С над 20 процента се е увеличил броят на подадените заявления за енергийни помощи в Ямбол за предстоящия отоплителен сезон в сравнение с миналата година. Най-много от тях са за отопление на твърдо гориво.
От началото на юли са приети над 3500 заявления, което е с близо 600 повече за същия период на миналата година, съобщи Светлозар Пехливанов, началник отдел в социалната служба:
"Като цяло най- голям е интересът към отопление на твърдо гориво, тъй като Дирекция „Социално подпомагане обслужва общините Ямбол, Тунджа и Стралджа, знаете в по- малките населени места се предпочита твърдо гориво за отопление."
Заявленията за отопление на твърдо гориво са около 75 на сто от всички подадени заявления в трите общини, останалата част са за електроенергия, а в община Ямбол има и 16 подадени за отопление с природен газ. Размерът на помощта е 623 лева, а крайният срок за подаване на заявленията краят на октомври.
Победителите в Първото математическо състезание „Млад математик на Хасково“ бяха наградени днес от кмета на Община Хасково. Научният турнир за деца от първи до седми клас се организира за първи път по инициатива на Съюза на математиците в..
В област София в отсечката от 11-и до 23-и км на АМ „Тракия“ в момента се полага изравнителен асфалтов пласт. Извършва се още демонтиране и редене на бордюри и италиански улеи, както и почистване и подравняване на банкети. За изпълнението на необходимите..
В подкрепа на децата с онкохематологични заболявания, студенти от специалност „Медицина" при Тракийски университет – Стара Загора организират благотворителна футболна среща под надслов „Студентите по медицина срещу рака" . Мачът ще се проведе..
От днес 22.05.2025г. започва прием на заявления за регистрационен номер по избор От днес започва прием на заявления за регистрационен номер по избор от СТ 9501 ТМ до СТ 9998 ТМ. В сектор „Пътна полиция“ гражданите могат да подават заявления за..
Учениците от СУ "Иван Вазов" се включиха в националната инициатива „Върви, народе възродени“, организирана под почетното председателство на министъра на образованието и науката Красимир Вълчев. Преди месец Петя Цанева, председател на..
Със символична първа копка започна строителството на "Индустриален парк Сливен" – вторият по големина индустриален комплекс в страната, разположен на 2700 декара площ. В рамките на първия етап от проекта се предвижда инвестиция от 30 милиона лева –..
Специализиран мобилен пункт за кръводаряване получи Районният център по трансфузионна хематология (РЦТХ) в Стара Загора. Линейката е закупена със средства от благотворителната кампания "Аз Вярвам и Помагам". Мобилният пункт е първият дарен в страната..
Специална изложба на картини от възпитаници на ОУ „Николай Лилиев“ ще бъде открита утре вечер в Художествената Галерия в Стара Загора. "Това е една от 50-те инициативи, посветени на половинвековния юбилей на школото", разказва директорът Димитрина..
Кметът на хасковската община Минерални бани Мюмюн Искендер е пуснат на свобода, след като изтече осеммесечният срок, след който законово той вече не може да е под домашен арест. Мярката му за неотклонение е отпаднала потвърдиха от хасковската..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net