На 8 май се отбелязва Световният ден на пациентите с таласемия. Тя се лекува основно чрез кръвопреливане – пациентите се нуждаят от него на всеки 2 до 5 седмици, за да живеят, обясни Стефка Попова, председател на Българска организация за доброволно кръводаряване (БОДК).
Всеки, който има желание да дари кръв, може да се запише в специално създадена платформа от тук: https://bit.ly/3N0ICKQ
Целта е да се създаде организация, която да пести времето на кръводарителите. Тези, които не са успели да се запишат предварително, също няма да бъдат върнали – те могат направо да дойдат на място в посочените дни и часове.
Какво представлява таласемията и защо пациентите имат нужда от кръв, чуйте повече в прикачения звуков файл.
Община Стара Загора информира жителите и гостите на града, че през първите 3 дни на следващата седмица е планирано поредното пръскане срещу комари - имаго и ларви . Обработката за имаго ще се извършва с топъл аерозол . Препоръчително е..
Днес в 16:24 ч. на бул. „Св. Патриарх Евтимий“ в Стара Загора е станало пътнотранспортно произшествие между лек и товарен автомобил, управлявани от мъже на 63 и 38 години. Няма пострадали. Алкохолните проби на двамата водачи са отрицателни. На място е..
Старозагорската ЖП-гара е една от седемте в стрната, в който Национална компания „Железопътна инфраструктура“ осигури безплатен безжичен интернет , съобщават от пресцентъра на компанията. Пътниците вече могат да използват Wi-Fi в гарите в..
Изоставен куфар вдигна на крак органите на реда в Стара Загора. Сигнал за съмнителен багаж на жп гарата в града е подаден в 12:34 ч. На място са изпратени полицейски екипи. Районът бил незабавно отцепен, a хората изведени на безопасно място. В..
Жители на четири села в Старозагорско – Пъстрен, Стрелец, Средец и Бъдеще излизат на протест в неделя, заради лошото състояние на пътна отсечка свързваща селата. Пътят не е ремонтиран от 60 години и въпреки многократните сигнали подавани до..
Община Болярово настоява за спешно организиране на полицейски патрули в село Воден след серия от пожари в тъмната част на денонощието. Някои от случаите са застрашили Дома за възрастни хора в селото, съобщи заместник-кметът на общината Нина Терзиева...
Жена от Свиленград е въведена в телефонна измама. Снощи в 21 часа в управлението е получен сигнал от 66-годишна. Тя заявила, че около 16 часа е получила обаждане от скрит номер. Мъж, представил се за служител на НСО й заявил, че ще бъде посетена от двама..
Кметът на Нова Загора Галя Захариева настоява за спешна проверка на електропреносната мрежа във връзка със зачестилите пожари. Проверка е необходима заради провиснали кабели на електропреносното дружество и непочистени частни дворове със суха..
Мъж е платил за услуга с неистинска банкнота от 50 евро в Казанлък, съобщиха от полицията. Сигналът е подаден на 7 август от 23-годишна жена, която заявила, че на 6 август вечерта, за извършена от нея услуга, непознат мъж ѝ е заплатил с фалшива банкнота..
98лв. струва тази седмица потребителската кошница, ако закупим по един продукт от нея. Слаба динамика на пазара и сезонно предлагане в нормални граници с по-скъпи плодове отчитат от ДКСБТ. Това каза за Радио Стара Загора председателят Владимир..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net