Кметът на община Ямбол Валентин Ревански и областният управител на Ямбол Георги Чалъков подписаха договор за безвъзмездно прехвърляне правото на собственост върху недвижими имоти в бившите пехотински казарми като публична общинска собственост.
Георги Чалъков каза, че този акт ще допринесе за развитието на града в близките десетилетия в областта на социалната и спортна инфраструктура. „Хубавото е, че община Ямбол успя да защити своите намерения и пред Министерски съвет, и пред Министерство на отбраната. Успяхме с общи усилия да убедим хората, от които зависеше, че тези територии са необходими на града. Плановете, които има община Ямбол за развитието и урбанизирането на тези терени, са много хубави и аз съм сигурен, че те ще бъдат реализирани в рамките на десетилетия,“ изтъкна Чалъков. Той допълни, че централната градска част ще бъде свързана с района на жилищен квартал „Доктор Дончев“ и новата болница.
„Това наистина е една хубава новина за жителите на община Ямбол, в навечерието на светлите християнски празници, които предстоят. Искам да изкажа моята благодарност към областния управител, който положи много усилия това да се случи – да бъдат върнати тези имоти на нашия град. Те са над 320 декара и имаме право да ги използваме само за обществени нужди, преди това ни върнаха повече от 40 декара, които можем да използваме за жилищно строителство. Получихме около 400 декара за нашия град – това е почти колкото територията на комплексите „Хале“, „Граф Игнатиев“, „Диана“ и „Зорница“, чиято обща площ е малко под 500 декара,“ изтъкна Валентин Ревански.
Предстои облагородяването на района, който не се поддържа от години. Паметниците, които се намират там, ще бъдат запазени.
Преди време Министерството на отбраната продаде един от парцелите на частна фирма, а все още притежава и част от имотите в бившите казарми, които са заети от военна техника.
Заграденият терен в парка на кв. „Три чучура-център“ ще бъде върнат на хората и открит за свободно преминаване, обяви днес кметът на Община Стара Загора Живко Тодоров. Заедно със своите заместници, секретарят на администрацията, десетки общински..
Застудяването през пролетта, както и вредителите станаха причина българската праскова тази година да се превърне в деликатес на трапезата. А появата на сливенска праскова пък се счита направо за събитие. Днес обаче на Фермерския пазар в Стара Загора..
Нов голям пожар избухна в Свиленградско. Община Тополовград обяви частично бедствено положение поради възникнал пожар между селата Филипово и Варник, който се разпространи и към територията на община Свиленград. Изгорели около 2 300 декара сухи треви,..
Студентите , които се обучават в специалности, за които е предвидена само редовна форма на обучение , имат право на месечна помощ по чл.9 от Правилника за прилагане на Закона за социално подпомагане. Това се удостоверява с документ от висшето учебно..
В Свиленград се провежда шестото издание на Фестивала на духовите оркестри. Тази вечер програмата започва открива Гвардейския представителен духов оркестър с диригент подполковник Ради Радев - диригент на българската армия. Предвидени са..
Старозагорското IX ОУ „Веселин Ханчев“ ще посрещне първия учебен ден на 15 септември с общо 645 ученици. 100 са първокласниците в учебното заведение, което празнува своя 60 годишен юбилей. Това заяви за Радио Стара Загора директорът Мария Горчева. По..
По-малко пожари от началото на годината в област Стара Загора в сравнение с 2024-та отчитат от Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“. Това съобщи в навечерието на професионалния празник на пожарникарите – 14 септември,..
На 15 септември в страната ще бъде открита новата учебна година. По повод първия учебен ден и тази година градският транспорт в Стара Загора ще бъде безплатен за всички ученици. Традицията е съвместна инициатива на Община Стара Загора и общинския превозвач..
Днес е утре, Стара Загора ще бъде домакин на първия уличен фестивал U.L.I.C.A. – Street Fest. Фестивалът, насочен към младите, ще се проведе на пешеходната част на бул. „Цар Симеон Велики“, непосредствено пред Универсалния магазин. Организатор е общинско..
Готови за старта на новата учебна година са училищата в област Ямбол. 11 724 е броят на учениците в региона от 1 до 12 клас. Над 4200 са децата в градините и предучилищните групи, показват данните на РУО-Ямбол. За първи път 1016 първокласници ще..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net