Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ивета Лазарова е новият председател на Общинския съвет на Стара Загора

| обновено на 09.11.23 в 19:10

Юристката от местна коалиция „Алтернативата на гражданите ВМРО“ Ивета Лазарова беше избрана за председател на общинския съвет на Стара Загора. 

След тайно гласуване под ръководството на деветчленна комисия, в урната бяха намерени 29 гласа за Ивета Лазарова, 12 за Светослав Колев от „Земеделски народен съюз“ и 5 за Десислава Калоянова от „Възраждане“. 

Заместник-председателите на Общинския съвет през този мандат ще са трима. Съветниците избраха това да са Антон Тонев от ПП ГЕРБ, проф. Иван Върляков от коалиция "БСП за България" и Боян Кулев от "Бъдеще за Родината". 

Кметът на Стара Загора Живко Тодоров положи тържествена клетва и започна своя четвърти пореден мандат. Той получи подкрепата на 55.64% от гласувалите на 29 октомври. „Знам, че ни предстоят тежки предизвикателства, има много проблеми за решаване. Това, което си пожелавам днес, на старта на този 4-годишен мандат, е заедно с вас да работим така, че да взимаме справедливи решения в полза на хората. Това е най-важното – да оправдаем доверието на всички, които ни го дадоха", каза Живко Тодоров.


Първото заседание на Общинския съвет бе свикано и открито от областния управител на област Стара Загора Ива Радева, която поздрави новоизбраните кмет, кметове на кметства в общината и Общински съвет. „Убедена съм, че ще изпълните поетите обещания и ще работите в полза на нашите съграждани. Пред вас са нелеки задачи и предизвикателства. Всички вие сте различни и имате своите идеи и начини как да вървите напред. Вярвам, че имате една обща цел, една обща отговорност - развитието и просперитета на Стара Загора. Нека това ви обединява", обърна се към представителите на местното самоуправление областният управител.

От президиума в зала „П. Р. Славейков", председателят на Общинската избирателна комисия Теодора Крумова също отправи пожелания за успех. Тя връчи клетвените листи на кмета Живко Тодоров, на кметовете на кметства и общинските съветници.

Заседанието продължи, водено от старейшината с най-много житейски опит – Мария Жекова. Тя изпълни процедурата по избор на председател на Общински съвет Стара Загора с мандат 2023 – 2027 г. 

Сред гостите на тържественото първо заседание на Общинския съвет бяха Негово Високопреосвещенство Старозагорският митрополит Киприан, заместник-кметът на Стара Загора Радостин Танев и секретарят на Общинска администрация Делян Иванов, заместник областният управител Теодора Нончева, част от ректорското ръководство на Тракийския университет, директорът на ОД МВР ст. комисар Лазар Христов, началникът на РСПБЗН Стара Загора гл. инспектор Антон Колев, представители на различни  местни и държавни институции, медии и граждани. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Румен Радев

Президентът ще посети военния завод „Арсенал“ в Казанлък

На  18 юли, петък , президентът и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев ще посети военния завод „Арсенал“ в Казанлък. В рамките на посещението държавният глава ще се срещне с ръководството на предприятието и ще се запознае с..

публикувано на 17.07.25 в 18:52

Автомеханик пострада при трудова злополука в Сливен

Автомеханик е пострадал при трудова злополука в Сливен. Той е с обгаряния по тялото и ръцете е откаран този следобед в Клиниката по изгаряния в Пловдив, каза БНР д-р Тодор Суванков, началник на Спешното отделение.  Работникът е обгорен от горещ антифриз..

публикувано на 17.07.25 в 18:15

До края на май догодина трябва да приключат ремонтите по сградата на общината в Стара Загора

В края на май следващата година трябва да приключи обновяването на сградата на община Стара Загора. Финансирането е по плана за възстановяване и трябва да бъде спазен срока. Това обяви Евгени Лишев, управител на фирмата-изпълнител на ремонта. Той..

публикувано на 17.07.25 в 16:24

Оставиха под гаранция двамата обвинени за нелегалната цигарена фабрика край Момково

Окръжният съд в Хасково потвърди решението от първа инстанция на съда в Свиленград и пусна под гаранция от по 6000 лева двамата обвиняеми за фабриката за цигари край свиленградското село Момково. Прокуратурата настояваше за по-тежки мерки за..

публикувано на 17.07.25 в 16:02

Деца от Болярово подеха благотворителна кампания в помощ на млада майка

Благотворителна кампания в помощ на млада жена започнаха няколко деца от Болярово.  Пламена, Никол, Нелина, Ивайла и техните приятелки замениха детските игри с нещо много по-ценно – искрена любов и подкрепа за своята съгражданка Стела, която се бори за..

публикувано на 17.07.25 в 15:24

Определят 10-километрова наблюдавана зона около огнището на шарка по овцете в село Шейново

Вече е започнало умъртвяването на стадото от близо 1000 овце в казанлъшкото село Шейново, където беше открито огнище на шарка по дребните преживни животни. Напрежение сред местните няма, самите стопани са подали сигнал за заболяването...

публикувано на 17.07.25 в 13:51

Мобилното приложение еЗдраве ще бъде представено в Павел баня

Община Павел баня се включва в кампанията на Министерство на здравеопазването за популяризиране на мобилното приложение еЗдраве под надслов: „С един клик ти контролираш системата“, съобщават от администрацията.  На 18 юли 2025 г. (петък) на..

публикувано на 17.07.25 в 13:25

Подновена е работата на площадката за разделно събиране в кв. „Железник" в Стара Загора

Отстранен в техническият проблем, който стана причина временно да се прекрати приемът на отпадъци от опаковки на площадката за разделно събиране в кв. „Железник" в Стара Загора, съобщиха от общинския отдел „Екология, озеленяване и гори". Повредата на..

публикувано на 17.07.25 в 11:34

Разкриха и задържаха извършителите на дръзка кражба

Кражба на пари и множество документи беше разкрита само за часове от полицията в Стара Загора.  Вчера около 10.30 часа във Второ РУ-Стара Загора, е получено съобщение от 56-годишен мъж, че на улица в Стара Загора, му е извършена кражба на чанта за лаптоп,..

публикувано на 17.07.25 в 11:21
Снимката е илюстративна

Неизправен комбайн запали нива край сливенското село Чокоба

Счупен лагер на комбайн стана причина за пожар в землището на сливенското село Чокоба. Заради повредата машината се е запалила и огънят тръгнал в нивата. Огънят е ликвидиран от два екип на пожарната, съобщават от ОДМВР Сливен. Изгоряла е..

публикувано на 17.07.25 в 11:12