Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ВиК Сливен ще поиска заем от над 2 млн. лв. за покриване на разходите за електроенергия

ВиК Сливен
Снимка: Стоян Радев

ВиК Сливен ще поиска финансов заем от 2 158 358 млн. лв. от „Български ВиК холдинг" ЕАД за покриване разходите на електроенергия. Това става ясно от предложението на Постоянната комисия по финанси и бюджет до Общински съвет Сливен, който днес ще заседава извънредно от 9.30 часа, за да упълномощи свой представител в Общото събрание на акционерите.

Очаква се общинският съветник Мустафа Мустафов да бъде упълномощен от Общинския съвет като представител в Общото събрание на акционерите на ВиК. Исканите финансови средства от „Български ВиК холдинг"ЕАД, гр. София ще бъдат отпуснати при обичайните пазарни условия, се казва в предложението за гласуване от Общинския съвет. Мустафов ще бъде упълномощен да гласува „за" изпълнителният директор на„Български ВиК холдинг"ЕАД да сключи договор за управление и контрол на „ВиК-Сливен"ООД с управителя Севдалин Рашев.  

Общото събрание ще се състои на 10 февруари от 11.00 часа в сградата на ВиК Сливен. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Христо Христов, кмет на община Болярово

Жители на Болярово заплашват с протест заради лошо състояние на пътищата

С протест и блокиране на пътища заплашват жители на села от крайграничната община Болярово. Участъците са част от републиканската пътна мрежа и за преминаването по тях се плащат винетни такси. В окаяно състояние е пътят между селата Мамарчево - Воден..

публикувано на 02.11.25 в 09:41

Топъл ноемврийски ден с много слънце и температури до 23°

Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево, с разкъсана висока облачност. Според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология сутринта на места в равнините и около водните басейни ще е мъгливо, но до обяд видимостта..

публикувано на 02.11.25 в 09:13

Зоопаркът със зимно работно време

От 1 ноември Зоопарк Стара Загора преминава на зимно работно време. Посетителите ще могат да се наслаждават на любимите си животни всеки ден – от понеделник до неделя, от 8:30 до 16:00 часа . Продажбата на билети ще се извършва до 16:00 часа, а..

публикувано на 01.11.25 в 07:58
Златна есен

Ноември идва със слънце

Първият уикенд на ноември предлага топло и слънчево време с температури до 24 градуса , но още в понеделник времето се променя — облачността се увеличава, вятърът се усилва и започват валежи. В  първия ден на месец ноември времето в България ще е..

публикувано на 01.11.25 в 07:24

Архангелова задушница е

На 1 ноември е Архангелова задушница – денят, в който се молим за душите на починалите ни близки. Името „Задушница” произлиза именно от значението на този ден – молим се „за душата”.  Архангеловата задушница, наричана още Архангелска задушница,..

публикувано на 01.11.25 в 07:19
Парк

Честваме народните будители

На 1 ноември отбелязваме Деня на народните будители . В този ден се отдава почит на делото на книжовниците, просветителите, борците за национално освобождение, съхранили през вековете духовните ценности на нацията и нейния морал. Сред имената на..

публикувано на 01.11.25 в 07:14
Дарин Петков и Татяна Калчева

Кукленият театър в Стара Загора получи финансиране за Центъра за експериментално изкуство

Министерството на културата отпусна 300 000 лева, необходими за изработването на технически и работен проект за Центъра за експериментално изкуство към Кукления театър в Стара Загора. Новината обяви в студиото на Радио Стара Загора директорът на..

публикувано на 31.10.25 в 15:57
Комисар Антон Иванов, началникът на отдел „Охранителна полиция“ при ОДМВР-Стара Загора 
Грозданка Андреева, началник група в сектор път на полиция Стара Загора

От 1 ноември започва традиционната акция „Зима“

От утре, 1 ноември започва традиционната акция „Зима“, която има за цел да повиши вниманието на шофьорите към подготовката на автомобилите за предстоящия зимен сезон. В рамките на акцията ще се проведат три тематични кампании, насочени към превенция на..

публикувано на 31.10.25 в 14:58

В Нова Загора ще открият паметник на Стоян Омарчевски

В чест на 1-ви ноември, в 11 ч.  в Нова Загора ще бъде открит паметник на Стоян Омарчевски, политикът по чието предложение 1-ви ноември се отбелязва като Ден на народните будители от 1922 г.  Стоян Омарчевски е роден в Нова Загора и е бил министър на..

публикувано на 31.10.25 в 14:38

"Риголето" тази вечер на старозагорска сцена

Държавна опера-Стара загора представя тази вечер от 19.00 часа вълнуващия спектакъл на безсмъртната опера на Верди “Риголето”. Една романтична история за драматичните терзания на придворния шут Риголето, разкъсан между разгулния дворцов свят и..

публикувано на 31.10.25 в 13:37