4
Съоръжението в парк „Артилерийски“ е с големина над 800 кв. м., а изграждането му струва близо 300 хил. лева. Скейтпарка е проектиран и с помощ от самите ползватели от Стейтклуб Стара Загора, каза зам.-кметът на Стара Загора Красимира Чахова.
Днес демонстрации направиха най- добрите скейтъри, блейдъри, хиксъри и скутер райдъри у нас, както и на гости от Румъния.

Скейтплощадката съдържа две дисциплини, и отговаря на всички стандарти на вече олимпийския спорт, съоръженията са синхоризирани и с изискванията на Международния олимпийски комитет, каза Борис Атанасов, председател на българската федерация по скейтборд.
„На много малко квадратура се е случило нещо много хубаво. Това място съдържа дефакто две дисциплини- Пуул (басейн) и Стрийт зона. Надяваме се да се строят тепърва такива места. Не е голяма площта, може би само това би било пречка да се приеме еверопейска или световна купа, но всички препятствия, рейлове, пирамиди са съобразени с изисквания и са идеални за подготовка на състезатели на световно ниво“, каза Ангелов.
През следващата седмица предстои и първото международно състезание по скетбординг, то ще е за деца и младежи до 18 години. Победителите ще имат възможност да участват в още по-сериозни състезания.


През следващата седмица възпитанички на клуб „Спортна гимнастика“ Стара Загора ще пътуват за Португалия. Там те ще се изявят в силен международен турнир. „ Ще участваме със Зара Ташева и Стефани Стефанова в детската възраст и с Николета..
Утре в Стара Загора ще бъде проведен ученически турнир по борба. „ Състезанието е първенство за ученици, които не учат в спортни училища “, поясни пред радио „Стара Загора“ Дарин Дралчев, треньор на клуб по борба „Георги Вангелов“ Раднево. Той..
"Мога да кажа, че мачовете ни при женския състав за Еврокъп преминаха според очакванията. Разбира се отстъпихме с доста голяма разлика, като последния мач бяхме пред прага на изненадата в Швейцария. Разделихме се с една от американките в състава...
В Благоевград бе проведен международният турнир по спортна стрелба „Пирин“. В него се включиха представители на стрелковите школи от България, Гърция и Северна Македония. „ Участвахме с трима състезатели “, съобщи да радио „Стара Загора“..
Много силно се представиха възпитаниците на старозагорския карате клуб „Берое“ при участието си в Световното първенство в София, организирано от Световната шотокан федерация. В битките се включиха над 600 каратеки от 16 държави във всички..
"Отмина поредното състезание по лека атлетика в Ямбол. То се проведе за 59-ти път и е традиционно за този град. Силно се представиха нашите лекоатлети, като при жените първа стана Девора Аврамова, при момичетата до 18 години Алис Илиева също е първа...
Старозагорският Алпийски клуб „Железник“ бе домакин на турнира по спортно катерене за Купа „Сърнена гора“. В помещението по катерене в „Общинска“ спортна зала се изявиха 106 деца. Те бяха представители на 17 български клуба от Стара Загора,..
Старозагорският клуб „Недьо Ранчев“ бе домакин на 20-тото издание на турнира по джудо в памет на инж. Недьо Ранчев, основател на спортовете джудо и самбо в града. „ Тази година дойдоха по-малко отбори, 17 и имаше 120 участници “, съобщи за..
"Победихме у дома състава на "Секирово" с 2:0. Още през първото полувреме реализирахме две попадения и като цяло може да се каже си осигурихме спокойствие. Втората част дадох шанс на трима юноши да изиграят минути в първия тим. Представиха се добре и..
Волейболният „Берое“ стартира сезона в мъжкото първенство с победа. Възпитаниците на треньора Мирослав Живков се наложиха с 3:1 гейма при гостуването си на варненския „Черно море“. "Зелено-белите" спечелиха първия гейм с 25:21, отстъпиха втория..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
