Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ремонтират басейна в Меричлери

Снимка: Община Димитровград

Възстановяване функциалността на басейна в град Меричлери започва община Димитровград по проект изпълняван по програма “Местно развитие, намаляване на бедността и подобрено включване на уязвими групи”, финансирана от Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство. На пресконференция днес по повод стартиращите ремонтни дейности по проекта кметът на общината Иво Димов сподели, че това е един от отдавна подготвян проект, с който общината планира възстановяването на басейна в Меричлери и отделя собствени средства за осъществяване на ремонта му. Цялата сума по първия етап възлиза на 862 335.18 лв., като над 700 000 лв. са средствата, които община Димитровград отделя за първия етап от възстановяване функционирането на басейна в Меричлери. В последствие, ще се премине към втория етап, в който съоръжението да бъде доведено до ползване от гражданите, подчерта кметът Иво Димов.

В пресконференцията участваха още ръководителя на проекта  инж.Красимира Бонева, гл.архитект на общината арх.Елисавета Георгиева, зам.кмета Яшо Минков, както и екипа по проекта.

Инж. Красимира Бонева запозна присъстващите с планираните дейности по проекта. „Обща стойност на проекта е: 160 211.87 евро или 313 195.27 лева, финансиран чрез комбинирана подкрепа:143 750.44 евро или 281 147.10 лева от Финансов механизъм на Европейското икономическо пространство и национално съфинансиране и 16 461.43 евро или 32 195.27 лева от община Димитровград. Изпълнението на проекта е част от реализацията на стратегическия план на община Димитровград за оползотворяване на природния, културен, туристически, социален, икономически и географски потенциал на целевата територия и наличната техническа инфраструктура, с цел създаване на рамка за преодоляване на социално-икономическите предизвикателства и постигане на икономически растеж. Основната цел на проекта е чрез инвестиции в иновативни подходи за развитие на местната заетост, да спомогне за насърчаване на социалното включване и икономическата активност, да се постигне напредък в социално-икономическо развитие на общината. В средносрочен план проектът цели да изгради и развие спортно-развлекателен комплекс, който да бъде надграден до парк за спорт, отдих и рекреация. Изпълнението на проектните дейности ще доведе до разнообразяване възможностите за заетост чрез развитие на туризма и свързаните с него услуги на територията на Меричлери и община Димитровград като цяло. Проектът предвижда възстановяване функционалността (текущ ремонт) на минерален басейн, гр.Меричлери. Дейността обхваща извършването на строително-монтажни и възстановителни работи върху вече съществуващ обект - басейн с олимпийски размери, захранван с вода от минерален извор"Соленци". Строителните дейности са свързани основно с укрепване и възстановяване на коритото на басейна.“, разясни ръководителя на проекта инж.Красимира Бонева.


По публикацията работи: Иван Славов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Задържаха стопаджия обрал шофьор край Раднево

24-годишен мъж е задържан за кражба на пари и документи от автомобил. 53-годишен мъж е подал сигнал, че в товарния автомобил, който е шофирал е качил на стоп непознат за него мъж, който на влизане в град Раднево пожелал да слезе. По данни..

публикувано на 25.02.25 в 11:04

Стара Загора се представи на Международната туристическа борса в Букурещ

Екипът на отдел "Туризъм" към Община Стара Загора взе участие на Международната туристическа борса, която се проведе в Букурещ, Румъния. Това е възможност да покажем Стара Загора зад граница, на важен пазар като румънския, коментира Маргарита..

публикувано на 25.02.25 в 09:42

Конкурс за ръчно изработена мартеница организират в Николаево

Конкурс за най-красива ръчно изработена мартеница организират в Николаево , съобщиха от местната администрация. В надпреварата могат да участват деца и ученици до 18-годишна възраст .  Организатори на конкурса са Народно читалище "Васил Левски -..

публикувано на 25.02.25 в 09:27

Увеличава се броят на осиновените кучета от общинския приют в Ямбол

Увеличава се броят на осиновените кучета от общинския приют в Ямбол, през миналата година нов дом са намерили близо 60 четириноги, но броят на бездомните животни не намалява. Общинският приют отново е пренаселен, като животните в него около 150...

публикувано на 25.02.25 в 09:13

Сняг вали на Шипка, времето е ясно

Сняг заваля рано сутринта на Шипка. Пътните настилки на прохода са частично заледени и обработени. Видимостта е добра. Една машина е изпратена на терен след като заваля, съобщи дежурният в Областно пътно управление Стара Загора. Той поясни, че в ремето в..

публикувано на 25.02.25 в 06:38

Предприятие в Ямбол тества сирените за ранно оповестяване

Локалната система за ранно оповестяване на предприятие , съхраняващо отровни вещества , ще бъде тествана  в Ямбол днес (25 февруари) . При проверката на техническата изправност от свирените системи ще бъдат излъчени гласови съобщения за техническа..

публикувано на 25.02.25 в 05:00

Осъдиха 36- годишен мъж на 6 месеца затвор за шофиране след употреба на амфетамини

По досъдебно производство на Районна прокуратура – Стара Загора е осъден Г.Д., на 36 г. Той е признат за виновен за това, че на 28.12.2024 г. в гр. Стара Загора е управлявал моторно превозно средство - лек автомобил, марка “Опел“, след употреба на..

публикувано на 24.02.25 в 16:49
Комплексен онкологичен център - Стара Загора

Финансови и кадрови проблеми в общинския Комплексен онкологичен център на Стара Загора

Управителят на Комплексния онкологичен център в Стара Загора д-р Петьо Чилингиров е алармирал общинските съветници за финансови и кадрови проблеми в здравното заведение. Това разкри председателят на местния парламент Ивета Лазарова. По думите й в..

публикувано на 24.02.25 в 15:02

Oбособяват нови райони на планиране у нас

Националният статистически институт (НСИ) ще започне преговори с Евростат относно ново райониране на страната. Това е заложено в проект на решение на Министерския съвет, който е публикуван за обществено обсъждане и предизвика интерес от страна на експерти и..

публикувано на 24.02.25 в 14:17

Първан Симеонов: България трябва да продължи да бъде част от западния свят

Ако изборите бяха през настоящия месец, 26,5% от участващите бяха гласували за ГЕРБ-СДС , 13,9% – за „Продължаваме промяната-Демократична България“, 13,5% за „Възраждане“, 10,1% за ДПС – Ново начало, 7,0% – за ДПС-Демокрация, права и свободи, 6,8%..

публикувано на 24.02.25 в 14:14