Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предстои цялостна оценка на състоянието на пътната мрежа в страната

Снимка: БГНЕС

Независима оценка на пътната инфраструктура ще бъде направена на мястото на тежкия инцидент на АМ „Струма“ от Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“. Това съобщи за Радио Стара Загора инж. Иван Петков, пътен специалист от агенцията. В най-кратки срокове експертизата ще бъде предадена на компетентните органи. Такива оценки се правят винаги при настъпване на тежки пътни инциденти и нямат връзка с разследването на случая. Те разглеждат от една страна пътната инфраструктура и от друга страна поведението на водача, допълни инж. Петков.

В дългосрочен план нещата които трябва да се направят са много, коментира още той. Сред тях са промяна на начина на мислене на цялото общество и нетолерантност към агресията на пътя, както и тотална промяна на начина по който се управлява пътната инфраструктура. В краткосрочен план предстои цялостна оценка на състоянието на пътната мрежа в страната.

Още по темата чуйте в прикачения звуков файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Празнуваме Ирина, Мирослав, Мирослава

Света мъченица Ирина е родена в семейство на знатни езичници от Магедон.  До покръстването си името й е било Пенелопа.   За дъщеря си бащата построил чуден дворец извън града, далече от светския свят и развлечения. Наел хора, които да се..

публикувано на 05.05.25 в 06:00
Снимката е илюстративна

Контрабандни електронни цигари задържаха митническите служители на "Капитан Андреево"

716 контрабандни еднократни електронни наргилета откриха през последната седмица митническите служители на Митнически пункт "Капитан Андреево" при проверки на леки автомобили и автобуси, излизащи от страната.  При един от случаите електронни..

публикувано на 04.05.25 в 12:26
От Вазовата пътека се разкриват спиращи дъха панорамни гледки

Добри условия за туризъм в планините

Добри са условията за туризъм в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст. Спасителите посочиха, че по най-високите части на планините ще духа слаб вятър, а на места все още има и снежни преспи. От ПСС..

публикувано на 04.05.25 в 10:41

3:0 за ЦСКА в Стара Загора и осма поредна загуба за "Берое" от "армейците"

„ЦСКА“ спечели гостуването си в Стара Загора на „Берое“ с класическото 3:0. „Армейците“ не срещнаха особена съпротива срещу един от най-удобните си опоненти в родния футбол и логично взеха трите точки. Загубата почти елиминира всякаква възможност..

публикувано на 03.05.25 в 21:00

Празник на самардалата в Нова Загора

В Нова Загора за трети път бе отбелязан празникът на самардалата. Кулинарният празник събра любителите на подправката, която е широко известна в района и с нея се подправят много от местните ястия. Специално за празнуващите  Ути Бъчваров приготви баница с..

публикувано на 03.05.25 в 16:00

Мотоциклетист пострада тежко след катастрофа край Казанлък

Мотоциклетист е с опасност за живота след пътен инцидент, станал днес малко след 13:00 часа на Подбалканския път, в участъка между Пътен възел “Мъглиж” и град Казанлък.По първоначална информация, моторът се е ударил в лек автомобил BMW на прав участък от..

публикувано на 03.05.25 в 14:58

Полицията в Хасково е с нов директор

Мирослав Христов е новият директор на областната полицейска дирекция в Хасково. До момента той бе началник на РПУ-то в областния град. Смяната е станала ясна вчера при посещението на главния секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков. Христов ще..

публикувано на 03.05.25 в 13:19

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова откри първия фолклорен събор „Средна гора зеленее, Средногорово песен пее“

Казанлъшкото село Средногорово е домакин на първия фолклорния събор "Средна гора зеленее, Средногорово песни пее". Съборът е по идея на читалищния секретар Боряна Илиева и се организира по повод храмовия празник на местната църква „Св. Георги..

публикувано на 03.05.25 в 12:11

Недекларирана валута разкриха митничари на Лесово

Недекларирана валута за близо 120 000 лева откриха митническите служители на Митнически пункт Лесово под матрака на легло в шофьорската кабина на товарен автомобил. Товарната композиция с чужда регистрация пристига на пункта на 30 април на изходящо..

публикувано на 03.05.25 в 10:31

"Берое" - "ЦСКА" пряко по "Хоризонт" и Радио Стара Загора

Радио Стара Загора и програма "Хоризонт" на Българското национално радио ще излъчват пряко двубоя между "Берое" и "ЦСКА"(София) този следобед. Срещата от втората четворка на Първа лига започва от 17ч. на стадион "Берое". Можете да я проследите в..

публикувано на 03.05.25 в 09:56