Пешеходната паркова алея на ул. „Митрополит Методи Кусев“ до десетина дни ще придобие нов вид с декоративни есенни цветя, ниски храсти и дървесни видове и разпръснати капители, колони и други артефакти от римското величие на града. „Идеята за новия изглед на любимата на всички старозагорци улица, е от края на миналата година. Сега пристъпваме към изпълнението на проекта на нашите ландшафтни архитекти, които вплетоха в него и артефакти от римската Августа Траяна. Тя е само една от идеите, които ще преобразят и други възлови или знакови места в града, за да му придадат собствен облик, какъвто заслужава“, каза при проверката на озеленителните работи на място вр. и. д. кмет Радостин Танев. Той призова всички да пазим новото и красивото от посегателства и вандалство:
Николай Стоев допълни, че новата растителност, с която ще се промени облика на парковата алея, водеща към любимия парк на старозагорци „Митрополит Методи Кусев“ включва годишни и сезонни цветни лехи и кътчета, декоративни треви и храсти и нискостеблени дървесни видове.
Областният управител на Стара Загора Методи Марков подписа споразумение с тримата директори на културите институти в града – Огнян Драганов, директор на Държавна опера – Стара Загора, Светла Тодорова – директор на Драматичен театър „Гео Милев“ – Стара..
От Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи са против идеята да бъде намалено обучението за медицинските сестри и акушерките от 4 на 3 години. Предложението беше направено преди дни от Съвета на ректорите на висши учебни заведения на..
Започна ремонт на ученическите общежития в Хасково. Кметът Станислав Дечев направи символична първа копка днес. Обновлението е с пари по плана за възстановяване и устойчивост. Ремонтните работи в двата блока, до хасковската автогара трябва да..
Районен съд – Казанлък наложи наказание лишаване от свобода за срок от една година, чието изпълнение отложи за три години, на 30-годишния М. А. за домашно насилие. Той е признат за виновен в това, че в периода от 14.04.2024 г. до 24.04.2024 г. в..
По случай 14 февруари членовете на сдружение „Лозари и винари от Сакар“ ще отворят вратите си за посетители. Желаещите ще могат да видят винарните, да зарежат лозята, предвидени са и безплатни дегустации, разказа за Радио Стара Загора Свилен..
План-приемът за следващата учебна година за учениците след 7-ми клас в Хасковска област не срещна одобрението на част от общините. Това стана ясно по време на обсъждането на в Комисията по заетостта към областната администрация. Причината е..
Затворен за движение остава участъкът от подбалканския път София – Бургас в района на сливенския квартал „Речица" след снощната катастрофа там между лек автомобил и камион превозващ дърва. Това съобщи за БНР комисар Димитър Кикьов, началник..
Община Хасково информира, че днес и утре ще се проведе тактическо учение на територията на общината. Местата за провеждане на учението са войсковият район на военно формирование 52 740, намиращ се на ул. „Стара планина“ и учебен център „Добрич“...
Кукери от Ямбол ще представят в Народното събрание днес, /12 февруари/, елементи от характерните за региона обредни игри, които по традиция се организират около Сирни заговезни. В края на февруари в Ямбол за 26-и път ще се проведе Международният..
Факелно шествие по повод 152 години от обесването на Апостола на свободата Васил Левски ще се проведе в Стара Загора на 18 февруари. То се организира от СНЦ "Брат За Брата" - Стара Загора, Боен клуб "Атила", Народно читалище "Настроение", Национален фен..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net