Въпреки централното си разположение жителите на няколко блока в Стара Загора се чувстват забравени. От два дни живеещите на улица "Цар Иван Асен II" се опитват със собствени средства и усилия да направят по-проходима улицата си. Главните действащи лица са предимно възрастните хора, които всеки ден виждат колко трудно се приджижват автомобили, инвалиди, майки с колички.
Оказва се, че проблемът не е от скоро и няма общо с ремонтите, които текат от месеци в града. Георги Костадинов- един от доброволците, разказа, че през последните 15 години са правени само кръпки. Хората от всички входове са се събирали през годините и са искали от институциите да се вземат мерки, но без резултат. Почти всеки преминаващ е счупил някоя част от атвомобила си, а таксита отдавна не ходят до адреса.
Камен Каменов е на 74 години и втора сутрин носи кофи, пълни с камъни, за да запълва неравностите. Споделя, че дълбочината на всяка е поне 15 см. Не се оплаква, казва, че са горди хора. По-скоро е обиден от липсата на интерес от страна на общината към проблемите на гражданите. Гратисен период вече жителите на блок 5 не дават на институциите, защото са чакали достатъчно. Искат да се вземат незабавни и ефективни мерки. "Парите за този ремонт ще дойдат от данъците ни, ние сме съветни данъкоплатци!"- заявява възрастният мъж. В знак на протест към нехайството категорично казва, че ще убеди съседите си да не гласуват на предстоящите местни избори.
Интересна история разказва и жена от квартала. При ремонт на бул. "Славянски" останал асфалт и работниците искали да го излеят някъде. Тогава тя с радост им дала насоки и по случайност малко пространство било асфалтирано. Днес то също е дупка, запълнена до следващия преминаващ автомобил.
Във връзка с възникнала аварийна ситуация и компрометирана дилатационна фуга на мостово съоръжение по АМ „Марица“ при км 66+420 (ляво платно в посока София) се въвежда временна организация на движението със стесняване на активната лента, съобщават от..
Трудова борса организират от Агенцията по заетостта, Дирекция, „Бюро по труда“ Стара Загора на 28-и октомври от 10:00 часа в залата на Професионална гимназия по компютърни науки и математически анализи „Проф. Минко Балкански“. На борсата ще присъстват..
Стара Загора отново е домакин на кампанията „Капачки за бъдеще“ . Акцията ще се проведе от 9:00 до 14:00 часа на паркинга на стария мол. Организатори на пролетното издание на благотворителната инициатива в подкрепа на детското здравеопазване..
Ученици от Девето основно училище „Веселин Ханчев“ в Стара Загора организираха благотворителна кампания в помощ на приют за бездомни животни. Инициативата е по идея на ученическия съвет и ръководителят му Радка Стоянова и се проведе по повод..
Временно се преустановява приемът на заявки от работодатели по всички компоненти от проект „Младежка заетост+“ поради големия интерес, считано от 15-и октомври, съобщават от Агенцията по заетостта. Считано от същата дата, всички бъдещи договори на..
В село Мамарчево, общ. Болярово предстои изграждането на 6 нови жилища от семеен тип. В тях ще бъдат преместени потребителите от Дома за пълнолетни лица с умствена изостаналост в село Малко Шарково, който ще бъде закрит. Целта на проекта е..
Казанлъшкото село Голямо Дряново организира за десети път национален Фестивал на ореха. Събитието ще се проведе събота и неделя, а организатори са местните производители, НЧ “Зора-1902“ и Кметството на селото. Празникът в събота ще започне с..
Кметът на Община Хасково Станислав Дечев гостува на официалната церемония за награждаване на заслужили лекари от Хасковска лекарска колегия със званието „Лекар на годината 2025“. В празничната церемония участваха още областният управител на Хасково..
Кръгла маса на тема „Управление на качеството като процес на устойчиво развитие – препоръките на Националната агенция за оценяване и акредитация (НАОА)“ се проведе в Тракийски университет – Стара Загора. На събитието присъстваха представители на..
Окръжна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняеми двама мъже на 25г. и на 19г., за това че на 15-и октомври в Гълъбово, са отвлекли 19-годишна жена. На 15-и октомври двамата мъже отишли в района на една от бензиностанциите в Гълъбово, където се..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net