„Поемам ангажимента да се срещна с кмета на Николаево, за да разбера защо се е стигнало до тази ситуация. На първо време предоставихме на семействата хранителни продукти. Мерките, които могат да бъдат взети обаче, изискват време“
В рамките на година пък се очаква да бъдат известни резултатите от проверката на центъра за бежанци в Харманли, назначена от министър-председателя Кирил Петков след доклад на депутата от ДБ Елисавета Белобрадова. По думите й основният проблем в центъра са корупционните практики.
„След посещението ми в центъра в Харманли разбрах, че реално проблеми няма, с изключение на корупционните практики. Оказа се, че всичко, което е предоставено като финансиране, възможности и инфраструктура от страна на проекти, по които България работи, е напълно достатъчно, за да може да провеждаме една нормална, хуманна политика по отношение на бежанците. Уви, корупционният модел е на всяка крачка. Експерти работят по случая. Трябва да дадем време на министър-председателя да събере данни, за да започне работа и да има някакви резултати. За съжаление, това не е единственият проблем, има много по-належащи с обществено значение проблеми за разрешаване от правителството, за това и резултатите ще се забавят.“
Цялото интервю може да чуете в прикачения звуков файл.
Пожарът, който избухна този следобед в местността "Седми километър" край Стара Загора, вече е под контрол . Светкавичната реакция на властите и мобилизирането на всички налични ресурси предотврати разрастването на огъня във вилната зона. Кметът на..
Сигнал за пожар в Района на местност "Седмия километър" край Стара Загора е получен минути след 15 часа днес. На място са екипи от старозагорската Пожарна. Още екипи от съседни общини пътуват, за да се включат в гасенето, съобщиха от ОД на МВР Стара..
Жителите на хасковското село Крепост настояват за обезопасяване на опасно кръстовище по пътя Хасково-Димитровград на разклона за селото им, съобщава Българската национална телевизия. Кръстовището е на международен път, един от най-натоварените в..
В 5:28 ч. Националният институт по геофизика, геодезия и география към Българската академия на науките регистрира земетресение на 9,2 км североизточно от Кермен, близо до Сливен и Ямбол. Земетресението е с магнитуд 3,3 и дълбочина 10 км. Няма данни за..
Два пожара избухнаха край Велико Търново . Горят сухи треви на две места около изхода на Велико Търново в посока Стара Загора . Пламъците избухнаха малко преди обед . Едното огнище е преди т. нар. “Присовски завои” , а другото на разклона..
Овладян е пожарът в елховските села Стройно, Борисово и Бояново, каза за БНР кметът на общината Петър Гендов. Пожарът възникна около обяд вчера и заради силния вятър бързо обхвана сухи треви и храсти, а кметът Гендов съобщи, че е навлязъл и в горски..
Днес преди обяд ще бъде слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност и на отделни места в северозападните и югоизточните райони ще превали и прегърми. Ще духа слаб и умерен източен вятър. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°. Над..
Горят сухи треви и стърнища между елховските села Стройно, Борисово и Бояново в Елховско, съобщават от полицията в Ямбол. Към момента няма опасност за населените места, но силният вятър затруднява гасенето. Огънят е тръгнал в обедните часове от пътя..
Днес, рано сутринта, започна разчистването на дерайлиралите цистерни край симеоновградското село Пясъчево. И тази сутрин на място са десетки служители на пожарната, НКЖИ и други компании. До късно снощи е продължило обливането с вода на част от..
Пожар обхвана около 20 имота в покрайнините на сливенското село Селиминово вчера следобед. Изгорели са стопански постройки, спасени са домовете на хората. Пожарът е потушен. О гънят е тръгнал от източния край на селото и заради силния вятър се е..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net