Ямболските художници за 14-а поредна година откриха своята традиционна Коледна изложба. Своите творби представят над 30 творци.
Изложбата тази година е експонирана в галерия „Кирил Кръстев”, тъй като сградата на художествената галерия „Жорж Папазов” от месец е в ремонт, подчерта председателят на Съюз на българските художници в Ямбол Петър Тепсизов.
Художествена галерия „Жорж Папазов” действително липсва. Това е едно художествено пространство, което действително липсва, ,което няма как да бъде заменено с друго. Това е територия, която е одухотворена с годините.
Тази година в експозицията са представени творби в многообразие от жанрове и техника - живопис, акварел, керамика, скулптура, батик и колаж.
Няма Дядо Мразовци, няма Снежанки, снегове, джуджета, гирлянди. Ямболският художник отдавна се е отказал да работи тематично. Той не се интересува толкова от годишните сезони , а по- скоро от своите вътрешни духовни сезони.
В изложбата присъстват творбите на Коста Стоянов, Цветан Казанджиев, Румен Малчев. Своите търсения показват младите автори - Виолета Гицова, Кольо Костов, Маргарита Христова. Изложбата ще остане в галерията до средата на януари.

Стара Загора за четвърта поредна година ще се превърне в сцена за млади математически таланти. Фондация „Математика без граници“ и Фондация „Миню Балкански“ отново обединяват усилия в инициативата „Стара Загора търси математически таланти“ –..
Православната църква почита днес Свети апостол Матей, който пръв е написал Евангелие. Матей бил родом от Капернаум, Галилея, наричали го още Левий. Той бил митар - събирач на данъци. На брега на Тивериадското езеро край Капернаум, където се събирали..
Възпитаникът на Астрономическата обсерватория при Младежки център - Хасково Мартин Недев спечели първо място на 12-тата научна сесия на Ученическия институт на БАН, съобщават от община Хасково. Мартин Недев с проекта си "Апроксимация на нелинейно..
Световният ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия ще бъде отбелязан днес в Стара Загора с информационна кампания под мотото „Шофирането не е игра“. Целта на инициативата е да повиши информираността за пътната безопасност и да..
Размерът на предлаганата финансова помощ за първо и второ дете да бъде между 200 и 600 лева, а за трето и всяко следващо между 2000 и 4000 лева , съобщи съветникът Филип Кънев и обясни механизма на работа на проекто наредбата за подпомагане при повече..
Заради катастрофа е затворен прохода "Шипка", информират от пресцентъра на областната дирекция на МВР. Тежко е пострадал мотоциклетист, който е откаран в болница. Сигнал за инцидента е подаден в 15.33 ч. На км. 174+800 движещ се в посока гр. Габрово..
Световният ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия, който през 2025 г. е на 16 ноември, ще бъде отбелязан в Стара Загора с информационна кампания под мотото „Шофирането не е игра“. На 16 ноември от 11 до 14 ч. в парк..
Автомобилите трябва да са с гуми за шофиране при зимни условия или с дълбочина на протектора не по-малка или равна на 4 мм от 15 ноември до 1 март. Глобата за нарушителите е до 50 лева. Гумите с шипове са забранени. Припомняме, че от 1..
Трима души загинаха, а един е ранен при тежка катастрофа на АМ „Тракия”. Инцидентът се случил близо до разклона за Стара Загора тази сутрин. Движението в участъка и в двете посоки вече е нормално, информираха от ОД на МВР Стара Загора...
Цял ден, изпълнен с музика и танци ще зарадва жителите и гостите на село Хрищени. Празникът на райската ябълка ще се проведе днес за 19 – ти път на площада пред НЧ „Стефан Генчев – 1901 г.“. Програмата ще започне в 11.00 ч. и ще продължи..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
