Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нова терапевтична зона за хора с увреждания ще бъде изградена в Казанлък

Нова терапевтична зона ще бъде изградена за над 30 деца и млади хора с увреждания и лишени от родителска грижа в центровете на фондация “Сийдър”. В нея ще бъдат включени както пособия за спорт и отдих, така и специализирани съоръжения, които ще подобрят средата и качеството им на живот. Те ще бъдат монтирани в две от къщите от семеен тип, които фондация „Сийдър“ управлява в гр. Казанлък. С проекта си организацията ще предостави достъпна и обновена среда за децата и младежите с увреждания и ще подобри условията на труд на социалните си работници и терапевти.

Новите съоръжения ще допринесат за по-лесното придвижване и включване в игрите и заниманията на децата с помощни колички. Сред съоръженията, които ще бъдат монтирани са подемници, които позволяват повдигане и преместване на хора с тежки увреждания, специализирани люлки за деца със затруднения, тактилна повърхност за ходене, беседки и други, уточни за Радио Стара Загора Нели Бонева – управител на центровете от семеен тип в Казанлък. По думите й терапевтичната зона ще заработи през септември тази година.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Община Сливен връща максималната скорост от 70 км/ч по бул. "Банско шосе"

Община Сливен връща от днес максималната скорост за движение от 70 км/ч по един от най-натоварените булеварди в града - „Банско шосе", но в участъците с пешеходни пътеки максималната скорост остава непроменена -50 км/ч.   Максималната скорост ще..

публикувано на 27.11.25 в 15:44

Откриват нов Дом за възрастни в Николаево

В общините Николаево, Ружинци, Брегово, Самуил и Дългопол ще бъдат разкрити домове за стари хора без увреждания и за възрастни с деменция. Общият капацитет е над 100 души. Социалният министър Борислав Гуцанов съобщи, че държавата осигурява 260..

публикувано на 27.11.25 в 15:10

Италиански военни връчиха дарение на кмета на Сливен

Дарение от три хиляди лева от името на италианските военнослужещи е връчено на кмета на Сливен Стефан Радев от командващия Многонационалната бойна група в България полковник Матия Широко. Срещата е проведена в базата на НАТО на полигона „Ново село"..

публикувано на 27.11.25 в 14:41

Историята на старозагорския род Ножчеви ще бъде разказана в изложба

Изложба под наслов „За честта да бъдеш полезен: Старозагорският род Ножчеви“ ще бъде открита на 1 декември 2025 г. в 16.30 ч. до парк „Пети октомври“ . Експозицията цели да проследи историята на един древен старозагорски род – рода Ножчеви...

публикувано на 27.11.25 в 14:37

Изграждат фотоволтаични централи на социални центрове в Хасково

Община Хасково спечели проект за инсталиране на 7 фотоволтаични системи за производство на електроенергия за собствена консумация в 7 сгради на социални услуги, делегирана от държавата дейност. Инвестицията с наименование „Повишаване на енергийната..

публикувано на 27.11.25 в 14:33

Цената на купона за обяд на ученици в Стара Загора се увеличава

Общинският съвет в Стара Загора подкрепи предложението на кмета Живко Тодоров за увеличение на цената на купона за обяд на ученици. Предложението беше подкрепено с мнозинството от общинските съветници на проведената редовна ноемврийска сесия. Така..

публикувано на 27.11.25 в 14:24
Ас. Теодора Нончева по време на първия семинар

Тракийски университет – Стара Загора даде старт на Google AI обучение

Тракийски университет – Стара Загора даде старт на Google AI обучение. Предстоят два курса в университета, част от пилотния за страната проект на Google, който стартира от три висши училища, сред които и Тракийски университет. Координатор на..

публикувано на 27.11.25 в 13:46

Поскъпват таксиметровите услуги в Ямбол

Таксиметровите услуги в Ямбол ще поскъпнат от началото на следващата година. Рамката на цените не е променяна от 2016 година. Минималният праг на дневната тарифа ще е 0,90 лв./км, а максималният – 2 лв./км, нощната тарифа ще се определя..

публикувано на 27.11.25 в 13:40

Плувният басейн в Стара Загора няма да работи на 30 ноември

Плувният басейн в Стара Загора няма да работи на 30 ноември, съобщават от пресцентъра на Общината. Причината е провеждането на IX Национален турнир по адаптирано плуване. Това съобщи Петко Крумов, началник на отдел „Спортни дейности“ в Община..

публикувано на 27.11.25 в 13:34

Аварирал камион при 156 км на магистрала "Тракия"

Временно движението при км 156 на автомагистрала "Тракия", в посока Бургас се осъществява в активната лента поради аварирал тежкотоварен автомобил в средната разделителна ивица, информират от Агенция "Пътна инфраструктура".  От там препоръчват..

публикувано на 27.11.25 в 12:06