Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Волейболистите с втора поредна победа

Волейболният "Берое 2016" записа втори пореден успех в елитната дивизия на мъжкото първенство. "Зелено-белите" се наложиха като гост на "Добруджа 07" в петгеймова драма с 3:2. 

Беройци се наложиха убедително в първата част с 25:20, спечелиха драматично втория гейм с 30:28, но последва спад в играта им, което позволи на домакините да затворят следващите две части на 19 и 20 точки. Все пак старозагорските волейболисти се мобилизираха и спечелиха тайбрека с 15:12. По този начин те добавиха две точки към актива си. С 6 пункта беройци заемат девета позиция във временното класиране.

Пред Радио Стара Загора треньорът на "Берое 2016" Мирослав Живков изрази задоволство от представянето на своите възпитаници и похвали Спас Байрев, който се отличи с цели 39 точки срещу "Добруджа". "Необходимо е останалите състезатели да вдигнат точковия си актив, за да бъдем по-разнообразни и непредвидими в атака", заяви беройският наставник. Той каза още, че в тима са привлечени опитни състезатели, които да вдигнат класата на отбора, но акцентира върху факта, че ръководството е инвестирало в най-големите таланти от беройската школа, които тепърва ще полагат основите на бъдещето на "Берое" на волейболната сцена. 

В следващия кръг на 27 ноември, понеделник, от 18 часа "Берое" е домакин на "Пирин" Разлог в зала "Иван Вазов". За този двубой Мирослав Живков предупреди, че ще е труден, но изрази надежда старозагорци да зарадват публиката с трета поредна победа.

Цялото интервю на Десислав Тенев с Мирослав Живков може да чуете в прикачения звуков файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

„Берое 2016“ – „Пирин“ 3:1 гейма

В среща от 21 кръг на първенството в Супер Волей Лигата „Берое 2016“ прие „Пирин“ Разлог и надделя с 3:1 гейма. В отделните части 26:24, 25:15, 20:25 и 28:26 точки. Първият гейм бе равностоен, гостите се съпротивляваха упорито и старозагорци..

публикувано на 12.03.25 в 21:10

„Берое Стара Загора“ прекърши „Будучност“

В последен мач от редовния сезон на Адриатическата лига „Берое Стара Загора“ прие „Будучност“ Подгорица и надделя в много интересен и оспорван двубой с 69:64 точки. Равностойните първи 10 минути на срещата приключиха с 2 токи преднина за домакините..

публикувано на 12.03.25 в 20:51

Пето място за ансамбъл на „Импала“

В София бе проведен първия кръг на Държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли, категория „Елит“. Водени от треньора си Виктория Пенева, девойките младша възраст на клуб „Импала“ се класираха на пето място. „Състезанието..

публикувано на 12.03.25 в 15:59

В петък започва турнирът за купа „Берое“

В петък стартира 14-тото издание на турнира по художествена гимнастика за Купа „Берое“. Състезанието е и за приз „Карамфила Абаджиева“, създателка на художествената гимнастика в Стара Загора. „Ще участват 23 клуба, над 500 участнички“, съобщи..

публикувано на 12.03.25 в 11:34

Два медала извоюваха малки борци от клуб „Георги Вангелов“

Две отличия спечелиха възпитаниците на клуб по свободна борба „Георги Вангелов“ Раднево при участието си в Държавния личен шампионат за деца в Горна Оряховица. „Участвахме с три деца в първа група“, съобщи за радио „Стара Загора“ Дарин Дралчев,..

публикувано на 12.03.25 в 11:02

Радомир Стоянов завърши пети в Европа

Възпитаникът на клуб по борба „Берое“ Радомир Стоянов завърши на пето място в категория до 86 кг на Европейското първенство до 23 години в Тирана. Там той се изяви под ръководството на наставника в свободния стил за тази възраст и треньор в..

публикувано на 12.03.25 в 10:46

Георги Кирилов: Вярвам, че ще продължим с победите в първенството

"Постигнахме хубава победа над тима на "Локомотив" Стара Загора с 4:2. Още на полувремето имахме добра преднина от 3:0. Втората част двата тима реализираха по едно попадение за крайния резултат. Доволен съм от показаното от отбора ми и разбира се трите..

публикувано на 12.03.25 в 07:57

Даниел Петров: Вярвам, че през пролетта ще имаме по-висока успеваемост

"Изиграхме добър мач, победихме у дома състава на "Верея" Стара Загора с 3:1. Има още какво да се желае, но е важно, че започнахме втория полусезон с две поредни победи. При нас нещата се получават, когато повечето играчи са на линия и нямаме много..

публикувано на 11.03.25 в 13:40

В ДФК „Шампион“ ще организират нов Камп с "Динамо" Загреб

Възпитаникът на ДФК „Шампион“ Галин Желев е получил повиквателна за лагер-сбор на регионалната селекция за U14 на България. През миналата година други двама малки футболисти от клуба, Борис Куков и Денислав Нанев, също участваха в такава..

публикувано на 11.03.25 в 09:42

В Гурково полагат основите на клуб по Суплес спорт

Двама инструктори започват подготовка на деца, тийнеджъри и  младежи, които искат да придобиват знания и умения за физическа култура и да ваят спортни фигури с упражненията на Суплес спорта. С това полагаме основите на Суплес клуб - каза кметът на община..

публикувано на 11.03.25 в 09:28