Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съдът прекрати делото срещу мъжа, който блъсна и уби 14-годишно момче в казанлъшкото село Бузовград

3
СНИМКА: Теодора Седмакова държи снимка на сина си
Снимка: Живко Иванов

Делото срещу 57-годишния Димитър Косев, обвинен в причиняването на смърт по непредпазливост на 14-годишния Иван Седмаков, бе прекратено и върнато на прокуратурата. Причините са процесуални нарушения и противоречия в обвинителния акт.

Година и четири месеца след трагичния инцидент от 11 ноември 2022 г. в казанлъшкото село Бузовград очакванията на близки бяха, че съдът ще даде ход на делото. Вместо това бяха установени съществени пропуски в работата на прокуратурата, свързани с обвинителния акт срещу Косев. 

57-годишният мъж е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост на 14-годишния Иван Седмаков. След инцидента мъжът бяга от местопроизшествието и часове по-късно е заловен от полицията. Направените му тестове показват наличие на алкохол и наркотици. 

При старта на съдебното заседание днес това обстоятелство беше оспорено от страна на защитата на обвиняемия. Впоследствие обаче съдът откри процесуални нарушения и противоречия в обвинителния акт, поради което прекрати производството срещу Димитър Косев и го върна за преработка. 

Решението предизвика гнева на инициативна група, взела участие в мълчаливо бдение в памет на Иван Седмаков пред сградата на старозагорския съд. Събралите се обявиха, че още утре излизат на протест в 8:30 ч. в София, на кръстовището на ул. „Алабин“ и „Витошка“, с искане за спешна среща с главния прокурор Борислав Сарафов. 

Решението на Окръжния съд в Стара Загора може да бъде обжалвано в седемдневен срок пред Апелативен съд Пловдив. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Над 1000 фиданки бяха засадени в „Бармук баир" над Сливен

Над 1000 фиданки бяха засадени в опожарената през минало лято площ на „Бармук баир" над Сливен. Акцията по възстановяването на гората е по идея на Окръжната и Районна прокуратури съвместно с Югоизточно държавно предприятие (ЮИДП). Събитието бе и част от..

публикувано на 13.04.25 в 17:14

От понеделник започва премахването на опасна растителност по пътя за Хрищени

От понеделник (14.04) започва премахването на опасна растителност и сухи дървета покрай общинския път от Околовръстния път на Стара Загора до село Хрищени и от Хрищени до село Колена , информират от общинския пресцентър. Целта е да се..

публикувано на 13.04.25 в 16:00

Хиляди ямболии посетиха храмовете за Цветница

Цветница събра в ямболските храмове хиляди миряни. Имен ден празнуват над 3000 жители на южния град.  От рано сутринта и четирите ямболски църкви се изпълниха с вярващи, които палеха свещ и отнасяха в домовете си върбови клонки. "Пожелаваме си..

публикувано на 13.04.25 в 13:36

Топло ще бъде времето на Цветница

Днес ще бъде предимно слънчево, с временни увеличения на облачността, по-значителни над Източна България. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Ще се затопли. Максималните температури ще бъдат между 15° и 20°. В планините ще преобладава..

публикувано на 13.04.25 в 08:00

Цветница е!

Цветница е сред най-големите подвижни християнски празници, отбелязван в  неделята преди Великден . Тя възпоменава тържественото  влизане  на Иисус Христос в  Йерусалим , където народът го посрещнал с палмови клонки, възгласявайки „Осанна!“. У нас,..

публикувано на 13.04.25 в 07:00

Протест срещу войната по пътищата и в Стара Загора

Протест срещу войната по пътищата се проведе пред Съдебната палата в Стара Загора. Той е и в памет на 20-годишния Боян, студент по медицина, който загуби живота си при тежка катастрофа на 4 март на АМ „Тракия”. Над 20 души роднини и приятели на..

публикувано на 12.04.25 в 12:03

Времето в събота : облачно с валежи от дъжд

Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месеца - слабо ще се повишава и ще се доближи до средното. Днес облачността над страната ще е значителна, на много места ще има валежи от дъжд, значителни по количество в централните райони. Почти..

публикувано на 12.04.25 в 07:26

Обновяват читалището и Дома за стари хора в боляровското село Воден

В община Болярово днес беше дадено символичното начало на обновяването на читалището и на Дома за стари хора в село Воден. Стойността на ремонтните дейности на двата обекта е общо около 3 млн. и 300 хил. лв, осигурени от Националния план за..

публикувано на 11.04.25 в 17:01

Повече от 5600 именици празнуват в Старозагорско на Цветница

Лазаровден слага началото на най-светлите празници на надеждата, а веднага след него следва и Цветница. Лазаровден се отбелязва в събота непосредствено преди Страстната седмица (част е от подвижните празници), а Цветница (Връбница) е винаги в неделя...

публикувано на 11.04.25 в 15:58

Отхвърлиха искане за нов отвод на съдиите по делото "Дебора"

При закрити врата, с продъжителни процесуални уточнения и искане за отвод на новия съдебен състав, което бе отхвърлено започна делото „Дебора“ в Пловдивския районен съд. Предстоят разпити на потърпешата Дебора Михайлова и още шестима свидетели.  Очаква..

публикувано на 11.04.25 в 15:46