Аварийно- възстановителен ремонт започва на един от натоварените пътни участъци в Ямболско. До средата на юни ще бъдат извършени кърпежи на пътя между селата Болярско и Бояджик. Лошото състояние на пътя предизвика недоволството на хиляди жители от региона, стигна се и до блокади на пътя.
Участъкът е с дължина около 8 км и по него всекидневно пътуват стотици жители от Ямболска, Сливенска и Старозагорска област. Пътят е осеян с дупки, а на места денивелацията достига до 40 см. Ремонтът ще струва около 1 млн. и 200 хил. лева, като средствата са осигурени от парите за зимното поддържане в областта. По време на дейностите пътят, по който пътуват и работещи в енергийния комплекс „Марица- Изток" няма да бъде затварян за движение, уточни директорът на ОПУ в Ямбол инж. Галин Костов:
„В момента въвеждаме временната организация на движението- тя ще бъде с мобилни светофари, каквито сме използвали и при предишни ремоти. Фирмата изпълнител работи на къси участъци с дължина 50- 100 метра с цел да не се затрудни по никакъв начин транзитното преминаване на автомобилите."
От МРРБ се предвиждаше още тази пролет да започнат процедурите за извършването на основен ремонт на пътя, но предстоящите изори по всяка вероятност ще забавят процеса.
716 контрабандни еднократни електронни наргилета откриха през последната седмица митническите служители на Митнически пункт "Капитан Андреево" при проверки на леки автомобили и автобуси, излизащи от страната. При един от случаите електронни..
Добри са условията за туризъм в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст. Спасителите посочиха, че по най-високите части на планините ще духа слаб вятър, а на места все още има и снежни преспи. От ПСС..
„ЦСКА“ спечели гостуването си в Стара Загора на „Берое“ с класическото 3:0. „Армейците“ не срещнаха особена съпротива срещу един от най-удобните си опоненти в родния футбол и логично взеха трите точки. Загубата почти елиминира всякаква възможност..
В Нова Загора за трети път бе отбелязан празникът на самардалата. Кулинарният празник събра любителите на подправката, която е широко известна в района и с нея се подправят много от местните ястия. Специално за празнуващите Ути Бъчваров приготви баница с..
Мотоциклетист е с опасност за живота след пътен инцидент, станал днес малко след 13:00 часа на Подбалканския път, в участъка между Пътен възел “Мъглиж” и град Казанлък.По първоначална информация, моторът се е ударил в лек автомобил BMW на прав участък от..
Мирослав Христов е новият директор на областната полицейска дирекция в Хасково. До момента той бе началник на РПУ-то в областния град. Смяната е станала ясна вчера при посещението на главния секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков. Христов ще..
Казанлъшкото село Средногорово е домакин на първия фолклорния събор "Средна гора зеленее, Средногорово песни пее". Съборът е по идея на читалищния секретар Боряна Илиева и се организира по повод храмовия празник на местната църква „Св. Георги..
Недекларирана валута за близо 120 000 лева откриха митническите служители на Митнически пункт Лесово под матрака на легло в шофьорската кабина на товарен автомобил. Товарната композиция с чужда регистрация пристига на пункта на 30 април на изходящо..
Радио Стара Загора и програма "Хоризонт" на Българското национално радио ще излъчват пряко двубоя между "Берое" и "ЦСКА"(София) този следобед. Срещата от втората четворка на Първа лига започва от 17ч. на стадион "Берое". Можете да я проследите в..
Времето ще бъде предимно слънчево, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). След обяд ще се развива купеста облачност, но вероятността за валежи е малка. Вятърът ще е слаб, ще се ориентира от юг-югоизток. Максималните..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net