Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кампания "Осинови си любов" организират в Стара Загора

Снимка: plovdivnow.bg

Съвместна кампания „Осинови си любов“ на  Приюта за безстопанствени животни и Кучилище организира Община Стара Загора.  Кулминацията й ще се състои през месец май, каза зам.-кметът Радостин Танев и поясни, че се предвиждат дни на отворените врати.

Преди разгара на голямата кампания, още на 1 април,  с работата на  приюта за безстопанствени кучета ще се запознаят отблизо учениците от Природо-математическата гимназия и от Езиковата гимназия в града, каза зам.-кметът. Той съобщи, че екип от общината работи по кастрирането и обезпаразитяването на бездомните животни по квартали. Сигнали за скитащи или опасни бездомни кучета се подават най-вече за парковете в града.

Един от големите проблеми обаче е изоставянето на животни, придошли от близките населени места, обясни Танев и обяви, че ще бъде дадена възможност на хората от селата да доведат своите домашни кучета в приюта, където да бъдат безплатно кастрирани, чипирани и обезпаразитени. Конкретните дати за това ще бъдат обявени предварително, за да могат желаещите стопани да запишат своите четириноги.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Община Николаево следят за сигурността с нов център за мониторинг

В Община Николаево вече работи нов високотехнологичен мониторинг център за сигурност. „Сигурността на гражданите e сред водещите приоритети на Община Николаево. Днес официално въвеждаме в експлоатация новият високотехнологичен мониторинг..

публикувано на 08.04.25 в 15:16

Обжалват обществената поръчка за нови паркомати в Стара Загора

Процедурата за подмяна на устройствата за платено паркиране в Стара Загора е започнала, информират от общинския пресцентър. Избрана е фирма, която да достави нови 26 паркомати. Те трябва да заменят вече неработещите устройства в „Зелената зона“ на..

публикувано на 08.04.25 в 14:13

Тестваха изпускателите на язовир „Копринка“

Тестваха изпускателите на язовир „Копринка“. По време на изпускането бе направена техническа проверка на левия изпускател под язовирната стена, който бе ремонтиран от водолази през миналата година.  По време на контролното изпускане бяха освободени..

публикувано на 08.04.25 в 14:01
Инспектор Николай Каменов

Три са участъците с концентрация на пътни произшествия в Хасковско

Повече катастрофи отчитат през първите три месеца на годината в област Хасково, но намалява броя на загиналите и тежко пострадалите, отчитат от областната дирекция на полицията. За тази период пострадалите деца при пътни произшествия са..

публикувано на 08.04.25 в 13:01

Международният ден на ромите е днес

На 8 април отбелязваме Международния ден на ромите. Датата е обявена за техен празник от Европейския съюз и ООН през 1992 г. по инициатива на Международната ромска организация „Романо Юнион“, а началото на световното ромско движение за утвърждаване и..

публикувано на 08.04.25 в 12:48

Иззеха 32 флакона с райски газ при проверка в нощно заведение в Елхово

При специализирана проверка на ямболската полиция от нощно заведение в град Елхово са иззети 32 флакона с диазотен оксид, познат като райски газ. 14 от намерените флакони с райски газ са били са използвани, като в тях е установено  наличието на..

публикувано на 08.04.25 в 11:52
Община Казанлък

Обсъждат проектобюджета на община Казанлък

Общественото обсъждане напроектобюджета за тази година ще проведе община Казанлък днес. То е насрочено за 17 часа в Ритуалната зала на общината.  Финансовата рамка тази година възлиза на малко над 137 млн. лева, като включва държавни субсидии от..

публикувано на 08.04.25 в 11:45
Кризисният център в Димитровград

Прокуратурата в Хасково разследва смъртта на дете в Кризисния център в Димитровград

От Районната прокуратура в Хасково съобщиха, че наблюдават досъдебно производство за причините за смъртта на 6-годишно дете, починало в Кризисен център в Димитровград. Инцидентът е от неделя вечерта. Детето и майка му се намирали в една от..

публикувано на 08.04.25 в 11:05
Снимката е илюстративна, архив

Затвориха едното платно на магистрала „Тракия“ край Стара Загора

До 18,30 часа ще остане затворен участъкът от магистрала „Тракия“ край Стара Загора в платното в посока Бургас. От Пътната агенция уточняват, че това се налага, във връзка с вземането на сондажни ядки за установяване на дебелината на положените..

публикувано на 08.04.25 в 10:06

Подменят водопроводите в най-големия квартал в Ямбол

В най-големия ямболски квартал - „Аврен" започва основен ремонт на водопроводната мрежа. Средствата за реконструкцията- над 3,5 млн. лева,  са част от инвестиционната програма на държавното ВиК  дружество в града. В квартал „Аврен" ще се извърши..

публикувано на 08.04.25 в 09:36