"Тегленето на нови заеми е нож с две остриета" , заяви за Радио Стара Загора народният представител от БСП Момчил Ненов. Коментарът му е по повод оповестеното намерение от страна на правителството за теглене на нов дълг в размер от 3 милиарда лева.
Според Ненов, от една страна, имитирането на заем е лесен начин да решим проблема с недостига на средства, още повече че външният ни дълг е сред най-ниските на фона на редица европейски държави.
"От друга страна обаче, не трябва да забравяме, че нашата икономика не е с толкова силни показатели и можем да се окажем в ситуация, в която да не сме в състояние да покрием дори толкова ниски нива на външния дълг, които имаме в момента", коментира Ненов. По думите на народния представител от БСП по въпроса със заемите трябва да се подхожда изключително внимателно, за да не попаднем в дългова спирала, от която излизането ще е много трудно.
По отношение на антиинфлационните мерки, предложени от правителството и заложени в актуализацията на бюджета, Ненов споделя виждането на редица икономисти, че ефект от тях ще има, но той няма да е дълготраен. Защото това са пари, които в момента в който излязат от икономиката ни, ще допринесат за увеличаване на инфлацията. "И така след няколко месеца отново ще сме в същата ситуация, каквато имаме сега", коментира народният представител.
Справи ли се държавата по отношение на бежанците от Украйна или българите измиха срама от лицето й ? Какво е мнението на народния представител за поведението на колегите му в Пленарна зала? Отговорите на тези и още въпроси чуйте в интервюта с Момчил Ненов, народен представител от БСП за Старозагорски избирателен район.
За нов вид измама предупредиха от Община Хасково. Измамници се представят за служители на фирмата, която прави обходи по домовете за смяна на печките на твърдо гориво с климатици. Вече е постъпил сигнал от възрастна жена за опит за такава..
Областната дирекция на МВР ще създаде организация да се подобри дейността по присъствие на районните инспектори в малките населени места на община Стара Загора. Това съобщи в ефира на Радио Стара Загора секретарят на Общината Николай Диков. Той..
Историческите аналогии са в основна тема в поредното издание на предаването "60 минути повече политика" по Радио Стара Загора. През последните дни Мюнхенската конференция за сигурността предизвика спомените от 1938 г., когато именно в Мюнхен..
Близо 100 военнослужещи заминават на мисия в Косово. Изпращането на контингента стана днес в Хасково. Тържествената церемония се състоя на централния площад „Свобода“ в Хасково в присъствието на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов, висши..
Изследователският екип на проф. Лиу Гуиджан от Университета за наука и технологии на Китай (USTC) посети Тракийския университет в Стара Загора за участие в академичен обмен. Екипът на проф. Лиу е специализиран в областта на геохимията на околната среда..
Ректорът на Тракийски университет – Стара Загора проф. Добри Ярков, и ректорът на Университета Улудаг в Бурса проф. Фердун Йълмаз, подписаха споразумение сътрудничество, което обхваща развитие и разширяване на образователно-методологическото,..
Служители от сектор "Противодействие на криминалната престъпност" при ОДМВР-Стара Загора задържаха петима мъже с вейпове, съдържащи наркотични вещества, съобщиха от пресцентъра на дирекцията. На 17.02.2025г., от е извършена проверка на двама мъже на..
От днес - 20 февруари 2025 г., се възстановява утвърденият маршрут на движение на автобусни линии № 14, № 17, № 20, № 34, № 51 и № 71 по ул. „Ген. Столетов" в участъка от ул. „Д-р Т. Стоянович" до ул. „Княз Ал. Батенберг", съобщават от пресцентъра на..
Вторият ден на бойкот на търговските вериги в Стара Загора не сработва, показва репортерска проверка на Радио Стара Загора. След 9.00 часа паркингът пред една от големите търговски хранителни вериги не е пълен, но повечето клиенти на магазина..
Основно училище ” Д-р Петър Берон” в казанлъшкото село Овощник е със 124-годишна история. Открито на 15 септември 1891-ва, през годините, то се утвърждава като сериозна школа за обучение и възпитание на деца и младежи. Неговите възпитаници имат не..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net