Безплатен достъп до фитнес уреди и тренировки по всяко време предлага на местните хора Спортен клуб "Шипка" в град Шипка.
37 ключа за превърнатите с труда на младите хора в градчето и с европейско финансиране две зали от бившия Младежки дом в място за спортуване, е раздала досега кметът на Шипка Василка Панайотова.
В Спортен клуб "Шипка" има по нещо за както се казва „от баба до бебе“. Тук се провеждат тренировки по зумба, народни танци, бокс, гимнастика, играе се тенис на маса, има и фитнес уреди.
Всичко започва в края на 2021 година, когато в градчето идват младежи доброволци. Те се включват се в различни дейности, а от Панайотова младите хора поискали местенце, където да спортуват. Тя ги насочила сградата на бившия Младежки дом. Младите хора се захванали да почистят първоначално една от залите, направили и проект за спортни дейности в градчето.
Той е спечелен от Сдружение "Селище Зелено училище" и в продължение на година всеки месец по него били отпускани по около 500 евро. Тези средства са инвестирани пълна подмяна на дограмата, в ремонт на електрозахранването, в подова настилка и облицовка на стените. Ремонтът отнел около половин година. За да го има спортния клуб, помогнали с труд и доброволци, разказва Василка Панайотова.
Заедно с кмета на град Шипка надникваме в Спортен клуб "Шипка". И още с влизането, сме пред своеобразна стена на Спортната слава със снимки на изявени в областта на спорта местни хора.
Велина Ясенова е една от дамите, които посещава с удоволствие Спортен клуб "Шипка". Заварваме я на фитнес уредите, а до нея е дъщеричката й, която пък с интерес оглежда пластмасовите капачки, които хората от спортния клуб събират, за да ги предадат в името на поредна добра кауза.
37 ключа са раздадени от кмета на Шипка на хора от градчето, за да могат да влизат в залата и да тренират. Отделно още четири ключа пък са у треньорите на масовите спортни занимания – по зумба, народни танци, гимнастика.
Както залата, така и фитнес уредите в нея, се ползват от хората, които желаят напълно безплатно. С две уговорки – да пазят и да поддържат чисто.
А досега имало ли е случай двете условия да не се спазят - само веднаж, и то не от местни хора, казва Панайотова. Повече чуйте в репортажа
В четвъртък старозагорският клуб "Атила" ще организира нова благоторителна акция. Тя е по кръводарявяне и в нея може да се включи всеки, който желае да дари кръв. Ще бъде проведена в залата на клуба от 8.30 до 11 часа. В почивните дни клубът бе..
С две шампионски титли се завърнаха от участие в Балканско първенство по борба представителите на старозагорския клуб „Берое“. Състезанието бе в румънския град Клуж Напока. „ Участвахме с трима състезатели, Христо Яначков, Кристин Илийна и..
Младите таланти на Стара Загора в бадминтона станаха шампиони на България за момчета под 13 г. През уикенда в гр. Първомай се проведе Държавният отборен шампионат по бадминтон за момичета и момчета под 13 г. Стара Загора се представи с отбори и при..
Втора поредна победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига записа мъжкият "Берое Стара Загора". Възпитаниците на треньора Даниел Клечков зарадваха своите привърженици с трудна, но важна победа с 83:78. Дешон Парсънс завърши с 20 точки и..
Силно се представиха възпитаниците на клуб по кикбокс „Берое“ на Държавното първенство, проведено във Варна. „ Участвахме само в стила „Фул контакт “, съобщи за радио „Стара Загора“ Христомир Ранчев, треньор в клуба. Този стил според него не е..
В почивните дни в Първомай предстои Държавното отборно първенство по бадминтон за възраст до 13 години. „ Отиваме с пълни отбори, надяваме се да влезем в зоната на медалите “, съобщи за радио „Стара Загора“ Нанко Чорчопов, треньор в СК..
Балканска титла извоюва състезателят от старозагорския клуб по борба „Берое“ Христо Яначков на първенството в румънския град Клуж-Напока. Той бе над всички в своята категория до 57 кг. при момчетата до 15 години. С титли в свободния стил са още..
В края на седмицата в Бургас предстои турнира по плуване „Бриз“. „ Ще участваме с 35 състезатели, във възраст деца и по-малки “, съобщи за радио „Стара Загора“ Стефан Вачев, треньор в старозагорския клуб „Траяна“. Седмица по-късно отново в..
Силно се представиха кикбоксьори от старозагорския клуб „Хара“ при участието си в състезания във Варна. В Морската столица бяха проведени Турнир „Купа Варна“ по фул контакт и Държавно първенство по муай тай. „ Момчетата се представиха доста..
Стара Загора даде старт на XVII Балканиада по спортен бридж . Балканиадата ще се състои на 08 и 09 октомври в конферентните зали на хотел „Верея“, а през следващите три дни (от 10 до 12 октомври), ще се проведе и 44-ти Международен фестивал по спортен..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net