Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нова ангиографска апаратура заработи в УМБАЛ „Киркович“

4
проф. Йовчо Йовчев и проф. Наско Василев откриват новата ангеографска апаратура в УМБАЛ "Киркович"
Снимка: Живко Иванов

Официално в Университетската болница в Стара Загора бе открита нова ангиографска апаратура. С придобивката най-голямото лечебно заведение в Старозагорска област ще подобри лечението на пациенти в критично състояние. Апаратурата ще бъде използвана от екипите на Клиниката по кардиология и Клиниката по съдова хирургия в УМБАЛ „Проф.д-р Стоян Киркович“. Заедно с ангиографа на разположение на специалистите е и ехокардиограф от най-висок клас. Стойността на двата апарата е 1 248 000лв.. „Днес завършва двугодишно усилие на ръководството на болницата за подобряване на предоставяните здравни грижи“, заяви при откриването директорът на УМБАЛ „Киркович“ проф. Йовчо Йовчев. На церемонията присъства областният управител на Стара Загора проф. Наско Василев, народният представител от "Продължаваме промяна" Атанас Михнев, доц. Емил Славов, доц. Юлиян Ананиев и др..

185хил.лв е стойността на ремонтите, извършени в съществуващите операционни зали, в които от днес ще могат да бъдат ползвани двата апарата. 

Пет клиники на УМБАЛ „Киркович“ се нуждаят от належащи ремонти. Това заяви проф. Йовчо Йовчев. Клиниките, в които трябва да бъде извършено обновяване са кардиология, ортопедия и хирургия. Ремонтните дейности в АГ отделението продължават. Предстои в летните месеци да бъдат подменени два от товарните асансьори в болницата. Почти приключил е ремонтът на първия етаж в лечебното заведение, където трябва да бъде разположен Центърът за спешна медицинска помощ. Предстои Община Стара Загора да изгради прилежащата инфраструктура до него за линейките. За окончателното настаняване на Центъра за спешна помощ в сградата на първия етаж обаче трябва да бъдат прехвърлени комуникации, свързани с спешния телефон 112, както и връзката с НЗОК, разкри областният управител на Стара Загора проф. Насков Василев. По думите му проблеми с реализацията на нови спешни центрове в областта има в Раднево, Гълъбово и Мъглиж. 



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Мамарчевци издигнаха паметник на своя герой капитан Георги Мамарчев

Село Мамарчево отбеляза един специален и важен ден – официалното откриване на паметник в чест на капитан Георги Мамарчев, чието име носи селото. Събитието събра стотици жители и гости, които с уважение и гордост почетоха паметта на своя известен..

публикувано на 21.09.25 в 14:32

Изпращаме астрономическото лято със слънце и високи температури

Днес ще бъде слънчево . Преди обяд над Източна България ще има ниска облачност. Ще духа слаб до умерен източен вятър. Максималните температури ще бъдат между 26° и 31° , в София - около 28°. В планините ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен източен..

публикувано на 21.09.25 в 09:40

Започна асфалтиране на алеи и улици в кв. „Изгрев” в Свиленград

Започна асфалтиране на алеи и улици в кв. „Изгрев” в Свиленград , информират от общинския пресцентър.  Благоустрояването на най-големия жилищен район в града се изпълнява по проект към Инвестиционната програма на правителството и се финансира от..

публикувано на 20.09.25 в 16:37

Доброволци и общински служители почистваха квартал "Самара 3"

Акция по почистване на квартал "Самара 3" се проведе днес преди обяд.Тя е част   екоинициатива „Красиви квартали“ на Община Стара Загора. Целта -  облагородяване на градската среда и ангажиране на гражданите с грижата за околното пространство, каза..

публикувано на 20.09.25 в 11:58

Обмяна на левове в евро ще се извършва в 60 пощенски станции в Ямболска област

От началото на следващата година обмяна на левове в евро ще се извършва в 60 пощенски станции в Ямболска област. Служителите вече преминали обучение за разпознаване на фалшиви банкноти, а обменът ще се извършва само с евробанкноти, предоставени от БНБ...

публикувано на 20.09.25 в 10:05

Община Братя Даскалови отбелязва своя празник

Община Братя Даскалови ще отбележи своя празник с тържество на площада. Началото е в 18:00 часа с официално откриване , за жителите и гостите, организаторите подготвят богата музикално-танцова програма. Сред акцентите са изпълненията на детския танцов..

публикувано на 20.09.25 в 08:00

Слънчева събота с температури до 30°

Времето ще бъде предимно слънчево, над Източна България с временни увеличения на облачността. Ще духа слаб, в Източна България умерен вятър от североизток. Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°. В планините ще бъде слънчево, около и след обяд..

публикувано на 20.09.25 в 07:05

Екоинициативата „Красиви квартали“ продължава в кв. „Самара 3“

Днес от 10.00 часа, Община Стара Загора ще продължи своята мащабна екоинициатива „Красиви квартали“ , насочена към облагородяване на градската среда и ангажиране на гражданите с грижата за околното пространство.  Toзи уикенд инициативата ще се..

публикувано на 20.09.25 в 06:30

Пожар в близост до жилищен блок в Казанлък

Сухи треви се запалиха в непосредствена близост до жилищен блок 60 в казанлъшкия квартал „Изток“ и вилната зона, съобщи кореспондентът ни там. Огънят бързо се е разраснал, достигайки само на няколко метра от сградата. Живеещи в района се опитали да..

публикувано на 19.09.25 в 17:47

График на обществения транспорт на Стара Загора в празничния 22 септември

Община Стара Загора уведомява жителите и гостите на града ни, че на  22.09.2025  г. автобусите и тролейбусите, обслужващи линиите от вътрешноградски и междуселищен транспорт, ще се движат със следното разписание: - всички автобусни и тролейбусни линии..

публикувано на 19.09.25 в 15:32