Протестът ще бъде организиран от АЕБТРИ(Асоциацията на българските предприятия за международни превози и пътищата), БАСАТ (Българската Асоциация на Сдруженията в Автомобилния Транспорт ), Българско обединение на шофьорите, Европейски транспортен клъстер, Конфедерация на автобусните превозвачи, Камарата на автобусните превозвачи, Камарата на автомобилните превозвачи в България и Съюзът на международните превозвачи.
Председателят на Конфедерацията на автобусните превозвачи, Магдалена Милтенова обясни за Радио Стара Загора, че неколкократно са се водили разговори от началото на година за компенсации за високите цени на горивата, но резултатите са незадоволителни. Диалогът с Министерството на транспорта е добър, но не всичко е в техния ресор и не само в рамките на това министерство, каза още Милтенова.
Сред исканията на транспортния бранш са субсидии за междуселищните автобуси, премахване на биокомпонентата, като така горивата ще поевтинеят с 10-15 ст., както и намаляване на ДДС-то върху горивата, за което обаче е нужна нотификация от Европа. Председателят на Конфедерацията на автобусните превозвачи съобщи още, че от брашна настояват от 1 април държавата да възстановява 50% от платения от превозвачите акциз, а относно тол системата имат изключително сериозни резерви. Според Милтенова няма как от 85 000 регистрирани превозни средства в транспортния сектор да се взимат повече пари сравнено с 4 млн. регистрирани автомобили, а разликите в таксите ще бъдат платени от всеки български гражданин като промяна в цените на стоките, услугите и лекарствата.
От транспортния бранш дават срок да бъдат взети мерки по техните искания, в противен случай на 18 май ще се състои и общонационален протест, на който се планира да се преустановят всички дейности на национално ниво, да се затворят автогарите, да се спрат автобусните линии и да няма транспорт, както и затваряне на пътни артерии и гранични пунктове, заяви Милтенова.
Още по темата, чуйте в прикачения звуков файл.

Десетки старозагорци се включиха в шествие против насилието над жени. Инициативата се проведе навръх 25 – ноември - Международен ден за елиминиране на насилието над жени. Инициативата се проведе под надслов "Нито една жена или момиче не трябва да..
Апелативен съд – Пловдив потвърди определението на Окръжен съд – Стара Загора, с което делото срещу двамата полицаи от Казанлък, обвинени за смъртта на задържан мъж, е върнато на прокурора за отстраняване на съществени нарушения на процесуалните..
В Стара Загора се провежда първото издание на форума "Парад на професиите" , който се организира от ОМНИ Human Development, с подкрепата на Министерството на труда и социалната политика и Министерството на образованието и науката. Партньор на..
С тържествен юбилеен рецитал днес в Културен център „Стара Загора“ СУ „Иван Вазов“ отбеляза 130 години от именуването на училището с името на патриарха на българската литература. Официалната програма започна с химна на училището и тържествено изнасяне на..
Стара Загора е напълно готова за зимния сезон . Това констатира проверка в базата на фирма „Грийн Партнърс“, натоварена с поддръжката на пътната мрежа на територията на града. На място днес готовността на машините провериха зам.-кмета на Общината..
По повод своята пета годишнина отдел „Инвестиции, енергийна ефективност и зелен преход“ към Община Стара Загора събира ключови партньори от бизнеса, местната власт и неправителствения сектор на форума „United for the Future – 5 години инвестиции и..
Старозагорската полиция задържа за 24 часа двама мъже за притежание на близо 150 грама метамфетамин в Стара Загора. Това съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. В неделя в таксиметров автомобил е задържан 34-годишен мъж. На задната седалка..
Започна изграждането на нов водопровод на ул. „Бял камък“ в Хасково. „С началото на работата по този обект се поставя и символичната първа копка на смяната на общо 14 водопровода в града “, съобщи кметът на Община Хасково Станислав Дечев. Той и..
Професионалната гимназия по електроника „Джон Атанасов“, гр. Стара Загора е една от 30-те гимназии в страната, избрани да участват в Националната инициатива „Модели на ученическо самоуправление в професионалните гимназии“. В нея са включени по една..
Кметът на община Стара Загора Живко Тодоров опроверга твърдения от последния доклад на Института за пазарна икономика, който сочи липса на инвестиции в областта. Според Тодоров данните, които предоставят икономистите са вероятно стари и противоречат..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
