Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Болярово разполага с по-голям бюджет за 2022 година

С близо 11 265 000 лв. ще разполага за 2022 година община Болярово. Бюджетът и разпределението на парите бяха одобрени и приети на общинска сесия в присъствието на кметове и кметски наместници на населените места в общината. Кметът Христо Христов го определи като сериозен и амбициозен: 

"Размерът на държавните средства са 7 603 163 лева.Това е над един милион 240 хил. лв повече спрямо предходната година. Преходният остатък е в размер на почти 1 930 000 лв. Собствените приходи в бюджета ще бъдат към 1 490 000 лв", отчете той и допълни, че най-голям дял от общинския бюджет - около 35%, е за социални дейности и осигуряване. 

Капиталовата програма на Болярово за тази година е в размер на 2 810 400 лв - много повече спрямо предходната година, коментира още кметът и уточни, че ще бъдат насочени основно към подобряване на инфраструктурата. Освен на средствата от капиталовата програма, общината ще разчита и на проекти за ремонти и благоустрояване, а до дни ще започне обновяването на площада и училището в село Стефан Караджово.

"Една част от средствата са за поддръжка на четвъртокласната пътна мрежа. Считам, че ние като малка община полагаме изключително много грижи тези пътища да бъдат в добро състояние.Тази година изпълнихме такива ремонти и за следващата залагаме средства. Друга част са за общинските сгради", посочи кметът.

В края на общинската сесия на кмета на Болярово Христо Христов бяха връчени плакет и почетна грамота по случай 25-годишнината на Националното сдружение на общините. Отличията са за дългогодишна му работа в местната власт като кмет седми мандат. С грамоти бяха отличени също председателят на Общинския съвет и кметът на с. Мамарчево.

Повече можете да чуете в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

МОН предлага групиране на учениците в подготвителните класове на езиковите гимназии

С предлаганите от Министерството на образованието и науката промени в  рамковите учебни планове искаме да се п остигне баланс между отделните предмети , каза днес в Стара Загора министър Красимир Вълчев пред журналисти в Стара Загора. Той подчерта, че..

публикувано на 18.08.25 в 18:18

Овладяха пожара над "Три чучура - север"

Пожарът над старозагорския квартал "Три чучура - север" е локализиран, съобщава секретарят на общината Николай Диков. Пожар над квартал "Три чучура - север" Огънят пламна от мълния в следобедните часове, съобщиха от областната администрация. На..

публикувано на 18.08.25 в 17:23

Пожар над квартал "Три чучура - север"

Пожар над квартал "Три чучура - север " - по информация от Пресцентъра на Областната администрация в Стара Загора е паднала мълния, запалили са се сухи треви и храсти.  Преди минути в социалните мрежи бе публикувана снимка, според която огънят вече е..

публикувано на 18.08.25 в 16:44

Въздушна акция от летище Стара Загора спаси града от големия пожар

Свидетел на пожара в местността "Седми километър" край Стара Загора, пожелал анонимност, разказа, че включването на хеликоптер в гасителните действия е изиграло решаваща роля за справяне с критичната ситуация. "Всички дадоха всичко от себе си, но..

обновено на 18.08.25 в 16:31

Експерт: Железопътната инфраструктура в България е морално остаряла

Като морално остаряла определи железопътната инфраструктура в България експертът инж. Мартин Янев. Според председателя на Клъстер Зелен транспорт тенденцията у нас е инциденти, подобни на този от петък край Симеоновград, да продължат и в бъдеще. Той..

публикувано на 18.08.25 в 15:59

Министър Вълчев: С ежегодно оценяване на директорите ще се повиши тяхната отговорност

Въвеждането на мандатност за директорите на училища и детски градини крие риск много учебни заведения да останат без титуляри, заяви в Стара Загора министърът на образованието и науката Красимир Вълчев във връзка с приключващите конкурси за директори в..

публикувано на 18.08.25 в 15:49

Субективизъм в избора на училищни директори в Стара Загора подозират от ПП "Възраждане"

В срок до 14 дни Министерството на образованието и науката да  предостави цялата база данни, свързана с проведените конкурси за училищни директори в държавни и  общински училища на територията на област Стара Загора , изисква с писмено заявление з..

публикувано на 18.08.25 в 15:01

Община Стара Загора отмени частичното бедствено положение

От днес отпада частичното бедствено положение, което Община Стара Загора обяви вчера заради пожара, възникнал край Стара Загора. Няма активни огнища, рискови зони или опасност за хората, обобщават ситуацията от общинска администрация.  Теренът е..

публикувано на 18.08.25 в 14:51

Ремонтират още една учебна година гимназията по облекло и хранене

И тази година учебна година учениците от старозагорската Професионална гимназия по облекло и хранене „Райна Княгиня“ няма да могат да се завърнат в сградата на училището. Днес министърът на образованието Красимир Вълчев провери на място причините за..

публикувано на 18.08.25 в 13:08

Мълчаливите свидетели: Животните в огнения капан край Стара Загора

Пожарът, обхванал района на "Седми километър" край Стара Загора, не пощади нищо по пътя си. Освен изпепелени постройки, изгорели ниви, унищожена растителност в огнения капан останаха и десетки – а може би стотици – животни. Повечето от тях нямаха шанс да..

публикувано на 18.08.25 в 12:48