Непроменена, въпреки поскъпването на различни консумативи, ще остане в следващите два месеца цената на хляба в Старозагорско, заяви в интервю за Радио Стара Загора Гергана Димитрова, управител на "Хлебопроиводство СЗ".
"В рамките на 3 месеца завишението на основни консумативи за производството на хляб е завишено с 30 до 40 процента. Най-драстично е повишението при солта, маята, сериозно увеличение се наблюдава и в цената на водата, която пък е доста силно перо в себестойността на хляба. Високата инфлация е причината за това цената на насъщния да не може да поевтинее повече от 20-те процента, които от началото на юли правителството премахна като данък добавена стойност за брашно и тестени изделия.
"Половината от себестойността на хляба е брашното. Цената му в момента регистрира спад, освен това консумативът също е с нулева ставка на данък добавена стойност. Това, в комбинация с компенсациите за скъпия ток, ще позволи на дружеството да задържи цената на насъщния в Старозагорско през следващите един - два месеца", коментира Гергана Димитрова. Дружеството, което управлява тя държи около 40 процента от пазара на хляб в Старозагорско.
Какво още каза управителят на "Хлебопроизводство СЗ" - чуйте от прикачения звуков файл.
От днес - 20 февруари 2025 г., се възстановява утвърденият маршрут на движение на автобусни линии № 14, № 17, № 20, № 34, № 51 и № 71 по ул. „Ген. Столетов" в участъка от ул. „Д-р Т. Стоянович" до ул. „Княз Ал. Батенберг", съобщават от пресцентъра на..
Вторият ден на бойкот на търговските вериги в Стара Загора не сработва, показва репортерска проверка на Радио Стара Загора. След 9.00 часа паркингът пред една от големите търговски хранителни вериги не е пълен, но повечето клиенти на магазина..
Основно училище ” Д-р Петър Берон” в казанлъшкото село Овощник е със 124-годишна история. Открито на 15 септември 1891-ва, през годините, то се утвърждава като сериозна школа за обучение и възпитание на деца и младежи. Неговите възпитаници имат не..
Втори опит за бойкот на големите търговски вериги у нас заради високите цени на храните . Според икономиста Адриан Николов от Института за пазарна икономика нетрадиционният протест едва ли ще доведе до поевтиняване на стоките. По думите на експерта..
Времето в област Стара Загора е предимно облачно до ясно на отделни места. Температурите са в интервал от -14 до – 3 градуса. Пътните настилки са предимно сухи, като изключение правят градовете Павел баня, Гурково, Мъглиж, село Ягода и Главан, където..
Картини създадени през последните две години представи в галерия „Май" в Сливен художникът и преподавател Петър Кайраков. В изложените творби той отново поставя на фокус темата за митологията, християнството, любовта, очакването, доброто и злото...
Регионална здравна инспекция – Стара Загора беше партньор на Детска градина № 7 „Светулка“ в реализирането на 12 инициативи, посветени на здравословното хранене. В тях активно участваха 363 деца от 12 групи заедно със своите родители. Водещ на срещите..
На проведеното Общо събрание на Тракийски университет – Стара Загора, на което присъстваха 450 делегати, ректорът проф. Добри Ярков представи впечатляващи резултати от дейността на университета. Събранието започна с представяне на дневния ред от..
Няма затворени пътища на територията на област Стара Загора. Слаб снеговалеж има на старопланинските проходи „Шипка“ и „Република", както и в град Шипка. Пътищата там са заснежени и обработени. Участъците от магистралите „Тракия“ и „Марица“ в..
Посланието „Бъдеще без алкохол" е императивно важно за самите тях, приеха ученици в гимназиална възраст от Стара Загора, на които предстои да станат водачи на моторни превозни средства. Активната дискусия с единадесетокласниците от ПГМТТ „Н. Й. Вапцаров"..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net