Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Областният управител на Хасково е депозирал оставка заради разследване за корупция

| обновено на 30.11.22 в 06:12
Минко Ангелов Снимка: Областна администрация Хасково

Областният управител на Хасково Минко Ангелов е в отпуск и е депозирал оставката. Това съобщи от парламентарната трибуна служебният премиер Гълъб Донев в отговор на въпрос на народния представител от БСП Смиляна Нитова за сигнал за корупция и покровителстване на канал за контрабанда на парфюми. 

Донев каза още, че тече разследване  от ДАНС, Прокуратурата, МВР , което ще установи дали сигналът за корупция е основателен.

"Морално и почтено е да си депозирам оставката като областен управител, докато приключат проверките на отговорните институции въпреки това, че изнесената информация е пасквил съшит с бели конци и опит за омаскаряване с цел дискредитирането ми като борец за законност и справедливост", пише Минко Ангелов на стената си във фейсбук. Той отказа коментар пред журналисти, но в социалната мрежа допълва: "Аз съм в отпуск, за да няма съмнение, че оказвам контрол върху проверката на компетентните органи. Искрено вярвам в безпристрастността и независимостта им и в професионализма на извършваните от тях действия. Аз съм с чиста репутация и няма от какво да се притеснявам, защото винаги съм бил честен пред съвестта си. През целия си житейски път винаги съм се водил от мотива да се развивам експертно като почтена личност и добър професионалист. Всяко мое действие е било съобразно законовите норми. Като активен гражданин и публична личност винаги съм се борил срещу корупцията, трафика и контрабандата през границата и именно в тази връзка е продиктувана клеветническата кампания, която се води срещу мен. Като представляващ институцията Областна администрация-Хасково и положил клетва като областен управител на Хасково винаги съм работил, спазвайки законите на страната и в интерес на българските граждани.
За клеветническата кампания организирана срещу мен ще защитя правата си по съдебен път. Искрено вярвам в безпристрастността и прозрачността на правораздавателните органи. Вярвам, че справедливостта ще възтържествува и ще докажа правотата си".


По публикацията работи: Моника Съртонева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

МОН предлага групиране на учениците в подготвителните класове на езиковите гимназии

С предлаганите от Министерството на образованието и науката промени в  рамковите учебни планове искаме да се п остигне баланс между отделните предмети , каза днес в Стара Загора министър Красимир Вълчев пред журналисти в Стара Загора. Той подчерта, че..

публикувано на 18.08.25 в 18:18

Овладяха пожара над "Три чучура - север"

Пожарът над старозагорския квартал "Три чучура - север" е локализиран, съобщава секретарят на общината Николай Диков. Пожар над квартал "Три чучура - север" Огънят пламна от мълния в следобедните часове, съобщиха от областната администрация. На..

публикувано на 18.08.25 в 17:23

Пожар над квартал "Три чучура - север"

Пожар над квартал "Три чучура - север " - по информация от Пресцентъра на Областната администрация в Стара Загора е паднала мълния, запалили са се сухи треви и храсти.  Преди минути в социалните мрежи бе публикувана снимка, според която огънят вече е..

публикувано на 18.08.25 в 16:44

Въздушна акция от летище Стара Загора спаси града от големия пожар

Свидетел на пожара в местността "Седми километър" край Стара Загора, пожелал анонимност, разказа, че включването на хеликоптер в гасителните действия е изиграло решаваща роля за справяне с критичната ситуация. "Всички дадоха всичко от себе си, но..

обновено на 18.08.25 в 16:31

Експерт: Железопътната инфраструктура в България е морално остаряла

Като морално остаряла определи железопътната инфраструктура в България експертът инж. Мартин Янев. Според председателя на Клъстер Зелен транспорт тенденцията у нас е инциденти, подобни на този от петък край Симеоновград, да продължат и в бъдеще. Той..

публикувано на 18.08.25 в 15:59

Министър Вълчев: С ежегодно оценяване на директорите ще се повиши тяхната отговорност

Въвеждането на мандатност за директорите на училища и детски градини крие риск много учебни заведения да останат без титуляри, заяви в Стара Загора министърът на образованието и науката Красимир Вълчев във връзка с приключващите конкурси за директори в..

публикувано на 18.08.25 в 15:49

Субективизъм в избора на училищни директори в Стара Загора подозират от ПП "Възраждане"

В срок до 14 дни Министерството на образованието и науката да  предостави цялата база данни, свързана с проведените конкурси за училищни директори в държавни и  общински училища на територията на област Стара Загора , изисква с писмено заявление з..

публикувано на 18.08.25 в 15:01

Община Стара Загора отмени частичното бедствено положение

От днес отпада частичното бедствено положение, което Община Стара Загора обяви вчера заради пожара, възникнал край Стара Загора. Няма активни огнища, рискови зони или опасност за хората, обобщават ситуацията от общинска администрация.  Теренът е..

публикувано на 18.08.25 в 14:51

Ремонтират още една учебна година гимназията по облекло и хранене

И тази година учебна година учениците от старозагорската Професионална гимназия по облекло и хранене „Райна Княгиня“ няма да могат да се завърнат в сградата на училището. Днес министърът на образованието Красимир Вълчев провери на място причините за..

публикувано на 18.08.25 в 13:08

Мълчаливите свидетели: Животните в огнения капан край Стара Загора

Пожарът, обхванал района на "Седми километър" край Стара Загора, не пощади нищо по пътя си. Освен изпепелени постройки, изгорели ниви, унищожена растителност в огнения капан останаха и десетки – а може би стотици – животни. Повечето от тях нямаха шанс да..

публикувано на 18.08.25 в 12:48