Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Ямбол подпомага лечението на още две деца чрез кампанията „Подай ръка-спаси живот“

снимка: пресцентър на Община Ямбол

Две деца с тежки заболявания ще бъдат подпомогнати финансово от благотворителната кампания на Община Ямбол „Подай ръка – спаси живот”. Това реши на заседание общественият съвет за разпределение на набраните средства от кампанията. Съветът потвърди предложението на лекарската комисия да се отпуснат общо 10 хиляди лева на техните семейства.

Продължава приемът на документи за подпомагане и на други деца в деловодството на община Ямбол. Заявление и декларация по образец се попълват при приема. Необходими са още експертно решение на ТЕЛК, епикриза от специализирано лечебно заведение, етапна епикриза  издадена от семейния лекар за моментно  състояние на детето, копие на Рецептурна книжка (при необходимост) и евентуално други документи, даващи повече информация за конкретния случай. Подробна информация кандидатстващите могат да получат и на тел. 046/681405.

Кампанията „Подай ръка – спаси живот” вече 16 години осигурява финансова помощ на деца от Ямбол до 18 години за спешно медикаментозно или оперативно лечение, незаплатено от Националната здравноосигурителна каса  или други доброволни осигурителни фондове. Средствата се набират чрез дарения и благотворителни инициативи.

И тази година в навечерието на коледните празници Община Ямбол организира такава инициатива с цел попълването на фонда. В момента се провежда конкурсът за рисунки на ученици от ямболските училища и деца от подготвителните групи в целодневните детски градини, с които ще бъдат отпечатани коледни поздравителни картички на кмета на община Ямбол. Те ще се разпространяват с благотворителна цел и ще струват 2 лева, за да бъдат събрани повече средства за лечението на нуждаещите се.

Община Ямбол призовава хората, които имат желание и възможност, да подпомагат лечението на болни деца и младежи целогодишно, дарявайки пари в банковата сметка на общината:

IBAN: BG13SOMB91308424420344

BIC: SOMBBGSF

Код за дарения: 445 100, с пояснение: За благотворителната кампания „Подай ръка – спаси живот“.



По публикацията работи: Анна Турлакова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Няма пострадали хора и къщи при пожара в Мъдрец

Остава в сила частичното бедствено положение в община Гълъбово заради пожара в село Мъдрец . Това съобщи областният управител на Стара Загора Неделчо Маринов. По думите му това е единственото активно огнище на територията на областта от общо 24..

публикувано на 28.07.25 в 10:06

Военни се включиха в гасенето на пожара в района на Радовец и Студена

Военни се включиха в гасенето на пожара в района на хасковските села Радовец и Студена, където снощи се прехвърли пожарът, пламнал край Лесово. Гори на два големи фронта. Три верижни машини правят просеки. Няма риск за населените места, съобщи..

публикувано на 28.07.25 в 09:29
Радостин Танев

Предлагат билетът за градския транспорт в Стара Загора да поскъпне с 10 стотинки

С 10 стотинки да се повиши цената на градския транспорт в Стара Загора ще обсъждат съветниците на предстоящата този четвъртък сесия. Предложението е входирано от кмета Живко Тодоров по предложение на „Автобусни и тролейбусни превози“. Това се..

публикувано на 28.07.25 в 09:10

До края на годината приключва ремонтът на Дома за възрастни в Гълъбово

До края на годината се очаква да приключи ремонтът на Дома за възрастни хора в Гълъбово , съобщи заместник кметът на общината Пламен Бараков .   Социалната услуга, осъществявана от Общината ,   съществува от 18 години и от създаването й до сега..

публикувано на 28.07.25 в 08:35
Снимката е илюстративна, архив.

Няколко къщи са пострадали при пожара в село Воденичарово

Няколко къщи са пострадали при пожара в село Воденичарово, като само една от тях е била обитаема. Компрометирана е покривната конструкция. Това съобщи в ефира на Радио Стара Загора заместник-кметът на Стара Загора Радостин Танев. Пожарът е овладян,..

публикувано на 28.07.25 в 08:31

Овладян е пожарът край Лесово, този в местността Бакаджик все още гори

От двата големи пожара в Ямболска област, които бушуваха във вчерашния ден, този край Лесово вече е овладян. Продължава да гори в района на местността Бакаджик. Четири екипа на пожарната продължават с усилията по погасяване на пламъците. И на двете..

публикувано на 28.07.25 в 08:12
Пожар изпепели голяма площ край Костинброд

Сложна остава обстановката с пожарите в Хасковско, военни се включват в гасенето

Част от пожара в Хасковска област е овладян. Ситуацията остава сложна. Обявено е частично бедствено положение в общините Тополовград и Свиленград. Пожарът в Ямболска област премина на територията на Хасковска и вчера се развиваше в землището на..

публикувано на 28.07.25 в 08:08

Пламна склад за стари гуми край сливенското село Чинтулово

Мащабен пожар избухна в склад за хиляди стари автомобилни гуми край сливенското село Чинтулово. Огънят е обхванал площ от няколко декара в нерегламентирано сметище, предизвиквайки огромно задимяване, съобщава БГНЕС. Гъст черен дим се изви над района в..

публикувано на 27.07.25 в 22:51

Задействаха BG-ALERT заради пожарите в три села в област Хасково

Областният управител на област Хасково д-р Стефка Здравкова задейства системата BG-ALERT за ранно предупреждение на населението във връзка с възникналите пожари на територията на община Тополовград – селата Радовец и Владимирово, както и на територията..

публикувано на 27.07.25 в 22:21

Овладяна е ситуацията с пожара в гълъбовското село Мъдрец

Овладяна е ситуацията с пожара в село Мъдрец, съобщават от община Гълъбово. по-рано там беше обявено частично бедствено положение, а силният вятър заплашваше да прехвърли огъня към крайните къщи на селото.  На място, за да се запознае със ситуацията..

публикувано на 27.07.25 в 22:16