За Николина Колева от Стара Загора има една мисия и тя е да бъде сред глухите хора и да им помага да разбират ставащото около тях.
Колева започнала да изучава жестовия език след като в църквата, която посещавала, глуха жена се нуждаела от помощ, за да разбере словото.
По-късно Николина станала професионален преводач, а тази й страст я отвела за три години в Кения. В Африка, освен че опознала културата, се запознала отблизо и с проблемите на хората без слух, научила за жестомимичния език още повече.
През годините Николина разказва, че е помогнала на мнозина лишени от слух при посещенията им в институциите, присъствала и на много лични поводи, като например сватба в Раднево, където хората отново се нуждаели от езика на знаците.
Няма дума, която да не може да се обясни с жестомимичен превод, обяснява Николина Колева. "За мен това е мисия, нещо, което е вътре в сърцето ми-да бъда с глухите хора и да им помагам".
Още за Николина, която владее жестовия език, може да чуете в прикачения звуков файл.
Керка Йотова е новият Почетен гражданин на Димитровград. Решението беше взето днес на сесия на местния парламент. Съветниците решиха и съпругът й Стойчо Йотов да бъде удостоен със званието посмъртно. Местните законотворци взеха решението единодушно,..
Моден спектакъл с благотворителна цел ще се проведе на 1 август в ресторанта на хотелски комплекс край езеро „Загорка“ в Стара Загора. Събитието е в подкрепа на Детски фолклорен ансамбъл „Загорче“. Организатор е моден бранд от Стара Загора. Това..
Възстановено е движението в района на село Оризово, при км 162 на магистрала „Тракия“ в посока Бургас. Временно движението се е осъществявало в една лента поради настъпило ПТП. По данни на полицията пътнотранспортното произшествие е настъпило към 12:40..
1,60 лв ще струва билетчето за еднократно пътуване в градския транспорт на Стара Загора от 1 септември, решиха общинските съветници на редовното си заседание днес. 33 –ма от 48 гласували в зала подкрепиха предложението на администрацията за..
4000 души вече подписаха петицията на природозащитната организация WWF - България с искане за незабавно закупуване на специализирана техника за гасене на пожари от въздуха. Това съобщи за Радио Стара Загора Елена Ганчева от Организацията...
Със заупокойна молитва и поднасяне на венци и цветя на знакови паметници, Стара Загора почете паметта на героите дали живота си в боевете за защитата на града по време на сраженията на 31 юли 1877 г. С тържествен ритуал с участието на Военен духов..
Временно движението в района на село Оризово, при км 162 на магистрала „Тракия“ в посока Бургас се осъществява по изпреварващата лента поради пътно произшествие, информират от Агенция „Пътна инфраструктура“. Трафикът се регулира от "Пътна полиция"...
Предстои обработка против стършели на старозагорската ул. „Кольо Ганчев“ 64, съобщават от пресцентъра на Общината. Тя ще бъде извършена, утре, 1 август в 4.00 часа сутринта. Установено е, че в две дървета на адреса има гнезда и ще се извършат..
Овладян е огънят край Тополовградско и Свиленградско в района на селата Радовец, Студена, Срем и Устрем, който пламна преди няколко дни. Това съобщи заместник-кметът на община Тополовград Хараламби Мочев. Към момента няма разрастване на огнената..
Всички, участвали в трето класиране за свободните места в гимназиите в област Стара Загора, са класирани, съобщи за Радио Стара Загора началникът на Регионалното управление на образованието Милена Йолдова. Тя уточни, че за недоволните от резултатите и..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net