На 22 декември в 5:27 ч. ще настъпи астрономическата зима тази година. Данните са на Пенчо Маркишки от Института по астрономия към БАН. Това е денят на зимното слънцестоене и най-късият за годината – времетраенето му ще бъде 9 часа и 3 минути (в София).От 23 декември денят ще започне да се удължава постепенно до 21 юни 2023 г., когато ще настъпи лятното слънцестоене.
След обяд слаб дъжд ще превали и в източните райони. Вечерта валежите ще спрат, а от северозапад облачността ще започне да се разкъсва и да намалява. Преди обяд вятърът ще е от югозопад, след обяд ще се ориентира от запад-северозапад, ще е умерен, в Северна България - силен и с него ще нахлува студен въздух. Максималните температури ще бъдат между 5° и 10°.
В планините ще е предимно облачно с валежи от сняг. Ще духа силен, по високите и открити части и бурен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 m ще е около 2°, на 2000 m - около минус 3°.
По Черноморието облачността ще е значителна. След обяд ще започнат валежи от дъжд, които до вечерта в повечето места ще спрат. Ще духа умерен, временно силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат 8°-10°, близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Материали на художника Генчо Митев(1885-1971г.) за първи път ще бъдат представени в изложба в Стара Загора. Събитието ще се състои на 6 ноември от 18ч. в Художествената галерия. Поводът е 140-та годишнина от рождението на художника, заяви за Радио..
Сдружение "Бъдеще за децата" и Комплексът за социални услуги в Казанлък за поредна година се включват в националната кампания „Да бъдеш баща“ на Фондация "Родители", съобщи Невена Трифонова от организацията в Града на розите. „Маратон на бащата“,..
Независимо от уверенията, че енергийните мощности у нас са готови да посрещнат зимния сезон, за периода от декември до март българската енергетика ще разчита на внос за да покрие увеличеното потребление. Това съобщи в ефира на радио Стара Загора..
Днес ще е облачно, на места, главно в Югоизточна България и планините ще има слаби валежи от дъжд. След обяд над западните райони облачността временно ще се разкъса. Вятърът в Западна и Централна България ще е слаб от изток-североизток, в Източна..
Дебатът за безопасното каране на колела и тротинетки в парковете, където има струпване на повече хора е необходим, за да се намери най-правилното решение, коментира в студиото на Радио Стара Загора секретаря на Община Стара Загора Николай Диков по..
Пешеходец е починал след като е бил блъснат от специализиран автомобил в Симеоновград, съобщават от Областна дирекция на МВР - Хасково. Сигнал за инцидента е подаден около 10:00 часа тази сутрин. По първоначални данни 64-годишен водач на..
Апелативен съд – Пловдив отмени решението на Окръжен съд – Хасково, с което на кмета на Минерални бани Мюмюн Искендер беше наложена мярка за процесуална принуда „отстраняване от длъжност“ по искане на прокуратурата. Според съдиите от Пловдив няма..
Пътуващата военна фотографска изложба "В служба на народ и Родина", посветена на 147-та годишнина от създаването на Сухопътните войски и 140-та годишнина от славната победа на българската пехота в Сръбско-българската война при Сливница, беше..
Първият православен храм в с. Сладък кладенец ще бъде открит на 9 ноември 2025 г. (неделя) в 11.00 ч. в местността „Вълев рът” в селото. Тържествено Свето освещаване на храма ще извърши отец Петър. Новопостроеният параклис ще носи името на Свети Иван..
Получава се един дисбаланс по отношение на Бюджет 2026. Това, което се очаква е да се понижи брутният вътрешен продукт на 2,7 процента, а дефицита да се повиши на 3 процента. Това заяви в ефира на Радио Стара Загора председателят на старозагорската..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
