Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Затварят за движение улица в Казанлък заради ВиК ремонт

Улица "Свобода" в казанлъшкия кв."Манастира" ще бъде временно затворена за движение заради изпълнение на дейностите по проект на „ВиК ЕООД – Стара Загора. Това съобщиха от пресцентъра на община Казанлък.

Във връзка с проект на „ВиК ЕООД – Стара Загора от идния понеделник (29 август 2022 г.)се въвежда временна организация и безопасност на движениетосъс затваряне на пътните платна в двете посоки за движение, спиране и паркиране на пътни превозни средства на ул.„Свобода" в кв."Манстира" в град  Казанлък, както следва:

- в участъка  откръстовището с ул.„Кайнарджа" до кръстовището с ул.„Съединение" движението за МПС ще бъде спряно в двете посоки;

- Въвежда се временен режим на движение на МПС-та по обходните улици: ул.„Кайнарджа", ул.„Съединение" към  съществуващата улична мрежа в  гр. Казанлък.   

Срок на действие на временната организация на движението – от 08:00ч. на 29.08.2022г. (понеделникдо 17:00ч. на 20.09.2022г. (вторник), включително.


По публикацията работи: Десислав Тенев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Голям пожар бушува в землището на село Стефан Караджово

Голям пожар е възникнал в землището на боляровското село Стефан Караджово.  Силният вятър е довел до бързото разрастване на огъня, насочил се към селото и навлязъл в борова гора до селото.  Около 200 души са напуснали местността "Краставото кладенче",..

публикувано на 20.07.25 в 15:29

Рекордно количество кокаин задържаха на ГКПП „Капитан Андреево“ в автомобила на дипломат

Кокаинът, заловен на границата с Турция, е на стойност над 37 милиона лева. Количеството му е 205 кг и 940 грама. Това заяви окръжният прокурор на Хасково. Наркотикът е открит в пътнически куфари в автомобил с белгийска регистрация, в който е пътувал..

публикувано на 20.07.25 в 11:06

Сливенският митрополит Арсений ще възглави богослужението в църквата на с. Дражево

Храмов празник отбелязва днес църквата „Св. Пророк Илия" в  ямболското село Дражево. Сливенският митрополит Арсений ще отслужи празнична света литургия.  В ямболското село Дражево отбелязват деня на Свети Илия с особена празничност. Местните считат..

публикувано на 20.07.25 в 09:36

Ремонтират сградата на общината в Ямбол

Ремонт за близо 4 млн. и 400 хил. лева ще бъде извършен на сградата на общината в Ямбол. По време на дейностите административното обслужване на гражданите няма да бъде затруднено. Вече е изготвен и съгласуван инвестиционният проект, избрани са и..

публикувано на 20.07.25 в 08:36

Отбелязваме Илинден

Днес е един от големите летни празници в православния календар - Илинден. Денят е в прослава на свети пророк Илия, чието име означава "крепост на Господ".  Свети Илия се тачи от всички християни като най-големия библейски пророк заедно с Моисей. Има..

публикувано на 20.07.25 в 08:28

Предимно слънчево днес, идва нова гореща вълна

Днес ще бъде слънчево, в следобедните часове с разкъсана висока, над планинските райони купеста облачност, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).  Ще духа слаб западен вятър. Дневните температури още ще се повишат и..

публикувано на 20.07.25 в 08:21

Жителите на хасковското село Александрово излязоха на протест заради безводието

Жителите на хасковското село Александрово излязоха на протест заради безводието. Хората казват, че от 20 дни в чешмите им няма вода. "Не можем нито да се изкъпем, нито да се изперем", коментират жителите от Александрово. От ВиК Хасково са поставили..

публикувано на 19.07.25 в 15:47

Отбелязваме Ден на възпоменание на жертвите от Старозагорското клане

По традиция в Стара Загора, на 19 юли се отбелязва  Ден на възпоменание на жертвите - православни християни, загинали при опожаряването на Стара Загора и Старозагорското клане през 1877 година. Вечерна служба ще бъде отслужена от 17:00 часа в..

публикувано на 19.07.25 в 07:26

Времето в събота: Слънце и купеста облачност

Времето в събота ще е слънчево с купеста облачност в следобедните часове. На отделни места в планинските райони в Южна България ще превали и прегърми. Ще духа слаб, а в Дунавската равнина и умерен вятър от запад-северозапад.  Максималните температури..

публикувано на 19.07.25 в 07:14

С мащабна възстановка на Бузлуджа почитат гибелта на Хаджи Димитър и четата му

С церемония и панихида пред паметника на Хаджи Димитър под връх Бузлуджа ще бъде бъдат отбелязани 157 години от гибелта на войводата и неговата чета. Повече от 120 души ще се включат в традиционната възстановка на следната битка на четата с башибузука..

публикувано на 19.07.25 в 06:05