„Президентът Румен Радев и институциите не реагираха срещу недоизказаните обвинения на Кремъл и Путин за българска следа във взрива на Кримския мост“. Тази оценка за действията на отговорните фактори в страната сподели в ефира на Радио Стара Загора дипломатът и бивш посланик на страната ни в Руската федерация Илиян Василев. Той подчерта, че България е обект на дългосрочна атака от страна на Владимир Путин и предупреди, че това няма да последният такъв опит от руска страна, насочен срещу София. Според Василев целта на кремълската кампания е политическа дестабилизация в България
Илиян Василев коментира още, че санкциите на Европа срещу Русия принуждават Путин да търси пазари за руската газ и петрол. По думите на дипломата именно затова Москва моли за съдействие Турция и Ердоган. „„Газпром“ може и да се откаже от доставки на газ за България, но онези хора и кръгове у нас, които изградиха материален интерес от руските доставки, не могат да си позволят те да спрат“, отбеляза Илиян Василев.
По повод казуса с присъствието на посланика на Руската федерация Елеонора Митрофанова на откриването на българския парламент Василев обясни, че не е работа на протокола на Народното събрание да отправя или да не отправя покана към даден дипломат.
На 04.03.2025г. при съвместна проверка на служители от сектор ИАРА – Стара Загора /звена Сливен и Стара Загора/ и полицейски служители от ОДМВР-Стара Загора, на язовир „Жребчево“ на територията на област Стара Загора, е установен мъж, в момент на незаконен..
В Тракийски университет - Стара Загора ще се проведе от 25 до 28 март 2025 г. четвърто издание на Академия по предприемачество в земеделието. Организатор на събитието е Център за насърчаване на сътрудничеството в областта на селското стопанство между..
Три възпитанички на Тракийския университет са сред призьорите на тазгодишното издание на наградите „Студент на годината“. Те бяха отличени сред най-активните студенти във всички области на науката, изкуството и спорта. Класациите са изготвени от..
Възможността за намаляване на таксата за тротоарно право се надява да обсъдят на среща тази вечер с представители на местната власт в Стара Загора Красимира Недева, член на управителния съвет на Сдружението на ресторантьорите и хотелиерите под..
Над 30 български производители и занаятчии ще представят своята продукция на изложение, което се открива в парк „Пети октомври“ в Стара Загора. Форумът има за цел да популяризира родното производство, подчерта Диана Цинцарска, представител на..
В Павел баня са доставени новите електробуси, които ще се използват за целите на обществения транспорт, съобщи кметът на курортния град Иса Бесоолу. Те са закупени по проекта „Екологосъобразна мобилност“, който Община Павел баня изпълнява съвместно..
Гражданско сдружение „Алтернатива 55" започва нов проект в Стара Загора, посветен на борбата с насилието срещу деца с увреждания. Социалната организация вече 14 години успешно управлява Център за социална рехабилитация и интеграция на деца с..
Община Стара Загора и Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните организират театралната постановка „Спасителят“ за ученици от Стара Загора. Безплатното представление ще се състои на 7 март от 14.00..
Предстои ремонт за близо 1,5 млн. лева на Регионалната библиотека „Георги Сава Раковски" в Ямбол. Предвижда се дейностите да приключат до средата на следващата година. Ремонтът е свързан основно с енергийната ефективност на сградата - ще се извърши..
Ясно е времето тази сутрин по пътищата на територията на Старозагорска област, съобщават от Областно пътно управление. Температурите са от -3 до 2 градуса, пътните настилки са сухи, с изключение на Казанлък, Павел баня, Гурково, Мъглиж, Ягода и..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net