В Стара Загора няма проблеми с издаването на картите за ученици до 14 години, които от 1 февруари имат право да пътуват безплатно в градския транспорт. Това стана възможно след правителствено постановление, но в някои общински центрове сигнализираха за забавяне в издаването на карти. В Стара Загора документите са доставени в билетните центрове и вече се предлагат, обясни управителят на общинското предприятие "Тролейбусни и автобусни превози" в Стара Загора инж. Георги Станчев. По думите му забавянето е било заради това, че картите са ценен образец, който се издава от БНБ и е необходимо технологично време за това. Той припомни, че за междуселищните дестинации учениците до 14 години имат право на 50% отстъпка от цената. За останалите учащи месечната карта за градския транспорт е 5 лв.
"Около 160 карти са издадени за деца от 7 до 14 години и около 2 хил. карти за деца от 0 до 7-годишна възраст. Картите ще се издават в нашите билетни центрове, които са на три места - бул. "Руски"1, бул." Патриарх Евтимий" 81А и кв. "Железник", каза инж. Станчев.
Картите се издават срещу акт за раждане или документ, който показва възрастта на детето.
Георги Станчев допълни, че заради голяма заболеваемост на персонала на общинския превозвач до 5 февруари е въведена и промяна на разписанията на три линии на градския транспорт- номер 2,20 и 51.
По разпореждане на премиера Росен Желязков самолетът "Спартан“ на българските военновъздушни сили отпътува за Република Северна Македония, съобщава БТА. Той ще транспортира от Скопие към български болници петима тежко пострадали при пожара в..
България изпраща шест линейки с медицински екипи и кислородни бутилки към РСМ след пожара в град Кочани, съобщиха от пресцентъра на Спешна помощ в София. Има задържани за смъртоносния пожар в Кочани При пожара в дискотека загинаха 51 души, а други..
28-годишен мъж от димитровградското село Горски извор е убит снощи, научи радио Стара Зaгора. От полицията все още не съобщават подробности. Мъжът е наръган с нож в сърцето и гърдите и е издъхнал на място. По случая е арестуван негов комшия, който от..
Ученици от осем училища в Хасково ще се състезават за титлата „най-рециклиращ клас“ в кампанията ЕКОКЛАС 2025. Пролетното издание на ЕКОКЛАС 2025 под надслов „Кажи на вашите да рециклират!“ има за цел да информира и мотивира учениците и техните..
От 1 април Националният осигурителен институт отново преизчислява автоматично пенсиите на работещите възрастни хора, като взема предвид допълнителния осигурителен стаж, натрупан през миналата година. Мярката действа от 2020 година, когато беше въведена..
Държавно горско стопанство – Казанлък и Кметство Шипка обединиха усилия в първата за 2025 г. залесителна акция на територията на град Шипка. В рамките на инициативата бяха засадени 110 фиданки от дива череша, червен дъб, питомен кестен,..
Античният форум „Августа Tраяна“ в Стара Загора и тази година ще оживее по време на традиционния Фестивал на маскарадните игри . 24-ото издание на фестивала ще огласи старозагорските улици, които ще станат сцена на танци и игри...
От 8 до 15 часа е въведена временна организация на движението в централната част на Стара Загора, а причината е безопасното протичане и провеждане на Фестивала на маскарадните игри . За 7 часа се спира движението на всякакъв вид транспорт в..
Ветровитото време продължава и в съботния ден. От Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) обявиха жълт код за силен вятър в 24 области на страната. Той не важи само за Видин, Плевен, Русе и Силистра. През деня вятърът..
Синдикалните организации на служителите в БНР настояват пред Народното събрание и Министерския съвет - в бюджета да бъдат предвидени допълнителни средства за увеличение на заплатите в общественото радио. Тази година възнагражденията в БНР трябва да..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net