Да изтанцуваш танц или да посадиш дърво? И двете – отговарят танцьорите от четири старозагорски ансамбъла. За доказателство в почивната неделя те се канят да поработят и да посадят около 70 нови дръвчета в парк „Митрополит Методи Кусев“. Идеята е на ансамбъл „Нашенци“, разказа Христина Клисурова:
Ние започнахме в началото на тази година, когато се събираме да празнуваме по различни поводи, всички танцьори да правим дарения, които решихме да дадем, за да засадим дръвчета. А този път решихме да поканим помощници.
На поканата на „Нашенци“ откликват още три формации. Освен с труд, със средства се включват и танцьорите от съставите „Веселие“ и „Орисия“.
Като всяко едно добро дело, то има нужда от много хора. Както дръвчето в гората, има своето значение, така и всеки човек, който се включи има своя принос - смята Милица Симеонова, ръководител в танцова школа "Орисия". Точно така приемат поканата и от ансамбъл "Загорче". Загорчетата, които ще се включат са от 6 до 17 годишни, каза Миглена Манолова
Това е един добър пример за децата. Те трябва да участват в такива процеси, за да се почувстват добре, че са помогнали.
Това е втората залесителна акция за ансамбъл „Нашенци“ след като на пролет танцьорите засаждат 50 дръвчета в парка.
Повече за връзката между фолклора и природата – чуйте в прикачения звуков файл.
Планинските пътища в Сливенска област са проходими при зимни условия, съобщават от Областно пътно управление. Няма затворени участъци от републиканската пътна мрежа. Затворен за зимата е общинския път Сливен – Селището – връх „Българка". Общо 15..
Безпроблемно, към момента, се извършва движението на територията на Ямболска област, няма населени места без ток и вода. Очаква се ситуацията да се усложни в късните вечерни часове и през нощта. Всички пътища от републиканската мрежа в Ямболска..
Над 40 човека и 40 машини са включени в почистването на пътищата в област Стара Загора . Това съобщи в ефира на Радио Стара Загора Йонко Иванов от почистващата фирма, ангажирана с поддържането на пътищата в областта. Той каза, че пътните..
По окончателни данни произведеният брутен вътрешен продукт (БВП) за област Сливен през 2023 година е 2,3 милиарда лева по текущи цени , съобщават от Териториално статистическо бюро – Югоизток, „Статистическо бюро" клон Сливен. Това нарежда..
Започна подготовката за провеждане на 31-ото издание на Чудомировите празници в Казанлък, които по традиция се провеждат от 25-и март до 1-ви април. И тази година организаторите са подготвили изпълнена с много събития програма, посветени на живота и..
Първият фестивал на свинските уши в Стара Загора беше грандиозен. Над 10 000 души посетиха събитието е Станционната градина, над тон и половина свински уши бяха изядени , каза в ефира на Радио Стара Загора един от организаторите на кулинарния..
Въпреки многобройните сигнали до мобилните оператори за неравномерно и липсващо покритие в крайграничната община Болярово, качеството на остава незадоволително. Лошите интернет връзки затрудняват и административното обслужване в района...
От днес започва прием на заявления за регистрационен номер по избор от СТ 5001 ТМ до СТ 6000 ТМ, съобщават от пресцентъра на Областната дирекция на МВР Стара Загора. В сектор „Пътна полиция“ гражданите могат да подават заявления за предоставяне на..
Среща, на която бяха набелязани мерки за противодействие на битовата престъпност проведоха днес кметът на Димитровград – Иво Димов и директорът на МВР Хасково Иван Расоков. Поводът за срещата беше залавянето на мъж, който нападна с метална тръба..
14-годишното момиче, пострадало след побой от баща си, е в добро здравословно състояние и изписано е от УМБАЛ „Киркович“ в Стара Загора . Това съобщи за Радио Стара Загора Петя Чакъров, директор на Дирекция „Социално подмомагане“ в Стара Загора...
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net