От сайта на Министерството става ясно, че всяко училище може само да закупи тестове, за да се върнат и по-големите ученици в класните стаи.
Близо 1 100 деца от 8 до 12-клас учат в Гимназията с преподаване на чужди езици в Стара Загора „Ромен Ролан“.
Заради високата заболеваемост в областта сега занятията са онлайн и коридорите и класните стаи пустеят. Възможността да се приложи опитът от по-малките и занятията и за по-големите отново да станат присъствени след тестване, е сред темите, които от няколко дни силно вълнуват учителския персонал, казва директорът Теодора Николова
„Има въпросителни“- не скрива директорът на училището, като например как и на какъв принцип ще бъдат определение най-нуждаещите се да се върнат в училище.
Според изказване на образователния министър от вчера, следващите партиди с тестове приоритетно ще са децата от 5-и до 7-ми клас и 12-токласниците.
„ За нас са важни всички деца, но ако трябва да се избира, може би най-неотложно е завръщането в класните стаи на 12-токласниците- тази година за тях е решаваща“, обяснява Николова.
Има и още въпроси – могат ли учебните заведения да се справят сами със закупуването на тестове, докога ще издържат бюджетите и дали пък няма да се наложи дори да се обявяват обществени поръчки.
И ако в Езиковата гимназия е все още тиха, съвсем различно е в двора на Средно Училище „Максим Горки“ в Стара Загора.
От вторник с щадящи тестове обратно в клас се върнаха най-малките ученици от първи до четвърти клас. Формулата с щадящите тестове е била успешна, казва Мариана Пенчева, директор на Средно училище „Максим Горки“.
Тук учат общо над 870 деца. Подобно на Езиковата гимназия и тук и директор, и педагогически персонал са категорични – няма как те да посочат кои паралелки от средна степен да останат онлайн и кой да се върнат присъствено в час
Локалната система за ранно оповестяване на предприятие, съхраняващо отровни вещества , ще бъде тествана в Ямбол на 25 февруари. При проверката на техническата изправност от свирените системи ще бъдат излъчени гласови съобщения за техническа проверка,..
По досъдебно производство на Районна прокуратура – Стара Загора е осъден Г.Д., на 36 г. Той е признат за виновен за това, че на 28.12.2024 г. в гр. Стара Загора е управлявал моторно превозно средство - лек автомобил, марка “Опел“, след употреба на..
Сигурността да се превърне в основа на всички политики пред ЕС. Зад тази позиция се обединяват шестимата български евродепутати от групата на ЕНП-петима от ГЕРБ-СДС и един от ПП-ДБ. Те настояват за промяна в „Зелената сделка“ в посока..
Управителят на Комплексния онкологичен център в Стара Загора д-р Петьо Чилингиров е алармирал общинските съветници за финансови и кадрови проблеми в здравното заведение. Това разкри председателят на местния парламент Ивета Лазарова. По думите й в..
Националният статистически институт (НСИ) ще започне преговори с Евростат относно ново райониране на страната. Това е заложено в проект на решение на Министерския съвет, който е публикуван за обществено обсъждане и предизвика интерес от страна на експерти и..
Ако изборите бяха през настоящия месец, 26,5% от участващите бяха гласували за ГЕРБ-СДС , 13,9% – за „Продължаваме промяната-Демократична България“, 13,5% за „Възраждане“, 10,1% за ДПС – Ново начало, 7,0% – за ДПС-Демокрация, права и свободи, 6,8%..
Ректорът на Тракийския университет - Стара Загора проф. Добри Ярков и заместник-ректорът по международна и научноизследователска дейност проф. Дарина Заимова взеха участие в откриването на престижното събитие 2025 Sofia Summit, съобщават от учебното..
На 24 февруари се навършват 3 години от пълномащабното военно нападение на Русия над Украйна . Според различни данни убитите и ранени за този период са над 1млн. души. Десетки градове, хиляди села и милиони човешки животи бяха промени в резултат..
Четири кучета без документи и неспазване на правилата при паркирането съдържа седмичната справка за констатирани престъпвания на наредби на Община Стара Загора. Общо 5 броя са наложените санкции „Акт за установяване на административно нарушение“ след..
Задава се силен круизен сезон. От 2022 г. пазарът е във възходящ тренд след отпадането на Covid мерките, заяви Борис Боев – продуктов мениджър в eдна от големите туристически агенции у нас. Той отбеляза, че през миналата година цените на круизите..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net