Немска компания за производство на електронни компоненти заяви интерес за реализиране на мащабна инвестиция в Стара Загора, съобщиха от пресцентъра на Община Стара Загора. Заместник кметът Йордан Николов, главният архитект Виктория Грозева и изпълнителният директор на Индустриална зона „Загоре" Радослав Танев вече са провели първа работна среща с главния изпълнителен директор на потенциалният инвеститор, като участие в нея са взели и консулът по икономическите въпроси на България в Германия Стефан Йонков и търговския директор на международна група за суровини за България Ивайло Йовчев.
Плановете за потенциално навлизане в Стара Загора предвиждат инвестиция "Клас А" и разкриване на 150-200 работни места в първите три години, като фирмената политика предполага наемането на местна работна ръка с добри езикови познания и квалифицирани кадри с технически умения.
„При посещението бяха представени възможностите, които предлага Стара Загора за развитие на компанията- добър бизнес климат, млади и образовани специалисти, както и ефективна местна подкрепа", сподели началникът на отдел „Инвестиции" в местната администрация Росица Райкова.
Тя допълни, че от думите на представителите на немския гигант е станало ясно, че компанията извършва и редица научноизследователски операции и в момента разработва разширяване в Източна Европа.
Деня за борба с тормоза в училище, познат като „Ден на розовата фланелка“, отбелязаха с инициатива на Сдружение "Самаряни" в начално училище „Д. Благоев“ в Стара Загора. Всяка година, последната сряда на месец февруари е известна като Ден за борба..
„Ти можеш!“ с това послание младите актьори от театрална група „Арлекин“ се обърнаха от сцената на ДКТ „Иван Димов“ към своите приятели. С две постановки на авторския спектакъл на момичетата и момчетата на Румяна Георгиева днес в Хасково се отбелязва..
С весела детска забава в навечерието на един от най-обичаните пролетни празници бе открита изложбата конкурс „Баба Марта бързала, мартенички вързала". Фоайето на Община Стара Загора пламна в бяло и червено, благодарение на усърдието и фантазията на деца..
Конкурс за ръчно изработена мартеница организира Народно читалище „Васил Левски – 1923“, съвместно с Община Николаево и Местната комисия за борба с противообществените прояви при малолетни и непълнолетни. Във второто издание на конкурса могат да..
Сдружение "Самаряни за десета поредна година отбелязва Деня на розовата фланелка. Този път акцентът е върху учениците от начална степен. Кампанията е част от дейностите на Консултативно - информационния център за справяне с насилие и агресия в рамките..
Под риск е усвояването на половината от средствата от Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ). Това каза на брифинг в Министерския съвет вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев по повод на изпълнението на НПВУ...
Над 50 процента от служителите на ТЕЦ "Контур Глобал Марица Изток 3", които предстои да бъдат освободени отново от работа са от община Стара Загора съобщи Любен Георгиев от Бюрото по труда в Стара Загора. Очаква се предприятието да изпрати..
Университетската болница в Стара Загора не може да осигури цялостното финансиране за изграждането на високотехнологичен център за лечение на инсулт. Това заяви пред Радио Стара Загора Емил Христов, председател на Комисията по финанси и бюджет в Общинския..
Районен съд – Казанлък одобри споразумение, постигнатото между 60-годишния И. П., защитника му и представител на Районна прокуратура – Стара Загора – Териториално отделение – Казанлък. Със съдебния акт на подсъдимия, който е с чисто съдебно..
На 25.02.2025г., в 17.56ч., в РУ-Чирпан е получено съобщение от 30-годишен мъж, че на същата дата, около 17.45ч., в дома му в с.Димитриево, са пристигнали две коли с около 10-тина човека в тях и безпричинно са нанесли удари на него и на 27-годишния му брат,..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net