„Без Деня на победата, можем да си представим как би изглеждала Европа сега. Важно е да имаме дълга и справедлива памет, а не избирателна. Нека само да си представим колко деца са останали сираци и колко семейства и до ден днешен носят болката от загубата на своите близки“, това заяви днес кметът на Ямбол Валентин Ревански по време на тържествената церемония по повод 9 май – Деня на победата и Деня на Европа.
„Нека градим общество, което цени мира, разбирателството и взаимното уважение. Нашата страна е богата със своето културно и историческо наследство, с хората, които се трудят за нейното развитие. Ние никога няма да се откажем от любовта към Родината, от паметта, която трябва да пазим, а не да събаряме, от вярата и традиционните ценности, от това, което са ни завещали нашите предци. Нека се стремим към свят, в който войната ще бъде само спомен!“, каза още Валентин Ревански.
Денят на победата и Денят на Европа в Ямбол беше отбелязан пред паметника на Георги Дражев и загиналите във войните ямболци с военен ритуал на представителна част от ямболския гарнизон. В празничната програма участваха Градския духов оркестър при Народно читалище „Съгласие – 1862“, детският хор при Хорова школа „Проф. Георги Димитров“ Ямбол с диригент Весела Пастърмаджиева, както и вокалните групи „Пятница 13“ и „Виолина“ с ръководител Елена Иванова.
След благодарствения молебен, отслужен от енорийските свещеници отец Стоян и отец Жельо, венци и цветя в знак на признателност бяха поднесени от кмета и председателя на Общински съвет-Ямбол, от областния управител, патриотични организации, политически партии, граждани.
В Градския парк на Ямбол се проведе и организираното от Клуб „Соотечественник“-Ямбол и Движение „Русофили“ поднасяне на венци и цветя на паметната плоча на загиналите в Ямболския край съветски войници.
Стотици потомци на тракийски бежанци от Одринска Тракия се включиха и тази година в Националния тракийски християнски събор „Спасовден" в местността Бакаджиците край Ямбол. В страната се организират над 30 срещи и събори, като целта е да се пази..
827 жители на населените места от община Стара Загора ще празнуват утре своя личен празник, тъй като техните родители са избрали да ги кръстят на римска светица, живяла през четвърти век. Св. Емилия е обявена за блажена, а православната ни църква я..
През 2025 г. събитията на Държавна опера – Стара Загора са посветени на вековния ѝ юбилей като първа извънстолична оперна трупа. На 30 май /петък/ от 11,00 ч. за първи път ще се състои спектакъл на операта „Травиата” от Дж.Верди с лектория от Алина..
С много радост, песни, танци и усмивки Детска градина № 5 "Мечо Пух" отпразнува своя 10-годишен юбилей, съобщиха от пресцентъра на Община Стара Загора. В празнично украсения двор малките възпитаници, съпровождани от любимия си герой Мечо Пух, представиха..
Кметството на село Казанка, НЧ „Съзнание-1900“ и местният пенсионерски клуб, със съдействието на Община Стара Загора организират традиционен събор. Тържеството ще се състои на 8 юни 2025 г. от 11.00 ч. на централния площад на селото. В празничния ден е..
Общинското дружество превозвач на Стара Загора апелира хората да не се поддават на измама с абонаметни карти, която се разпространява в социалните мрежи. Единствено общинското дружество „Тролейбусни и автобусни превози" ЕООД издава абонаментни карти..
Задържан за притежание на наркотици почина в болнично заведение, съобщиха от пресцентъра на ОДМВР - Стара Загора. На 28 май в Районно управление - Казанлък е получена информация за притежание на наркотици. В тази връзка около 14:00 часа са предприети..
Според заложените в графика срокове се изпълнява ремонтът на двуетажната почивна станция, собственост на Община Стара Загора, която се намира в местността „Каваците“, град Созопол. Ремонтът е предвиден по план, извършва се от спечелилата обществената..
Окръжен съд – Стара Загора взе най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража“ спрямо 69-годишен мъж, на който е повдигнато обвинение за това, че на 25.05.2025 г. в гр.Стара Загора умишлено е умъртвил 67-годишна жена. За извършеното..
На специална церемония в Държавна опера Стара Загора 97-ят випуск ветеринарни лекари на Тракийският университет получи своите дипломи. 93-ма магистър ветеринарни лекари получиха поздравления от ръководството на висшето учебно заведение, както и от..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net