Предприети са всички необходими мерки за опазването на обществения ред, пожарната безопасност и осигуряването на спокойно протичане на изборния ден. Служителите на ОДМВР-Стара Загора са поели охраната на всички секции на територията на областта.
Гражданите могат да подават сигнали, свързани с нарушения, които възпрепятстват нормалното протичане на изборния процес и са съотносими към действията на МВР на денонощната телефонна линия на министерството 02 90 112 98 и на имейл izbori@mvr.bg, както и на денонощната телефонна линия в ОДМВР-Стара Загора 042 62 51 60 и на имейл odc.st.zagora@mvr.bg.
Създадена е организация и звената на Дирекция „Български документи за самоличност“ ще работят в днешния ден от 08.30 до 19.00 часа. Те ще издават удостоверения / за изгубени/откраднати/повредени/унищожени/ лични карти и документи с изтекъл срок с оглед упражняване на избирателните права на гражданите.
От дирекцията припомнят, че в изборното помещение не се допускат въоръжени лица и такива носещи предмети, опасни за живота и здравето на гражданите. Забранява се ползването на мобилни телефони, фотоапарати или друга възпроизвеждаща техника с цел заснемане на начина на гласуване. Служителите на Министерството на вътрешните работи се намесват за възстановяване на реда, когато това е необходимо и има съответното решение на избирателната комисия.
40-годишен гражданин на Грузия бе задържан на автомагистрала „Тракия“ в района на Стара Загора по подозрение в незаконен трафик на мигранти. Проверката е извършена на 18 юли от служители на „Пътна полиция“ при ОДМВР – Стара Загора. Те спрели лек..
Четири деца пострадаха при пътен инцидент между два автобуса, станал на 19 юли около 11:40 ч. на автомагистрала „Тракия“, съобщават от бургаската полиция. 71-годишен мъж от Стара Загора, който управлявал автобус, не спазил необходимата дистанция и..
Сигналът е подаден на 19 юли, около 11:10 ч., в Районното управление на полицията в Чирпан. 46-годишна жена, съобщила за инцидента. На място е установено, че в помещение, прилежащо към къща в село Черна гора, е избухнала битова газова бутилка. П острадала..
Сравнително спокойно е преминало неделното дежурство в Центъра за спешна медицинска помощ в Стара Загора, съобщи завеждащият д-р Христо Димитров. "Вчера са обработили 16, а изминалата вечер - 10", каза той. Около 10% от обажданията са за припаднали в..
Заради катастрофа е ограничено движението при км 92 на АМ "Марица" в посока граничен пункт "Капитан Андреево", информират от Агенция „Пътна инфраструктура“. Шофьорите да се движат по обходния маршрут: път I-8 Любимец – Ново село – АМ "Марица"...
Жълт код за горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за цялата страна. Температурите остават много високи, близки до 40° ще са максималните. Така ще е през повечето дни от тази седмица, каза синоптикът Анастасия..
Потушен напълно е пожарът до боляровското село Стефан Караджово. През цялата нощ на място са дежурили огнеборци. Днес отново ще бъде направен обход, информира областният управител на Ямбол Николай Костадинов. Близо 8 часа продължи борбата с огъня,..
Жълт код за горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за цялата страна. Температурите остават много високи, близки до 40° ще са максималните. Времето ще бъде слънчево, като след обяд над планинските райони ще има..
Огнеборци и доброволци успяха да локализират пожара в близост до село Стефан Караджово в община Болярово. Това съобщи директорът на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" Ямбол - Иван Динев. Голям пожар бушува в землището..
Голям пожар е възникнал в землището на боляровското село Стефан Караджово. Силният вятър е довел до бързото разрастване на огъня, насочил се към селото и навлязъл в борова гора до селото. Около 200 души са напуснали местността "Краставото кладенче",..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net