14 ученически есета са отличени в конкурс, организиран по инициатива на Главна дирекция Национална полиция.
Конкурсът е част от дейностите по проект „Подобряване на координацията и диалога между полицията и ромското общество“, а основната му цел е превенция на дискриминацията, преодоляване на случаи на реч на омразата, постигане на толерантност и мултикултурен диалог в училищата, особено в такива, където учат деца от ромски произход.
Конкурс за есе беше на тема „Не“ на различията, „Да“ на толерантността и интеграцията“. В него се включиха 83 деца на възраст от 14 до 17 години от столицата и няколко области, сред които Стара Загора, Сливен и Ямбол.
Ученикът от средно училище „П. Яворов“ в Стралджа Тончо Тончев е носител на първа награда в категорията до 14 години. Сливенската ученичка Симона Василева е класирана първа в категорията до 17 години.
Призът на образователното министерство за „Най-оригинално есе“ отива при Мария Радославова, ученичка от ямболското Обединено училище „Д-р Петър Берон“.
По идея на ГДНП, наградите на отличените деца ще бъдат раздадени на специална церемония.
Ето и всички отличени:
В категория „възраст 14 години“
∙ В категория „възраст 15 години“
∙ В категория „възраст 16 години“
∙
В категория „възраст 17 години“
∙ В категория „Най-оригинално есе“ на МВР - Шенай Ридванова Шемшединова, ученичка от СУ „Св. св. Кирил и Методий“, с. Синдел, обл. Варна;
∙ В категория „Най-оригинално есе“ на МОН - Мария Божидарова Радославова, ученичка от Обединено училище „Д-р Петър Берон“, гр. Ямбол.
Кметът на Стара Загора Живко Тодоров отбеляза своя 44-ти рожден ден с поредна благотворителна инициатива, насочен в подкрепа на пострадалите от пожара през август в местността „Седми километър“. 60 хил.лв. е събраната в първите дни на кампанията..
Непосредствено след празниците ще бъде направен ремонт на опасен участък от международния път към Граничен пункт Лесово, в близост до пътен възел „Зимница“ на автомагистрала „Тракия“, информират от Областното пътно управление в Ямбол. Предвижда се..
Около 15,00 часа днес е настъпило пътнотранспортно произшествие в Стара Загора на кръстовището на ул. " Руски" и ул. "В. Левски". По първоначална информация същото е между лек автомобил, управляван от 63-годишна жена и мотоциклет, управляван от..
Село Мамарчево се сдоби с нова, модерна детска площадка – жест, с който общината показа грижа към най-малките. Детското съоръжение бе официално открито от кмета на Болярово Христо Христов, заместник-кмета Нина Терзиева и кмета на Мамарчево Марчо..
Село Мамарчево отбеляза един специален и важен ден – официалното откриване на паметник в чест на капитан Георги Мамарчев, чието име носи селото. Събитието събра стотици жители и гости, които с уважение и гордост почетоха паметта на своя известен..
Днес ще бъде слънчево . Преди обяд над Източна България ще има ниска облачност. Ще духа слаб до умерен източен вятър. Максималните температури ще бъдат между 26° и 31° , в София - около 28°. В планините ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен източен..
Започна асфалтиране на алеи и улици в кв. „Изгрев” в Свиленград , информират от общинския пресцентър. Благоустрояването на най-големия жилищен район в града се изпълнява по проект към Инвестиционната програма на правителството и се финансира от..
Акция по почистване на квартал "Самара 3" се проведе днес преди обяд.Тя е част екоинициатива „Красиви квартали“ на Община Стара Загора. Целта - облагородяване на градската среда и ангажиране на гражданите с грижата за околното пространство, каза..
От началото на следващата година обмяна на левове в евро ще се извършва в 60 пощенски станции в Ямболска област. Служителите вече преминали обучение за разпознаване на фалшиви банкноти, а обменът ще се извършва само с евробанкноти, предоставени от БНБ...
Община Братя Даскалови ще отбележи своя празник с тържество на площада. Началото е в 18:00 часа с официално откриване , за жителите и гостите, организаторите подготвят богата музикално-танцова програма. Сред акцентите са изпълненията на детския танцов..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net