Казусът с новата болница в Ямбол започва преди повече от 40 години, разказа за Радио Стара Загора изпълнителният директор на МБАЛ „Св. Пантелеймон“ д-р Панайот Диманов. Началото е поставено в края на 70-те години на миналия век и оттогава многократно е спирано и възобновявано, като доизграждането на лечебното заведение не веднъж е използвано и с политически цели. Веднъж изграждана до ключ, но така и не е въведена в експлоатация, коментира още Диманов.
"Базата е много стара. Стопанските разходи на болницата всеки месец са около 50 хил. лева - за счупени врати, прозорци, нагреватели, бойлери, тоалетни казанчета, климатици и какво ли още не." Във момента имаме голяма авария на газовото отопление, което е слагано преди 50 години. Какво да инвестираме тук и какво да правим още, пита д-р Диманов
Строителството беше преустановено преди няколко месеца заради противопожарни изисквания, но към днешна дата вече са подписани необходимите анекси към договорите за изпълнение на строително-монтажните дейности и се очаква те да бъдат подновени още от понеделник. Сградата ще бъде довършена с отпуснатите през юни тази година 13,5 млн. лева от държавата и се очаква до юли, август да бъде завършена, след което ще започне да се търси финансиране и за осигуряване на необходимите за болничното заведение оборудване и апаратура. По темата вече е разговаряно с представители на Министерството на здравеопазването. Готови са спецификациите за необходимите оборудване и апаратура и във всеки един момент може да бъде пусната обществена поръчка за тях като общата им стойност ще бъде около 30 млн. лева. с ДДС, коментира д-р Диманов.
Изпълнителният директор на МБАЛ „Св. Пантелеймон“ акцентира и върху това, че няма как да се запази и персонала на лечебното заведение без добра база, а в настоящата ситуация например се налага 30 души, работещи и лекувани, да ползват един санитарен възел. "Това е болница - не е хотел или нещо друго, това е нужно на Ямбол."
Още по темата, чуйте в прикачените звукови файлове.
Еврото е застрахователната полица на България за европейско развитие, за по-високи доходи и за сигурна и стабилна среда за бизнес и банкиране. Това заяви в Стара Загора евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Андрей Новаков. Той участва в регионална конференция..
До първото издание на първия български научнофантастичен роман ще могат да се докоснат старозагорски ученици, благодарение на един от зам.-кметовете на Община Стара Загора, която е ентусиазиран колекционер на стари книги. Павлина Делчева ще представи..
С тържествена церемония, шествие и исторически поход Ямбол ще отбележи на 3 март 147 години от Освобождението на България и 90 години от създаването на девиза на града. Тържествената церемония по издигане на националното знаме ще започне в 10:30..
В Окръжен съд – Стара Загора гостуваха петокласници от ОУ „Кольо Ганчев“, гр. Стара Загора, придружени от класната им ръководителка г-жа Гергана Тонева. Посещението бeпо повод отбелязване на международния Ден за борба с училищния тормоз и по..
С малък празник във фоайето на Община Стара Загора беше открита изложбата конкурс „Баба Марта бързала, мартенички вързала“. Всички ръчно изработени мартеници са дело на децата от 16 старозагорски детски градини, учениците от 15 училища и децата..
Във връзка с честването на Националния празник на Република България на връх „Шипка“ от 20 часа на 2 март до 18 часа на 3 март ще бъде ограничено двупосочното транзитно преминаване на превозни средства през Шипченския проход по път I-5/Е-85/ Казанлък -..
Проектобюджетът на Здравната каса влиза за обсъждане в здравната комисия на Народното събрание, но предложената от правителството рамка вече предизвика недоволството на Българския лекарски съюз и сдруженията на държавни, общински и частни болници...
Образованието, науката и придобиването на различни умения са двигател за развитието на регионите и на Европа като цяло. Около този извод се обединиха участниците в проведената в Стара Загора конференция по проект „Европа на Балканите: Заедно чрез..
Деня за борба с тормоза в училище, познат като „Ден на розовата фланелка“, отбелязаха с инициатива на Сдружение "Самаряни" в начално училище „Д. Благоев“ в Стара Загора. Всяка година, последната сряда на месец февруари е известна като Ден за борба..
„Ти можеш!“ с това послание младите актьори от театрална група „Арлекин“ се обърнаха от сцената на ДКТ „Иван Димов“ към своите приятели. С две постановки на авторския спектакъл на момичетата и момчетата на Румяна Георгиева днес в Хасково се отбелязва..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net