Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Зърнопроизводителите нямат политически искания

| обновено на 07.02.24 в 10:02

В този час зърнопроизводители ще блокират изхода от Стара Загора към автомагистрала „Тракия“ край т.нар. птицекомбинат. Очаква се протестът да продължи до 13 часа. Пред репортер на Радио Стара Загора Радослав Христов – председател на Тракийския съюз на зърнопроизводителите заяви, че не е оптимист за срещата при премиера Николай Денков тази вечер и протестите ще спрат само ако има пълно удовлетворяване исканията на бранша от страна на правителството. Той посочи, че има няколко организации, които искат да яхнат протеста на зърнопроизводителите и да го превърнат в политически.

Зърнопроизводителите от област Ямбол се включват в националния протест на бранша. Ще бъде затворен пътят Ямбол- Сливен, както и трите изхода към автомагистрала „Тракия", които са на ямболска територия. Очаква се в протеста да участват между 80 и 100 селскостопански машини. 

Това обяви в ефира на Радио Стара Загора председателят на ямболската организация на Асоциацията на зърнопроизводителите Стоян Александров. Той каза още, че от бранша ще участват на среща с премиера Николай Денков на среща в Министерски съвет от 18 часа тази вечер. 

Александров уточни, че зърнопроизводителите нямат политически искания и не настояват за оставката на земеделския министър Кирил Вътев.


По публикацията работи: Десислав Тенев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Бъдещи педагози се включиха в инициатива по повод Световния ден на редките болести

Студенти от специалност „Педагогика на обучението по физическо възпитание" при Педагогическия факултет на Тракийски университет – Стара Загора, водени от асистент Радостина Дончева, взеха участие в инициатива по случай Световния ден на редките болести,..

публикувано на 27.02.25 в 13:17

Кой спечели състезанието за бързо и вярно смятане?

За 60 минути Теодор Желев от 3. клас на Началното училище „Димитър Благоев“ в Стара Загора успя да реши вярно 30-те математически задачи и на 3 март ще получи пластика „Венец“ и златен медал за постижението си. В състезанието участваха 469..

публикувано на 27.02.25 в 12:41

Ясни са победителите в общинския етап на ученическите игри по баскетбол

Финалите на Общинския етап на Ученическите игри по баскетбол във възрастова група 8-10 клас девойки и 11-12 клас юноши приключиха успешно на 26 февруари 2025 г.  След оспорвани срещи вече са ясни победителите, съобщи Петко Крумов, началник на отдел..

публикувано на 27.02.25 в 12:25

39-годишен мъж е осъден с лишаване от свобода за държане на наркотици

Районен съд – Казанлък осъди на седем месеца лишаване от свобода 39-годишен мъж за държане на високорискови наркотични вещества. Наказанието е наложено след постигнато споразумение между подсъдимия,  защитника му и представител на Районна прокуратура –..

публикувано на 27.02.25 в 12:15

Общинският съвет отличи с "Почетен знак на Стара Загора“ фондация „Митрополит Методий Кусев“

С „Почетен знак на Стара Загора“ и грамота беше удостоена фондация „Митрополит Методий Кусев“ по  повод 130-тата годишнина от началото на залесяването на емблематичния за Стара Загора парк, известен сред старозагорци като Аязмото. В началото на..

публикувано на 27.02.25 в 11:41

Област Хасково е на челно място по брой осиновени деца

Хасковска област е челно място в страната по броя на осиновените деца. През 2024 година семейства са намерели 47 деца, съобщи Сийка Гелева, регионален директор на Социално подпомагане. Продължава тенденцията по-голямата част от децата с различна..

публикувано на 27.02.25 в 11:10

Условна присъда за румънец, шофирал в нетрезво състояние

Условна присъда за румънски гражданин, шофирал в нетрезво състояние постанови Районен съд – Казанлък. Определеното наказание е година затвор, което изтърпяване е отложено за срок от три години. Сумата, която трябва да заплати в полза на държавата е 36..

публикувано на 27.02.25 в 10:06

Ученици от 15 училища в Стара Загора ще премерят знания във викторината "1000 причини да се гордеем, че сме българи"

  В навечерието на националния празник - Трети март, ученици от 15 старозагорски училища ще вземат участие във викторината "1000 причини да се гордеем, че сме българи". Това съобщиха в ефира на Радио Стара Загора младите омбудсмани Адриан Георгиев и..

публикувано на 27.02.25 в 09:51
Жечо Станков

Депутатите изслушват министъра на енергетиката за работните места в ТЕЦ "Контур Глобал Марица Изток 3"

Пленарният ден започва с изслушване на министъра на енергетиката Жечо Станков за достоверността на появилата се в медиите информация от изпълнителния директор на дружеството Васил Щонов за спиране на работата на ТЕЦ "Контур Глобал Марица Изток 3" до 31..

публикувано на 27.02.25 в 09:09
Снимка: Даниела Костова

Започва маскарадният фестивал "Кукерландия" в Ямбол

26-то издание на маскарадния фестивал "Кукерландия" ще се проведе от днес до неделя в Ямбол. В програмата са включени карнавални дефилета, концерти и фотоизложби. Организатори на празника са общините Ямбол и Тунджа.  Програмата за първия ден включва..

публикувано на 27.02.25 в 05:31