Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Първи звънец и в детските градини

С издигане на националния флаг точно в 9.30 часа започна новата учебна година и в детските градини. 

В градината, която тази година навърши 75 години - ДГ №2 "Зорница" гр. Стара Загора училищният звънец прозвуча след пищно тържество. В присъствието на родители и гости децата от втора, трета и четвърта група посрещнаха най-малките попълнения в двете нови групи - "Дъга" и "Слънце". 

Малчуганите показаха актьорски умения, като се превъплатиха в любимите на малки и големи герои от приказките. Танци и песни също не липсваха. От ръководството дадоха заявка, че ще продължат да възпитават у децата любов към родината, да формират морал и чувство на отговорност. Пример за това е и инициативата, с която започнаха още в началото на учебната година - "Донеси книжка, сподели книжка вместо цвете". 

"Всички книжки, които децата носят днес, ще бъдат сложени в библиотечни кътове в стаята на всяка група. Те ще могат свободно да ги ползват и ще им бъдат много полезни в часовете по български език и литература, както и в клубовете по интереси."- разказа директорът на градината Алис Явашева.

Приветствия за празника имаше и от присъстващите представители на община Стара Загора. Поздравителни адреси изпратиха институции и партньори на учебното заведение. 

Как се чувстваха в този специален ден децата чуйте в прикачения звуков файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Избраха Димитър Димитров за кмет на село Петрово

Димитър Димитров спечели частичните избори за кмет в старозагорското село Петрово с 3 гласа преднина. Той беше избран на първи тур с повече от половината от действителните гласове, съобщи председателят на Общинската избирателна комисия (ОИК) в Стара..

публикувано на 16.02.25 в 23:17

Близо 70% активност на изборите за кмет на село Петрово

Нормално и без сигнали за нарушения протичат извънредните частични избори в старозагорското село Петрово. Двама са кандидатите за кмет. Общо 291 са избирателите, които гласуват в една секция с хартиени бюлетини. Изборният ден протича..

публикувано на 16.02.25 в 16:45
Илюстративна снимка.

Не спират кражбите на пътни знаци по пътищата в Ямболско

Кражбите на пътни знаци по републиканската мрежа в ямболска област не спират през последните години. Не са редки случаите и на умишлено увредени и простреляни табели. Екипи на пътното управление периодично правят обходи, за да констатират къде..

публикувано на 16.02.25 в 12:31

В старозагорското село Петрово избират кмет

Без проблеми и без сигнали за нарушения започна изборния ден в село Петрово. Двама са кандидатите за кмет на днешните извънредни частични избори в старозагорското село. Общо 291 са избирателите, които ще гласуват в една секция с хартиени бюлетини...

публикувано на 16.02.25 в 09:12

15 дни арест за мъж, бил лекар в Димитровград

15 денонощия арест присъди Районен съд Димитровград днес на 24-годишен мъж, който вчера преди обяд нападна и би с метална тръба ветеринарен лекар.  Пострадал е д-р Димо Йотов, който разказа, че с нищо не е провокирал подсъдимият. Инцидентът станал докато..

публикувано на 15.02.25 в 16:56

Голям интерес към първия празник на свинските уши в Стара Загора

В Стара Загора се провежда първият "Празник на старозагорския деликатес - свинските уши". Популярното в региона мезе се смята за едно от кулинарните изкушения, характерни за Старозагорско.    Събитието се организира по инициатива на НЧ "Св. Климент..

публикувано на 15.02.25 в 14:15

Традицията бе спазена и в старозагорското село Елхово навръх Трифон Зарезан

В Елхово бе отбелязан обичаният народен и християнски празник Трифон Зарезан. Сред лозовите масиви, заобградили китното село, символично бяха зарязани лозите, за да бъде годината здрава, добра и плодородна. Организаторите от местната винарскa избa,..

публикувано на 15.02.25 в 11:33

В село Скалица днес е празникът на виното

Традиционният общински Празник на виното ще се проведе днес, 15 февруари, в ямболското село Скалица. Десетки винопроизводители от цялата област ще се съревновават за титлата Цар на виното, местните фермери също ще представят своята продукция. Празникът се..

публикувано на 15.02.25 в 10:54

Сдружение "Дишай, Димитровград": Авария в ТЕЦ-а. Централата: Технологичен процес - изхвърляне на водни пари

От организацията "Дишай, Димитровград" алармираха, че снощи е имало авария в ТЕЦ "Марица 3" Димитровград, часове след като инсталацията беше пусната след ремонт. В Регионалната екоинспекция не са получили информация за проблем в централата. От..

публикувано на 15.02.25 в 10:37

Сливенският владика Арсений благослови лозарите от село Глушник и община Сливен

Сливенският владика Арсений благослови лозарите от село Глушник и община Сливен по случай празника Свети Трифон, след което лично той заряза една от лозите в масива край селото. Владиката заедно със свещеници от епархията отслужиха водосвет за..

публикувано на 14.02.25 в 18:51