Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отпадане на данъка върху земеделските субсидии до 100 хил.лв., предвиждат законодателни промени

Снимка: Радио Шумен

Премахване на дължимия от земеделските стопани данък върху субсидиите до 100 000лв.. Това предложение е залегнало в инициираните законодателни промени от народните представители Росен Костурков, Иван Христанов и Иван Панев от „Продължаваме промяната“. В мотивите си вносителите посочват, че коронавирусът и войната в Украйна са създали сериозни затруднения за земеделските производители в България, които се нуждаят от допълнителна помощ. Според председателя на земеделската комисия в парламента Росен Костурков промяната в Закона за данъците върху доходите на физическите лица и Закона за корпоративното подоходно облагане ще струва на бюджета около 100млн.лв., които ще останат при стопаните. 

По думите на народния представител от "Продължаваме промяната" във фокуса на инициираните изменения попадат малките и средни производители. Председателят на Комисията по земеделие в парламента обърна внимание, че от облекченията ще се възползват за сумата от до 100хил.лв. и големите стопани. 

Росен Костурков изрази надежда, че процедурата по приемане на законодателните промени ще бъде извървяна в рамките на две седмици. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Дъжд и облаци над по-голямата част от България

През следващото денонощие времето ще остане предимно облачно с валежи почти навсякъде. Най-интензивни ще бъдат те в Източна България , а след обяд – и в Централна България .  Югозападна България ще бъде с временни разкъсвания на облачността и без..

публикувано на 06.11.25 в 07:14
Фейсбук - Регионална библиотека

В Стара Загора представят алманаха "Моят заралийски род"

Тази вечер в 18ч. в залата на РБ „Захарий Княжески“ ще бъде представен алманахът „Моят заралийски род“. Проучването обединява различни материали, разкази, спомени, представящи малко известни истории от някои от знаковите и видни старозагорски фигури..

публикувано на 05.11.25 в 16:57

„Градинка на приятелството“ засадиха ученици в Болярово в подкрепа на каузата срещу насилието

Пет вечнозелени дръвчета бяха засадени в град Болярово с цел превенция на насилието и насърчаване на добротата и съпричастността. Инициативата, наречена „Градинка на приятелството“, е част от второто издание на Националната кампания за превенция на..

публикувано на 05.11.25 в 16:04

Фотоизложба за празника на сухопътните войски в Стара Загора

Пътуващата военна фотографска изложба "В служба на народ и Родина", посветена на 147-та годишнина от създаването на Сухопътните войски и 140-та годишнина от славната победа на българската пехота в Сръбско-българската война при Сливница, беше..

публикувано на 05.11.25 в 15:01

971лв. е размерът на средната пенсия за област Стара Загора

93 473 е броят на пенсионерите в Старозагорска област по данни на териториалната дирекция на Националния осигурителен институт. 101 милиона лева месечно са разходите за пенсии в региона. Това разкри Стоянка Манчева, началник-отдел "Пенсии" в ТД на..

публикувано на 05.11.25 в 14:50

Баща изкачи 12 пъти Карандила, за да събере пари за лечението на сина си

Рекорд по най-много изкачвания на Хайдушката пътека в Сливенския балкан постави Милен Шидеров от Сливен. За 24 часа той направи 12 качвания и слизания по стръмната и камениста пътека. Така той подобри предишното постижение на Васил Гюзелов за..

публикувано на 05.11.25 в 13:49
Снимка: Художествена галерия Стара Загора

Премиерна изложба в Стара Загора с материали на художника Генчо Митев

Материали на художника Генчо Митев(1885-1971г.) за първи път ще бъдат представени в изложба в Стара Загора. Събитието ще се състои на 6 ноември от 18ч. в Художествената галерия. Поводът е 140-та годишнина от рождението на художника, заяви за Радио..

публикувано на 05.11.25 в 11:49
СНИМКА: https://animusassociation.org/mencare/

Кампания "Да бъдеш баща" се провежда в Казанлък, Павел баня и Мъглиж

Сдружение "Бъдеще за децата" и Комплексът за социални услуги в Казанлък  за поредна година се включват в националната кампания „Да бъдеш баща“ на Фондация "Родители", съобщи Невена Трифонова от организацията в Града на розите. „Маратон на бащата“,..

публикувано на 05.11.25 в 08:54

Българската енергетика ще покрива зимното потребление с внос на енергия

Независимо от уверенията, че енергийните мощности у нас са готови да посрещнат зимния сезон,  за периода от декември до март българската енергетика ще разчита на внос за да покрие увеличеното потребление. Това съобщи в ефира на радио Стара Загора..

публикувано на 05.11.25 в 08:33

Времето в сряда: Облачно с валежи

Днес ще е облачно, на места, главно в Югоизточна България и планините ще има слаби валежи от дъжд.  След обяд над западните райони облачността временно ще се разкъса.  Вятърът в Западна и Централна България ще е слаб от изток-североизток, в Източна..

публикувано на 05.11.25 в 08:00