Все още не е приключила работата по делото за убития български граничен полицай, информираха от Окръжната прокуратура в Ямбол. 32- годишният Петър Бъчваров от Елхово беше смъртоносно прострелян на 7 ноември миналата година при охрана на държавната граница в района на село Голям Дервент. Информацията е на кореспондента ни Даниела Костова.
Продължава работата по разследването на убийството на граничния полицай, съобщи окръжният прокурор на Ямбол Дойчин Дойчев:
"Получихме една част от документите, от доказателствата, които искахме от турската страна, сега изчакваме допълнително, за това, което нас ни касае като разследване. Трябва всички материали да пристигнат, за да може да се направи анализ".
В началото на тази година при следствен експеримент, по категоричен начин беше доказано, че изстрелът, довел до смъртта на граничния полицай, е произведен от ловно оръжие, директно срещу него през оградата на границата - от турска страна. Обвинен за убийството е турски гражданин- крадец на добитък. към момента все още няма насрочена дата за започване на съдебния процес, уточни окръжният прокурор.
Митинг срещу въвеждане на еврото от 2026 година проведе в Сливен партия "Възраждане". Депутатът Климент Шопов разясни на присъстващите на площада пред общината какво би загубила страната от въвеждането на европейската валута. След него..
Едният пръст на крака на 84-годишна жена, настанена в старозагорската Университетска многопрофилна болница за активно лечение "Проф.д-р Стоян Киркович" от незаконния дом за стари хора в мъглижното село Ягода, област Стара Загора, е ампутиран. Това..
Имам подозрения, че случаите на незаконни домове и на насилие над възрастни хора не са само тези, които отразихте. Това заяви в Казанлък вицепрезидентът Илияна Йотова във връзка със случая от село Ягода, област Стара Загора, при който 75 болни и..
Има шести задържан във връзка с незаконния хоспис в мъглижкото село Ягода. Това съобщи районният прокурор на Стара Загора Таня Димитрова. Това 62-годишен мъж, доскорошен собственик на обекта, където се оказа, че са задържани и вързвани възрастни хора...
За по-малко от 24 часа всички 75 болни и възрастни хора, открити заключени в обекти в село Ягода, са настанени в услуги с подходяща за състоянието им грижа, съобщиха от пресцентъра на Министерството на труда и социалната политика. Състоянието на тези,..
Хиляди туристи от цял свят се очакват в Казанлък за кулминацията на 122-те Празници на розата. Гост на тържествата ще бъде и вицепрезидентът Илияна Йотова. С ритуали по розобер и розоварене започва финалният ден от Празниците на розата. Те започват от 10..
Днес в крайграничната община Болярово за 25-а година се провежда Националният детско-юношески фолклорен фестивал „Върбова свирка свири“. Над 500 деца пеят, свирят на народни инструменти и танцуват на сцената в градския парк. Четвърт век фестивалът..
Временно е затворен за движение международният път за граничен пункт Лесово поради катастрофа. Инцидентът е станал малко преди 15 часа на кръстовище то до ямболското село Чарган между лек автомобил и тир. По първоначални данни са..
Казанлък стана столица на националната благотворителна кампания „Жълти стотинки – Деца помагат на деца“ за 2025 г. Инициативата се провежда за 18-та поредна година и има за цел да подпомогне педиатричните и неонатологичните отделения в МБАЛ „Д-р Христо..
БЧК – Стара Загора оказа спешна хуманитарна помощ на възрастни хора, изведени от незаконни домове в с. Ягода На 7 юни 2025 г., по време на съвместна акция на институциите за извеждане на възрастни хора в тежко здравословно и психическо състояние от два..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net