До намирането на трайно решение на проблема така, както беше обявено преди Нова година, ще продължим да удължаваме срока на забраната за износ на инсулини, защото и едно оплакване да имаме, това за нас е сериозен сигнал. Това заяви зам.-министърът на здравеопазването Илко Гетов на пресконференция по темата с инсулиновите лекарства.
Заповедта ще бъде в сила отново само за един месец, от първи до 31 март включително, каза той.
Отчетливо се забелязва, че при три инсулина има нерегулярни доставки, забавяне или отказ по складовете при близо 2/3 от всички области, каза още Гетов.
Голямата част от основните инсулинови лекарствени продукти ги има. За февруари към здравното министерство има подадени само два сигнала за липса на такива медикаменти, обясни той.
По думите му, ограничението доказано работи и така у нас остават достатъчни количества инсулини. Към момента са осигурени количества от инсулина Тресиба - един от дефицитните видове.
"Тази драма с недостига на някои лекарства се оказа твърде преувеличена", заяви и здравният министър проф. Христо Хинков.
Промените в Гражданския процесуален кодекс и Закона за медиацията вече са обнародвани в Държавен вестник. Основната новост в сферата на съдебната медиация е въвеждането на задължителна информационна среща , която да проучи възможността спорът между..
Спокойна е обстановката в Старозагорско тази сутрин. На 22 сигнала за пожари в областта са реагирали от Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" след 17,30 часа вчера в рамките на час , обобщи областният управител на..
Днес облачността ще е променлива, над много райони намаляваща до слънчево. Изолирани краткотрайни превалявания ще има само в планините в Югозападна България. Ще остане ветровито с умерен, временно силен запад-северозападен вятър. Максималните..
Тринадесет пожара са гасили огнеборците в Сливен и областта снощи , съобщи кметът на Сливен Стефан Радев в профила си в социалните мрежи. Един от големите пожари извън Сливен бе на гара Чумерна в община Твърдица . Огънят е локализиран, каза за БНР..
Доста са падналите дървета следствие на силния вятър следобед в Стара Загора. Ситуацията към 20 часа и 30 минути може да се каже, че е овладяна. Екипите на Общината работят по места. Почиства се от паднали клони. Само един остава сигналът, получен за..
Проф. Мирослав Карабалиев е новият ректор на Тракийски университет – Стара Загора. Той бе избран след балотаж с преобладаващо мнозинство от 245 гласа срещу 119 гласа за проф. Румен Бинев. Във втория тур гласуваха 373 делегати от Общото..
Подаването на жалби и сигнали до Комисията за защита от дискриминация вече може да става и електронно, съобщи в Стара Загора днес новият председател на комисията Елка Божова. Хората в неравностойно положение, които считат, че правата им са били..
Заради силния вятър в Стара Загора вече има няколко паднали дървета и клони. От паднало дърво е п репречен пътят между селата Преславен и Могила . Засега няма сигнали за пострадали хора или останали без електрозахранванe, съобщи зам.-кметът Радостин..
Десетки са сигналите, които постъпват в Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Стара Загора от цялата област. В рамките на час и половина са постъпилии повече от 10 сигнала от цялата област Стара Загора. На територията на..
Заради катастрофа временно е ограничено движението при км 51 на магистрала "Марица" в посока Свиленград, информират от Агенция „Пътна инфраструктура“. Преминаването се извършва по обходен маршрут през: пътен възел Димитровград, път I-5 - Хасково -..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net