На 18 февруари в Казанлък ще бъде проведен Държавният шампионат по сайкъл крос. „Надяваме се да стартираме добре на първото състезание“, каза пред радио „Стара Загора“ Стефан Христов, състезател, треньор и президент на старозагорския колоездачен клуб „Верея“. Той уточни, че подобен шампионат се провежда за първи път у нас. Надпреварата е съчетание между шосейно колоездене и маунтин байк. „Провежда се със специални колела и в пресечена местност, с препятствия, кара се и по черни пътеки“, разказа единственият български колоездач, участвал на Олимпиадата в Рио през 2016 година. От „Верея“ освен него ще се включат и други трима състезатели. Деян Атанасов и Мартин Евлогиев са нови участници в подобно състезание и ще стартират във възраст юноши старша. Димитър Митев е натрупал опит в различни надпревари. В календара на клуба се очертава участие и в друг старт. В началото на месец март в Несебър ще бъде проведено първото състезание от веригата Черноморска лига.
Възпитанички на старозагорския клуб по художествена гимнастика „Берое“ се представиха силно на турнир в Италия. В „Сардиния Къп“ участваха над 200 гимнастички. 11-те старозагорки завоюваха отличия във всички категории, както и специални..
От 21 до 27 юли 2025 година в град Истанбул се проведоха Европейските младежки пара игри. Участваха повече от 650 спортисти от 33 държави. Единствената представителка на България беше плувкинята Калина Стоянова, родена през 2012 година. Сред много..
Със специален плакет и торта по случай своята 60 годишнина днес в Община Стара Загора бе почетен легендарния вратар на „Берое“ от близкото минало Ивко Ганчев. Той бе приветстван лично от кмета Живко Тодоров, който го поздрави за спортните му успехи и..
Иван Колев е президент на Българската федерация по лека атлетика от близо 2 години. В петък, 1 август предстои Общо събрание на федерацията, на която ще бъде избран нов Управителен съвет и след това и президент, който ще ръководи следващите 5 години..
В края на седмицата във Варна предстои международен турнир по тенис на маса. Състезанието е последно за това лято. „ Коста Титев от нашия клуб обикновено участва, дали ще има и други ще уточним в близките дни “, съобщи за радио „Стара Загора“..
Женският баскетболен „Берое Стара Загора“ ще започне участието си в група „L“ на турнира „Еврокъп“ на 6 октомври. Действащите вицешпионки в женската "А" група ще започнат с гостуване на полска територия, а след това ще приемат въпросните..
След седмица започва първенството в Югоизточната Трета футболна лига. Отборът на „Загорец“ Нова Загора продължава подготовката, която започна една седмица след планирания срок. „ Натоварванията са малко по-интензивни, има умора в играчите “,..
„Берое“ взе точка от домакинството си срещу ЦСКА 1948. Срещата от втория кръг на Първа професионална лига завърши при резултат 1:1. Старозагорци поведоха в края на първата част, но през второто полувреме гостите вдигнаха оборотите, създадоха близо..
През август ДФК „Шампион“ ще поднови тренировъчна дейност. Дотогава малките футболисти ще почиват. След това те ще имат лагер на базата в курорта „Боровец“ и контролни срещи. Преди повече от месец ДФК „Шампион“ проведе за втора година..
"Изиграхме четири контролни срещи до момента. Подготовката върви нормално, но за съжаление загубихме и четирите си срещи. В някой бях доволен от показаното на терена, но в други не. Допускаме доста грешки най-вече в защита и на това трябва да обърнем..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net