Два фаула спряха "Берое" в Бистрица

Снимка: фейсбук страница Beroe

"Берое" отпадна от турнира за Купата на България след загуба като гост на ЦСКА 1948 с 1:2. "Зелено-белите" бяха равностойни на противника през по-голямата част от срещата, но два удара от статични положения донесоха победата за "червените".

Първото полувреме премина с поделено надмощие и без много чисти положения пред двете врати.

Развръзката дойде след почивката. Беройци поведоха в резултата в 53-та минута, когато Енцо Ойос пусна хубаво подаване зад защитата на домакините към Сантиаго Годой, който стреля по земя и топката премина под плонжа на вратаря на ЦСКА 1948 Даниел Наумов за 0:1.

В следващите минути снеговалежът над стадиона в Бистрица се засили, което се отрази на качеството на играта. Домакините определено се приспособиха по-добре към бялата покривка и натикаха "зелено-белите" в тяхната половина. Играчите на ЦСКА търсеха всячески да получат пряк свободни удари около наказателното поле на беройци и се възползваха от такива на два пъти. В 60-та минута Педриньо стреля от фаул фронтално срещу Родриго Ачинели и прати топката в десния му ъгъл, изравнявайки резултата. Две минути преди края на редовното време от идентична позиция Ивайло Чочев прати кълбото в сглобката между лявата странична и напречната греда, пращайкки тима си на 1/4 финал.

За "Берое" остава единствено участието в първенството. В последен мач за годината в понеделник от 17:30 часа възпитаниците на Хосе Луис Ачиари приемат опашкаря в класирането "Етър" Велико Търново.

"Берое" отново отваря фенмагазина и ще продава абонаментни карти

ПФК "Берое" стартира продажба на абонаментни карти за оставащата част от домакинските срещи от сезон 2023-2024 г., съобщиха от клуба на официалната си фейсбук страница. Картите ще се продават от четвъртък (22 февруари) в Официалния фен магазин на..

публикувано на 21.02.24 в 17:00

Пореден успех на „Берое 2016“ в старшата възраст

Възпитаниците на волейболния „Берое 2016“ юноши старша възраст победиха връстниците си от „Нефтохимик 2010“ Бургас с 3:0 гейма, в отделните части 25:4, 25:21 и 25:15 точки. Двубоят бе от първенството в регионалната група „Г“, в която старозагорският..

публикувано на 21.02.24 в 16:08

Подготвят турнира за Купа „Берое“

В края на следващата седмица в старозагорската спортна зала „Иван Вазов“ ще бъде 13-тото издание на турнира по художествена гимнастика за Купа „Берое“. Ще бъде отбелязана и 30-тата годишнина от създаването на клуба организатор на проявата „Берое“...

публикувано на 21.02.24 в 14:40

Девора Аврамова със злато и сребро от Държавното първенство в София

"На 17 и 18 февруари в София се проведе Държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени. Девора Аврамова се представи най-силно от СКЛА "Берое", като завоюва първо място на 3000 метра в силната конкуренция на Милица Мирчева и Маринела Минева...

публикувано на 20.02.24 в 14:48

Мария Атанасова ще участва в Европейско първенство

Днес завършва подготвителният лагер на националния отбор по спортна стрелба за Европейското първенство от 23 февруари до 3 март в Унгария. В състава на отбора е възпитаничката на старозагорския клуб "Августа 1992" Мария Атанасова, която ще участва в..

публикувано на 20.02.24 в 08:54

Малки борци от клуб „Георги Вангелов“ ще тренират в Турция

Патронът на клуб по борба „Георги Вангелов“ Раднево се представи силно на Европейското първенство за мъже и жени в Букурещ. След две победи Георги Вангелов достигна до полуфинал. „В полуфинала се обади стара негова контузия в коляното и той загуби с..

публикувано на 19.02.24 в 14:32

„Берое 2016“ – „Добруджа 07“ 2:3 гейма

„Берое 2016“ прие „Добруджа 07“ в среща от 17 кръг на първенството в Супер Волей Лигата и загуби с 2:3 гейма. Срещата започна равностойно. Постепенно домакините наложиха волята си и стигнаха до успех в първите две части, с25:18 и 25:13. Последва..

публикувано на 17.02.24 в 21:31

"Берое" допусна разгром на "Овча купел"

"Берое" започна по най-лошия начин официалните мачове през 2024г. В първа среща след подновяването на шампионата латиноамериканският състав на Ернан Банато падна с класическото 0:3 като гост на столичния "Славия". През първото полувреме домакините..

публикувано на 17.02.24 в 18:23

„Берое“ – ЦСКА 92:98

В среща от 22 кръг на първенството в НБЛ „Берое“ прие ЦСКА и загуби с 6 точки разлика при краен резултат 92:98. Гостите започнаха по-силно и след 10 минути игра водеха с 10 точки при резултат 20:30. През втората четвърт старозагорци играха..

публикувано на 16.02.24 в 21:44

Ванеса Георгиева загуби от французойка

Спортист №1 на Стара Загора за 2023 година Ванеса Георгиева приключи участието си в Европейското първенство по борба за мъже и жени. Възпитаничката на клуб „Берое“ участва в новата за нея категория до 76 кг. и загуби в първия си двубой срещу..

публикувано на 16.02.24 в 15:53