Припомняме, че този път средствата се събират за детска неонатална линейка, която ще бъде дарена на УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович“ и ще покрива нуждите и на Сливен, Ямбол и част от област Бургас. Първата вноска от 80 000лв. за петата линейка е направена и се очаква до средата на лятото да бъде в Стара Загора.
Милка Колдамова от "Клуб за Бъдеще" напомни, че единственото сърце в Стара Загора, което официално подпомага Фондацията на Лазар Радков се намира на ул. "Стефан Стамболов" 100. То е закупено със средства на Ирена Златева.
Работи се за поставянето на още сърца на ключови места в града, каза Янко Янков от сдружението. Водят се преговори с община Стара Загора и различни фирми.
Още от гостуването на Янко Янков, Ирена Златева и Милка Колдамова чуйте в прикачения звуков файл
Изложението „С книга на плажа“ започва днес в Експозиционен център „Флора“ в Бургас. Събитието продължава до 17-ти август и програмата включва четения, интерактивни работилници, дискусии, които ще се провеждат на откритата сцена пред Експо..
Екипът на Областен Информационен Център – Стара Загора днес представя в Павел баня процедура, по която могат да кандидатстват читалища, библиотеки и профсъюзи от населени места с над 200 жители. Информационната среща се провежда в залата на читалище..
Започна ремонтът на един от най-натоварените пътища в Ямболска област – шесткилометровия участък Ямбол-Кукорево-Окоп. Средствата за ремонта са осигурени от държавния бюджет по договора за текущ ремонт и поддръжка на републиканските пътища в..
Регулаторите ще носят сериозна отговорност при прилагането на правомощията, предоставени им от Закона за еврото и Закона за агрохранителната верига. Много е важно надзорните органи да действат балансирано, за да не допуснат изкривяване на..
Светофарните уредби по бул. „Св. Патриарх Евтимий“ в Стара Загора няма да работят днес от 9.00 до 16.00 часа. Това се налага заради извършването на профилактика от EVN, съобщава Община Стара Загора. Профилактиката на електроенергийната компания ще..
Над цяла България днас ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и източните райони от страната - умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 32° и 37°. В планините ще бъде слънчево, в следобедните часове с..
29-годишен мъж от Гълъбово, предизвикал умишлен пожар е бил привлечен като обвиняем от Районна прокуратура - Стара Загора. Мъжът е палил парчета текстилна материя със запалка и ги хвърлял в канавката по пътя между селата Главан и Мъдрец, община..
Започна изграждането на кръгово кръстовище при отбивката към Тракийския университет при входа на Стара Загора от запад. Това информира днес зам.-кметът на Община Стара Загора арх. Мартин Паскалев, чийто ресор е „Устройство на територията, строителство и..
Окръжния съд в Хасково пусна под парична гаранция Николай Перчемлиев по прякор Къната, който беше посочен за главно действащо лице в разбитата нелегална фабрика за цигари край село Момково. Перчемлиев, който сам се предаде на ГДБОП, е задължен да плати..
Окръжния съд в Хасково решава каква да бъде мярката за неотклонение на Николай Перчемлиев по прякор Къната, който беше посочен за главно действащо лице в разбитата нелегална фабрика за цигари край село Момково през месец юли. Официално днес стана..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net