JA България е организацията домакин на Световната седмица от самото й начало, и тази година екипът на компанията е подготвил редица тематични събития. Част от програмата са два национални конкурса, в които участие могат да вземат деца и младежи с предприемачески дух.
„Каква ще бъде храната на бъдещето“ е конкурса за деца от 1 до 4 клас. Участниците имат пълна свобода да изберат формата и ресурсите, които ще използват за създаване на рисунка или анимация по зададената тема.
Учениците в гимназиалния етап 8 -12 клас могат да се включат в конкурса за най-мотивиращо и иновативно кратко видео в три направления: „Устойчива мода“, „Прекомерна употреба на пластмаса“ и „Как да удължим живота и полезността на старите ни смартфони“.
Целта и на двата конкурса е младите предприемачи да проявят креативно мислене, да приложат знания и да търсят конкретни решения, полезни за общността, по зададените теми.
„Това са теми, които сме забелязали, че сегашното поколение приема много отговорно, тъй като климатичните промени е нещо, за което вече не се говори в минало време, а те имат измерение в настоящето ни“ – така аргументира формулировката на конкурсите Ирина Илиева, оперативен директор в JA България.
Срокът за регистрация и участие в двата национални конкурса е до 25 ноември, а резултатите от тях се очакват в началото на декември.
Чуйте още подробности в прикачения звуков файл.
Завърши Вторият Национален фестивал на комедийните спектакли „Чудото” в Павел баня. Бяха връчени и наградите на отличените представления. Тази година голямата награда е за комедията “Неделя сутрин”. Решението взе журито в състав: Ивелин Керанов –..
Как се случват мечтите - отговор на този въпрос може да ви даде едно момиче, изтъкано от мастило. Всъщност, момичето е абсолютно реално. Тя е на 18 години, от Стара Загора и за крехката си възраст е преживяла вече 19 операции. Трудностите не са..
В Стара Загора започват Дни на планинарското и екстремно кино. 9 от най-добрите филми от последното издание на Международен Банскофилмфест ще бъдат прожектирани в Регионална библиотека "Захарий Княжески" от 31.03. до 02.04. Банскофилмфест е..
Художествена галерия Казанлък представя ретроспективна на Елена Карамихайлова . Една от най-изтъкнатите художнички от следосвобожденската ни епоха е определяна за първата жена с ярко присъствие в историята на българското изобразително изкуство...
„Голямата шапка“ е премиерното заглавие на старозагорския куклен театър, с което малките зрители ще преминат моста между България и Япония. Спектакълът е по мотиви от японската народна приказка „Химе и голямата шапка“. „Голямата шапка“ е..
Десет спектакъла ще бъдат представени по време на 24-ия Национален куклено-театрален фестивал „Михаил Лъкатник“, от 22-ри до 26-и април в Ямбол. Това съобщи за Радио Стара Загора Елена Дойчева, директор на ямболския Държавен куклен театър (ДКТ)..
150 деца на възраст от 4 до 14 години са подали заявление за участие в конкурса "Чудонемирчета" в Казанлък, съобщи за Радио Стара Загора Теодора Георгиева, директор на общинска библиотека "Искра". Конкурсът е част от Чудомировите празници, посветени..
Необичаен подход за представяне на операта „Риголето“ предложи Държавна Опера Стара Загора днес на младата публика. Ученици от три паралелки на СУ "Максим Горки", изучаващи испански език, и една англоезична от ГПЧЕ "Ромен Ролан", изслушаха..
Гергана Вълкова е художничка. Тя непрекъснато твори. Има потребност да създава нови картини, да представя познати места по свой начин, да участва в изложби. Има ученици от най-различни възрасти. И всички до един влюбени, в изобразителното..
Фондация "Артин Азинян", Казанлък, спечели проект за Национален конкурс на тема "Нарисувай стих" . Финансирането е 11 500 лева, осигурени от Национален Фонд "Култура". Конкурсът е адресиран към учениците от 5 до 12 клас в общообразователните и профилирани..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net