Махането на машините, споровете и поляризацията между ГЕРБ и ПП-ДБ поставят бъдещето на сглобката под съмнение. Това заяви в коментар за Радио Стара Загора политическият анализатор от „Галъп“ Първан Симеонов. Той обърна внимание, че тонът между двете формации е иззел вниманието на аудиторията, правейки интересни битките по места тази неделя. Според Симеонов обаче нито Бойко Борисов и ГЕРБ, нито Делян Пеевски и ДПС имат интерес в момента да сложат край на настоящото управление, тъй като негативите не са за тяхна сметка.
"Ако аз съм Борисов и Пеевски, ще ги бия, но без да ги убивам", отбеляза анализаторът.
Първан Симеонов не изключи крачката към прекратяване на сглобката да бъде направена от отсрещната страна, която търпи негативите - "Продължаваме промяната - Демократична България".
Първан Симеонов очерта две тенденции в резултатите на отминалия първи тур на местния вот. По думите му избирателите са поискали известно освежаване по места, а с вота си са заявили ясно на политиците, че в такъв тип избори търсят местните хора и решения. Според анализатора именно това не е било разчетено правилно от Костадин Костадинов и "Възраждане", поради което формацията не е успяла да изпълни високите очаквания, които сама си е поставила.
"Това е партия в национален мащаб. Хората по места не припознаха Костадинов като техния човек за асфалтиране на някой път, примерно, но ще гледат към него в друг вид избори", коментира Симеонов.
Според социолога казусът с отмяната на машинното гласуване е дал попътен вятър на ПП-ДБ. По казуса с промяната в правилата ден преди вота анализаторът призова партиите повече да не пипат процедурата по гласуване. „Радикалните действия няма никакъв смисъл“, предупреди Първан Симеонов.
Какво сподели политическият анализатор за резултатите от местния вот в Стара Загора може да чуете в иунтервюто на Живко Иванов:И в Стара Загора излязоха на протест срещу Бюджет 2026. Тази вечер протестиращите се събраха пред сградата на Общинската администрация с искания за диалог от страна на управляващите с хората и изслушване на тяхното мнение. Протестът се..
Коледната елха в Ямбол грейва на 9 декември, съобщават от пресцентъра на Общината. Празничната програма ще започне в 17:30 часа с концерт-спектакъла „Любов без граници" на квартет Destiny – Гергана Алексиева (цигулка), Венета Гудева (цигулка),..
Община Сливен връща от днес максималната скорост за движение от 70 км/ч по един от най-натоварените булеварди в града - „Банско шосе", но в участъците с пешеходни пътеки максималната скорост остава непроменена -50 км/ч. Максималната скорост ще..
В общините Николаево, Ружинци, Брегово, Самуил и Дългопол ще бъдат разкрити домове за стари хора без увреждания и за възрастни с деменция. Общият капацитет е над 100 души. Социалният министър Борислав Гуцанов съобщи, че държавата осигурява 260..
Дарение от три хиляди лева от името на италианските военнослужещи е връчено на кмета на Сливен Стефан Радев от командващия Многонационалната бойна група в България полковник Матия Широко. Срещата е проведена в базата на НАТО на полигона „Ново село"..
Изложба под наслов „За честта да бъдеш полезен: Старозагорският род Ножчеви“ ще бъде открита на 1 декември 2025 г. в 16.30 ч. до парк „Пети октомври“ . Експозицията цели да проследи историята на един древен старозагорски род – рода Ножчеви...
Община Хасково спечели проект за инсталиране на 7 фотоволтаични системи за производство на електроенергия за собствена консумация в 7 сгради на социални услуги, делегирана от държавата дейност. Инвестицията с наименование „Повишаване на енергийната..
Общинският съвет в Стара Загора подкрепи предложението на кмета Живко Тодоров за увеличение на цената на купона за обяд на ученици. Предложението беше подкрепено с мнозинството от общинските съветници на проведената редовна ноемврийска сесия. Така..
Тракийски университет – Стара Загора даде старт на Google AI обучение. Предстоят два курса в университета, част от пилотния за страната проект на Google, който стартира от три висши училища, сред които и Тракийски университет. Координатор на..
Таксиметровите услуги в Ямбол ще поскъпнат от началото на следващата година. Рамката на цените не е променяна от 2016 година. Минималният праг на дневната тарифа ще е 0,90 лв./км, а максималният – 2 лв./км, нощната тарифа ще се определя..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
