На 21 януари, по стар стил, в народния календар се отбелязва Бабинден. Празникът е първообраз на днешния Ден на родилната помощ и е в чест на всички лекари и медицински специалисти, които допринасят за раждането на нов живот.
По този повод, кметът на община Стара Загора Живко Тодоров изпрати поздрав на трите АГ отделения в града, посрещнали през 2022 година общо 2555 бебета.
„Вие сте хората, имащи не само професия, а призвание. Вашите грижи и отдаденост даряват не само живот, но и смисъл на бъдещето! Бъдете сигурни, че Вашите отношение и старание се ценят дълбоко! Използвам днешния празничен ден, за да изразя своето искрено уважение и признателност към всеки един от Вас! Пожелавам Ви здраве! Нека са изпълнени с успехи дните Ви!“, се казва в поздравителния адрес на кмета Тодоров.
На работна среща в Ямбол извънредният и пълномощен посланик на Република България в Япония Нейно превъзходителство Мариета Арабаджиева предаде на кмета Валентин Ревански официално писмо от кмета на град Наканоджо Шигеки Томару с конкретно предложение..
За област Стара Загора регистрираните до момента кладенци и сондажи за собствено потребление са над 1600, а за стопански цели над 900. Общият брой на заявленията за регистрация е над 5500, съобщи директорът на Басейнова дирекция "Източнобеломорски район" –..
С авторския си музикално-театрален спектакъл, озаглавен „Танцът Живот", българската певица, композитор и продуцент Диана Дафова ще зарадва старозагорската публика на 1 септември. Началният час на зрелищното представление е 19.00, а мястото - Културен..
Полицейски служители от Второ РУ-Стара Загора вчера са извършили проверка в апартамент в Стара Загора, обитаван от 29-годишен мъж. Намерени са 4 боеприпаса и торбичка с прахообразно вещество. Над кабината на асансьор във входа на блока е намерен боен..
Полицейски служители от сектор "Противодействие на икономическата престъпност" при ОДМВР-Стара Загора са извършили проверка на магазин за дрехи в Стара Загора в сряда. Търговският обект е стопанисван от 42-годишна жена. Намерени и иззети са 218 артикула..
Твърде рано е за установяване на причините, довели до тежкия жп инцидент тази сутрин край Симеоновград. Тепърва предстои следствените органи да свършат своята работа. Това обяви от мястото, на което дерайлираха, а след това и се запалиха цистерни с..
97лв струва към момента потребителската кошница, като основната причина за по-високата й цена спрямо миналата година са по-скъпите зеленчуци, съобщи за Радио Стара Загора председателят на ДКСБТ Владимир Иванов. Доматът, краставицата, тиквичката..
В 11ч. днес ще бъде дадено началото на петото издание на фестивала Open Buzludzha . Тази година събитието е със свободен вход за желаещите, а причината е десетгодишнината на фондацията „Проект Бузлуджа“. Много музика, 3D мапинг шоу, работилници,..
256 жълти и зелени контейнери за разделно събиране на отпадъците ще бъдат поставени в град Казанлък, съобщават от общинската администрация. След близо 4 години договорът между Община Казанлък и фирмата „Булекопак“ е възобновен и част от..
Няма отклонения в качеството на въздуха в резултат на инцидента, при който влакова композиция дерайлира край Симеоновград и се запалиха цистерни с дизелово гориво. Това обяви областният управител на Хасково Стефка Здравкова. Проби за състоянието на..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net