За Деня на народните будители, 1 ноември, образователният сайт „Как се пише?“ публикува 100 важни правила за българския език. По случай светлата дата за нашата просвета и 10-ата годишнина от създаването на платформата за грамотност в продължение на 10 дни ще бъдат качвани по 10 правила.
Всички, които се стремят да повишат езиковата си култура, винаги ще имат лесен достъп до тях, обяснява създателката на „Как се пише?“ Павлина Върбанова. Правилата са придружени с примери. Има и задачи, които всеки може да пробва да реши, а после да свери отговорите си и да разбере кои правила е позабравил или междувременно са се променили, или все още не е овладял.
Кампанията „10 х 10 важни правила за българския език“ ще протече в 10 последователни делнични дни – от 1 до 14 ноември.
Добри са условията за туризъм в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст. Спасителите посочиха, че по най-високите части на планините ще духа слаб вятър, а на места все още има и снежни преспи. От ПСС..
„ЦСКА“ спечели гостуването си в Стара Загора на „Берое“ с класическото 3:0. „Армейците“ не срещнаха особена съпротива срещу един от най-удобните си опоненти в родния футбол и логично взеха трите точки. Загубата почти елиминира всякаква възможност..
В Нова Загора за трети път бе отбелязан празникът на самардалата. Кулинарният празник събра любителите на подправката, която е широко известна в района и с нея се подправят много от местните ястия. Специално за празнуващите Ути Бъчваров приготви баница с..
Мотоциклетист е с опасност за живота след пътен инцидент, станал днес малко след 13:00 часа на Подбалканския път, в участъка между Пътен възел “Мъглиж” и град Казанлък.По първоначална информация, моторът се е ударил в лек автомобил BMW на прав участък от..
Мирослав Христов е новият директор на областната полицейска дирекция в Хасково. До момента той бе началник на РПУ-то в областния град. Смяната е станала ясна вчера при посещението на главния секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков. Христов ще..
Казанлъшкото село Средногорово е домакин на първия фолклорния събор "Средна гора зеленее, Средногорово песни пее". Съборът е по идея на читалищния секретар Боряна Илиева и се организира по повод храмовия празник на местната църква „Св. Георги..
Недекларирана валута за близо 120 000 лева откриха митническите служители на Митнически пункт Лесово под матрака на легло в шофьорската кабина на товарен автомобил. Товарната композиция с чужда регистрация пристига на пункта на 30 април на изходящо..
Радио Стара Загора и програма "Хоризонт" на Българското национално радио ще излъчват пряко двубоя между "Берое" и "ЦСКА"(София) този следобед. Срещата от втората четворка на Първа лига започва от 17ч. на стадион "Берое". Можете да я проследите в..
Времето ще бъде предимно слънчево, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). След обяд ще се развива купеста облачност, но вероятността за валежи е малка. Вятърът ще е слаб, ще се ориентира от юг-югоизток. Максималните..
Мъж на 37 години е загиналият при инцидента на железопътния прелез на спирка Сахране в Павелбанско тази сутрин , съобщиха от Областната дирекция на МВР в Стара Загора. В 11:55 часа е получен сигнал за пътнотранспортно произшествие. По първоначална..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net