Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започна почистването на речните корита в Павелбанско

4
Снимка: Община Павел баня

Започна почистването на речните корита в община Павел баня. Кметът Иса Бесоолу предприе навременните мерки, за да предотврати в дъждовните дни евентуално наводняване на населените места, през които преминават река Турийска и река Тунджа, информират от общинския пресцентър.

Вчера започна почистването на речното корито на Тунджа при село Осетеново и река Турийска при село Турия, като днес и в следващите дни работата ще продължи и в село Александрово. 


“Отделили сме средства от бюджета за тази много важна дейност. Всички помним наводнението в село Турия през 2005 г., когато реката излезе от коритото си, нанесе щети за хиляди левове и разруши част от инфраструктурата. През 2014 г. това се случи отново - наводнени бяха десетки къщи, съборени бяха огради и постройки. Не искам това да се случи отново нито в Турия, нито в което и да е друго населено място”, мотивира решението си да чисти речните корита на река Турийска и река Тунджа кметът Бесоолу. Той припомни, че река Турийска се явява водосборна за голяма част от Средногорието и, при обилни валежи, бързо покачва нивото си. 


По публикацията работи: Иван Славов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Снимката е илюстративна

75-годишен предизвика пожар при разчистване на имот в Сливен

Мъж на 75 години от Сливен причини пожар в имота си в местността „Дюлева река", съобщават от полицията. Разчиствал е място за земеделска дейност. Въпреки изричните забрани за палене на открит огън в летния сезон възрастния мъж решава да запали..

публикувано на 05.08.25 в 12:45

Ново огнище на шарка по овцете в Свиленградско

Ново огнище на шарка по дребните преживни животни откриха в Хасковска област. Заболяването е установено в животновъден обект с 144 овце в свиленградското село Чернодъб, съобщават от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ)...

публикувано на 05.08.25 в 11:44

Най-тежката мярка определи съда за мъжа плащал с фалшиви банкноти на бензиностнации в Казанлък

Окръжен съд – Стара Загора взе най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража“ спрямо 31-годишния И. А, на който е повдигнато обвинение за това, че на 30.07.2025 г. и на 31.07.2025 г. в Казанлък, в бензиностанции, е прокарал в обръщение..

публикувано на 05.08.25 в 11:42

В Ямбол задържаха чужденец, превозвал мигранти с откраднат автомобил

Полицията в Ямбол задържа 21- годишен чужденец, превозвал мигранти с откраднат автомобил. По случая е образувано досъдебно производство. В следобедите часове вчера, около 15,30 часа, в комплекс "Георги Бенковски" в Ямбол, младият мъж се опитал да..

публикувано на 05.08.25 в 11:20

49-годишна пешеходка пострада при катастрофа в Стара Загора

49-годишна пешеходка пострада на пешеходка пътека в Стара Загора. В 07:39 ч. тази сутрин е получен сигнал за пътнотранспортно произшествие на ул. "Христо Ботев" в Стара Загора , информират от пресцентъра на ОД МВР-Стара Загора. Жената е блъсната от..

публикувано на 05.08.25 в 11:02

В община Болярово продължават мерките за противопожарна безопасност

 Във връзка с високите температури и повишения риск от пожари, кметът на община Болярово Христо Христов разпореди редица мерки за противопожарна превенция на територията на всички населени места. Вече се провеждат срещи с кметовете и кметските наместници,..

публикувано на 05.08.25 в 10:50

В Спасителния център в Стара Загора се грижат за пострадалите от пожарите горски обитатели

Доброволци от Спасителния център за диви животни в Стара Загора са обходили 95% от пожарите в страната, като са помогнали на десетки пострадали животни. Най-често в засегнатите горски масиви намират обгорени костенурки, таралежи и нощни грабливи..

публикувано на 05.08.25 в 10:06

По-високи средни добиви от пшиницата отчитат в Ямболско

По-високи средни добиви при пшеницата, отчитат зърнопроизводителите в Ямболска област, в сравнение с миналата година. По- добра се оказва реколтата и при ечемика, въпреки неблагоприятните прогнози. Средният добив от декар пшеница е почти 600 кг,..

публикувано на 05.08.25 в 08:45

Голям горски пожар в Харманлийско

Голям пожар в горски масив е пламнал в Харманлийско. Това съобщи директорът на Областно управление пожарна безопасност и защита на населението в Хасково - Митко Чакалов.  Огънят е обхванал 5000 декара между селата Доситеево и Коларово.  На място са 60..

публикувано на 05.08.25 в 08:21

Днес, утре и в четвъртък са възможни затруднения при издаване на е-винетки и пътни карти

Затруднения при издаване на електронните винетни стикери и пътни карти,  са възможни днес, утре и в четвъртък, съобщават от Агенция пътна инфраструктура.  От 22:00 ч. на 5 август (вторник) до 4:00 ч. сутринта на 6 август (сряда), както и от 22:00 ч. на..

публикувано на 05.08.25 в 07:32